Redakcja Charlie Hebdo nadal zamierza publikować karykatury Mahometa

Kategorie: 

Grafika: John Moll
Atak terrorystów na redakcję Charlie Hebdo nie jest określany jedynie w kategorii popełnionego morderstwa, tj. zamach na życie innych ludzi, ale również zbrodni wymierzonej przeciwko wolności słowa. Przywódcy wielu państw jednogłośnie stwierdzają, że nie można pozwolić aby terroryści zagrozili wolności mediów i "zabili" demokrację.

 

Krótko po przeprowadzonym ataku na redaktorów magazynu satyrycznego dowiedzieliśmy się, że dziennikarze publikowali prowokacyjne rysunki, które wprost atakowały Islam. Grafiki tego typu pojawiały się wielokrotnie w ostatnich latach. Można więc stwierdzić wprost iż nie ma w tym nic dziwnego, że w końcu doszło do ataku, określanego przez niektórych po prostu jako odwet.

Nie od dziś wiadomo, że krytykowanie Islamu a zwłaszcza publikowanie karykatury Mahometa zawsze spotyka się z reakcją. W przypadku magazynu Charlie Hebdo było tak, że dziennikarze opublikowali o jedną grafikę za dużo - gdyby wcześniej z tego zrezygnowano, być może nie doszłoby do całej sytuacji. Niestety, w dzień w którym dokonano zamachu, dziennikarze opublikowali kolejną "satyrę", która doprowadziła do odwetu.

 

Paryż jest obecnie patrolowany przez francuskie wojsko a magazyn Charlie Hebdo otrzymał ochronę, na wypadek gdyby doszło do kolejnych ataków. Natomiast sama redakcja zapowiedziała już, że nadal będzie publikować karykatury Mahometa i nadal będzie żartować z religii i polityki. Co więcej, następne wydanie czasopisma ukaże się aż w milionowym nakładzie. W związku z tym jedyne czego można się w najbliższym czasie spodziewać, to kolejne krwawe zamachy, lub pojawiające się w mediach informacje o nieudanych atakach.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Jezeli chodzi o Boga to tylko

Jezeli chodzi o Boga to tylko my ludzie mozemy powiedziec im moznaowladcom kierujacym mediami bankami i instytucjami ,ze zla juz mamy dosyc.Oczerniania,klamstw niewoli wojen dla kasy i dla zlota wladzy itd.My tylko my mozemy wyjsc na ulice i bronic naszej wolnosci.Odsunac ich od wladzy,odsunac niszczycieli ziemi i zagnac ich do sprzatania jako rekompenstae za to co czynia ze swiatem
Uwazaja ze moga robic wszystko,osmieszac czyjes religie,drwic z Boga nawet chrzescijanskiego,oplywac w oblude,zaklamanie,pyche  i smierdziec grzechem na odleglosc a ten smrod juz jest widziany z kosmosu i pewnie inne cywilizacje zastanawiaja sie dlaczego czlowiek az tak bardzo zaczyna byc obrzydliwy w oczach Boga,Ten wizerunek tworza wlasnie oni nasi pracodawcy bankierzy politycy itd po to by zostawic nas na pastwe ich losu.
Ludzie obudzcie sie zanim zostaniecie sprzedani i modlcie sie o to by zaden wyznawca Islamu nie zdenerwowal sie.Bo ma do tego prawo.To jest fakt.
To my stracimy na tym najwiecej.My ludzie.Walczcie o wolnosc ,a nie o zasady .O prawde a nie o mity i bezsensowne wypowiedzi,ktore nic nie oznaczaja.
Zobaczcie jak demokracja zabija jak dlawi jak sie bawi nami
Zobaczcie ,obudzcie sie zanim zabraknie wam wiary

