W Belgii udaremniono całą serię zamachów terrorystycznych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Po zamachu na francuską redakcję Charlie Hebdo, w całej zachodniej Europie rozsyłano pogróżki, w których ostrzegano przed kolejnymi tego typu atakami. Wczoraj w Belgii udało się udaremnić całą serię zamachów przeciwko policji.

 

W mieście Verviers policja miała przeszukać mieszkania osób, które powróciły z Syrii. Podejrzani niespodziewanie otworzyli ogień a w wyniku strzelaniny zginęło dwóch napastników. Jak się okazało, niedoszli zamachowcy byli bardzo dobrze uzbrojeni, posiadali materiały wybuchowe, policyjne uniformy, duże ilości pieniędzy oraz flagi Państwa Islamskiego.

 

Podejrzewa się, że islamiści mieli już w najbliższym czasie dokonać wielu ataków na policjantów i na komisariaty policji, tworząc w Belgii chaos, niczym we Francji. Służby zatrzymały kilkanaście osób, podejrzanych o przygotowania do zamachów. Podobne operacje antyterrorystyczne przeprowadzono w pobliżu Brukseli, stolicy tego kraju oraz Unii Europejskiej. Służby spodziewają się, że w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych zatrzymań.

 

 

Źródło: http://www.bbc.com/news/world-europe-30848946

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika keri

darek1 napisał: Jak napiszę

darek1 wrote:

Jak napiszę czasem na forum, że nasz rząd powinno się odstrzelić i policja mnie za to zaaresztuje to czy to też jest udaremnienie ataku terrorystycznego ?

Tak. Patrz przypadek Bruno, przy którym nie znaleziono żadnej ciężarówki z materiałami wybuchowymi, o której rzekomo mówił rzekomo komuś, nie znaleziono nawet sztucznego ognia, a siedzi i to jako szczególnie niebezpieczny.
 

Portret użytkownika mlodyrob

Mam taka mysl czy to  ie jest

Mam taka mysl czy to  ie jest manipulacja z zewnątrz zeby zdestabilizować nasz kraj- i wtedy wujek ... bedzie miał otwarte drzwi! Mówie o sytuacji która mamy w Polsce z lekarzami sie nie udało więc z górnikami na 100% bedzie awantura! Czas zacza obserwowac mocno swoje podwórko.Litwa juz sie szykuje........Ulotki na wypadek inwazji.

 

 

 

Portret użytkownika zarejestrowany

Ciciałbym państwu przypomnieć

Ciciałbym państwu przypomnieć tekst, który zamieściłem kilka dni temu. Odnosi się do zdarzeń z ataku na francuskie wydwanictwo szkalujące Islam.
Wszyscy widzieliśmy co się stało we Francji gdy zamaskowani Islamiści wtargnęli do biura określonej propagandy rysunkowej. Jeżeli ktoś nie zgadzał się z propagowaną treścią, dotykającą jego uczuć to mógł jedynie zgłosić to do Niebiańskiej instytucji Stwórcy, zostawiając własne wnętrze dla samego siebie. Kim byli więc zabici redaktorzy z Charlie Hebdo ? Czy byli to bojownicy o lepszą Europę, czy może odłam starający się skłócać ludzi, wywołując reakcje nienawiści ? Wystarczy prześledzić okładki ich pism wy domyśleć się za jaką opcją się opowiadali.