Portret użytkownika syriues

Nie rozumiem po co im te

Nie rozumiem po co im te rysuki i zabawy kijkiem w mrowisku
Nie rozumiem dlaczego tak bardzo chca Islam ponizac.Czy w ogole ta gazeta jest normalna?Islam i Chrzescijanstwo maja wspolne cechy wiec powinno sie szanowac obie religie.One nie prowadza do zla.Zle cechy mozna przypisac ludziom ktorzy dla zyskow ze sprzedazy gazety i nedznych pomyslow posuwaja sie do takich podrzednych regul stosowanych do smieszania kolegow z przedszkola
Gdzie ja zyje,czy ludzkosc juz doszczetnie jest zniewolona przez media i przez rzady pieniadze,ze nie potrafi juz samowolnie myslec?
Nie nagradzam ani nie ublizam.Napisalem w taki sposob jaki uwazany jest za bezstronny.
Wstydze sie za chrzescijan jezeli to nie sa zydzi ktorzy ta gazete maja w posiadaniu
Wstyd i brak honoru 7Jeszcze raz wstyd i jako chrzescijanin i wyznawca jednego Boga protestuje i nie chce by jakiekolwiek karykatury byly uwidaczniane
Twarz jest swieta i nie wolno jej wiazac z ekstremizmem szczegolnie religijnym,bo ktos uwaza ze wszyscy tacy sa i nalezy ich ukarac i ponizyc malowanymi rysunkami w prasie
Jeszcze raz brak honoru,szacunku,pycha i hanba
Chrzescijanstwo takie nie jest

Portret użytkownika nalepka

https://www.youtube.com/watch

https://www.youtube.com/watch?v=Z_1OKvQWjHE&bpctr=1421161832

"Witam. Zaraz, zaraz. Wydaje się że zapomina Pan, Panie Max Kolonko o jednej podstawowym fakcie, to CIA stworzyło "terroryzm" i "terrorystów. Najpierw Al-Ka'ida teraz ISIS. O Ukraińskich neo-Banderowcach nie wspominając. To właśnie USA wyprodukowało tych ekstremistów. Tak czy nie?
Po co i w jakim celu? W dużym skrócie, przysłowiowy "kijaszek w mrowisko" i mamy multi-kuti napędzane przez Lewaków i Liberałów różnej maści. Co na przestrzeni lat nam daje, co? Islamizację Europy. Tak czy nie?

Liberałowie, lewacy to tylko narzędzia, trybiki w łapach syjonistów. Tak, tak syjonistów. To im na rękę jest wojna Chrześcijan z Muzułmanami. Zasada jest prosta, gdzie się dwóch bije tam trzeci korzysta... Ich Bogiem jest Mamon, dla niego liczą się tylko zyski i władza, nie ważne jak ważne żeby do celu. Dlatego nie podoba mi się Pański filmik. Zdaje się że zapomina Pan powiedzieć JAK JEST. I dlatego zadam Panu pytanie, po której stronie barykady Pan stoi?
Prawdy czy Syjonistycznego - NWO?
Pozdrawiam."

Czyżby Max stał po nie tej stronie barykady?

Portret użytkownika Kazek12

Jeżeli władeze francuskie na

Jeżeli władeze francuskie na to pozwalają, to jest to dowód, że ten rtzekomy zamach islamistów był operacja fałszywej flagi, w celu wywołania wojny religijnej w Europie., który był skoordynowany międzynarodowo, a śmierć policjanta propwadzącego śledztwo w tejk sprawie wskazuje, że odkrył coś co ma związek z tą teza fałszywej flagi.

Portret użytkownika gi1882

Każdy człowiek ma jakieś

Każdy człowiek ma jakieś świętości które będzie bronił gdy inny człwiek obrzuci gnojem. Weźmy naprykład Twoją mamę , żonę, córkę lub inne wartiści które masz głęboko w sercu, też będziesz ich bronił przed profanacją.

Portret użytkownika blablabla

Oczywiscie obrona

Oczywiscie obrona najblizszych wrazie zagrozenia, zawsze. Tutaj jest mowa o jakims szmatlawcu, ktory szydzi ze wszystkiego i ze wszystkich, nigdy wczesniej o tym brukowcu nie slyszalem. a Ty?

Portret użytkownika artekles

Niech zatem w ramach wolności

Niech zatem w ramach wolności słowa ten szmatławiec poszydzi trochę z religii naszych "starszych w wierze" Ciekawe jakie to wtedy larum się podniesie i mowa o sianiu nienawiści. Hipokryzja tego świata jest straszna.

Strony

Skomentuj