Dzisiejsza Europa jest rządzona przez ludzi wspierających homoseksualizm, a ten nie cierpi żadnej ze światowych religii, ale nie tylko religii, homoseksualiści nie znoszą również moralności, która w ich ocenie nie jest moralnością, jest dla nich przeszkodą. Ktoś kto interesuje się chrześcijaństwem oraz prawami jakie dano ludzkości, by ta nie stoczyła się w cielesność powinien wiedzieć, że tego typu zboczenia seksualne były stanowczo zakazane w dalekiej przeszłości, a nazwy jakie nadawano odmieńcom były zgodne z tym co widzą państwo na zdjęciu początkowym/rozkładowym. Myślę, że zaciekawi państwa kilka zdań jakie będą miały związek z sytuacją w jakiej znalazła się Europa rządzona przez ludzi pokroju zabitych wydawców bądz redaktorów.
Homoseksualizm występował w starożytnych kultach Baala i Astarte (Isztar). Echo tej praktyki odnajdujemy w Ks. Powtórzonego Pr. 23,19: "Nie zaniesiesz do domu Pana, Boga twego, zarobku nierządnicy, jak i zapłaty dla psa, jako rzeczy ofia­rowanej ślubem". Jest to zakaz dopełniania jakiegoś ślubu pieniędzmi pochodzącymi z nierządu. Znamienne jest, że autor biblijny czyni roz­różnienie pomiędzy nierządem uprawianym przez kobiety a prostytucją homoseksualną. Na określenie mężczyzn oddających się temu proce­derowi stosuje termin „pies" (Apokalipsa 22,15; Rozaju 1,27). Wynika to ze struktury wypowiedzi zawartej w Ks. Powt. Pr. 23,18 i 19.
Określenie mężczyzny uprawiającego nierząd sakralny jako psa wy­stępuje również w fenickich inskrypcjach znalezionych w świątyni Asztarte w Kition. Wymieniają one personel świątynny i obok podania liczby dziewcząt pracujących przy ofierze, mówią również o „psach" i „szcze­niakach". Chodzi tu o prostytuujących się mężczyznach. Dokonany w oma­wianym dokumencie podział na „psy" i „szczeniaki" może wskazywać na to, że do procederu prostytucji homoseksualnej angażowano, obok dorosłych mężczyzn, również nieletnich chłopców. Podkreślić należy, że teksty biblijne ani razu nie mówią o podejmowaniu przez dorosłych kontaktów seksualnych z dziećmi. Nawet szczegółowo zredagowane przepisy w Ks. Kpłańskiej 18,6-18 i 20,9-21 nie uwzględniają takiej sytuacji.
Termin „pies" używany był w języku fenickim i hebrajskim. Treść tego pojęcia nawiązywała do wierności, jako charakterystycznej cechy psiej natury ( Izajasza 56,11). „Pies świątynny" miał być w pełni przy­wiązany do swojego bóstwa. W tekstach biblijnych określenie „pies" w odniesieniu do człowieka ma wydźwięk pogardliwy. Stosowane jest w celu upokorzenia kogoś. Stosuje się je w odniesieniu do wrogów (Psalmów 22,17; 1 Samuela 17,43; 24,15). Jak wskazuje Izajasz 66,3, psy były również zwierzętami ofiarnymi w kultach bałwochwalczych ostro potępianych przez proroka. Ten fakt zapewne rzutował także na kształtowanie się negatywnych skojarzeń związanych z tym zwierzęciem.
Przytoczone powyżej rozważania rzucają nowe światło na ostrzeżenie św. Pawła kierowane do Filipian: Strzeżcie się psów, złych pracowników i okaleczeńców (Filipian 3,2). Uwzględniając fakt, że św. Paweł wielokrotnie mówi wprost o homoseksualizmie (Rzymian 1,27; 1 Koryntian 6,9; 1 Tym. 1,10) uzasadnione wydaje się przypuszczenie, że używa on określenia „pies" (κύων) w stosunku do tego zjawiska. O prostytucji homoseksualnej wy­rażanej terminem κύων jest również mowa w Apokalipsie 22,15. W nauczaniu św. Pawła homoseksualizm jest złem, gdyż sprzeciwia się naturze człowieka. Człowiek został stworzony jako mężczyzna i kobieta - dlatego naturalne są tylko kontakty seksualne osób odmiennej płci (Rdz 1,26-27).

Coś, ponad co nic większego nie może być pomyślane, jest tak bardzo prawdziwe, że nawet nie można pomyśleć, że tego nie ma.

Portret użytkownika Medium

Sama, chyba w rok po WTC,

Sama, chyba w rok po WTC, zostałam potraktowana jako potencjalna terrorystka.
Przyjechałam pociągiem i z torbą podróżną stałam na przystanku autobusowym przegryzając jakąś przekąskę kupioną w budce obok. 
Mój autobus jeździł rzadko, więc było sporo czasu. Zaczęłam spacerować wokół i weszłam za otwartą bramę jakiejś firmy, dalej od ulicznego zgiełku. Zawróciłam i brama zamknęła się, a z budynku wyszedł ochroniarz.
 
 

Strony

Skomentuj