Największy zamach terrorystyczny w historii Egiptu. W meczecie zginęło aż 305 osób!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Egipcie doszło do tragicznego w skutkach skoordynowanego zamachu terrorystycznego. Miał on miejsce na Półwyspie Synaj, w niewielkiej miejscowości Al Rawdah. Według najnowszych informacji zginęło przynajmniej 305 osób. Większość z nich została rozstrzelana przed miejscowym meczetem. 

 

Poinformowano, że wśród zabitych jest aż 27 dzieci. Wiadomo również, że 128 osób zostało rannych. Wiele z nich pozostaje w stanie krytycznym w szpitalach, dlatego tragiczny bilans może jeszcze wzrosnąć. W momencie ataku w meczecie znajdowało się przynajmniej kilkaset osób. Ludzie zebrali się, ponieważ akurat trwały piątkowe modły.

 

Władze twierdzą, że napastników było od 25 do 30, którzy na miejsce zamachu przyjechali samochodami typu SUV z zamontowanymi karabinami maszynowymi. Następnie ustawili się przy oknach i przy wejściu do meczetu, zdetonowali przynajmniej dwie bomby, a gdy ludzie zaczęli wybiegać ,strzelali do tłumu masakrując wiernych meczetu uciekających w popłochu.

 

Z opowieści świadków wynika, że rozegrała się tam prawdziwa bitwa uliczna. Zamachowcy strzelali nawet do nadjeżdżających karetek, wiele z pojazdów płonęło. W telewizji można było zobaczyć szokujące obrazki przerażonych ludzi i szokujące sceny z prowizorycznej kostnicy.

Źródło: Twitter

Zaskakujące może wydawać się to, że muzułmanie zaatakowali innych muzułmanów, ale trzeba pamiętać, że napastnicy byli zapewne wahabitami z ISIS, czyli nalezeli do odłamu islamu wspieranego przez Arabię Saudyjską. Z kolei zaatakowany meczet był wykorzystywany przez wyznawców sufizmu, czyli mistycznej odmiany islamu. Po prostu wyznawcy sufizmu są uważani przez wahabitów za heretyków i dlatego postanowili dać przykład i ich rozstrzelać.

 

Władze Egiptu poinformowały, że dokonano już odwetu za przeprowadzony zamach. Zbombardowano pozycje zajmowane na pustyni Synaj przez ukrywających się tam dżihadystów. Nieskuteczna walka z obozami ISIS i przebywającymi tam bojownikami Państwa Islamskiego, trwa od kilku lat. Jak widać rozzuchwalają się oni dopuszczając się tak obrzydliwych aktów terroru jak ten.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Izrael zajął Synaj w 1956

Izrael zajął Synaj w 1956 roku, po czym po interwencji ONZ półwysep powrócił do Egiptu, od 1967 roku znów był w rękach Izraela do 1982 roku. Czy to nie ponowne przygotowanie do okupacji Synaju? Im większy haos w Egipcie tym lepiej dla sąsiada mającego chrapkę na powiększenie swego terytorium. Usprawiedliwieniem zajęcia tego obszaru może być bezpieczeństwo Izraela tym bardziej gdy terroryści z Synaju podniosą rękę na ich kraj np. wystrzeliwując jakieś pociski.

Portret użytkownika Jony5

Pewnie zauważyliście że jak u

Pewnie zauważyliście że jak u was w rodzinie rodzi się dziecko to ktoś starszy z rodziny lub schorowany umiera przed narodzinami albo tuż po narodzinach tego dziecka.

Tak działa świat, gdy jest za dużo ludzi to świat dąży do równowagi energetycznej a tym samym zmniejsza liczbę ludzi gdy się ich za dużo namnoży, wpływa tak na ludzi że się zabijają.

Np gdy się rodzi dziecko w rodzinie, a niema już dla niego miejsca,  to powoduje to śmierć najsłabszego osobnika w rodzinie, zwykle są to starsi. Nowe życie wypiera stare i słabsze. Taka działa biologia w ludzkim ciele, stare komórki umierają a zastępuje je nowe, niestety czasem stare jest wypychane przez nowe. A gdy ża dużo namnoży się komórek w jednym miejscu to powstaje nowotwór.

A w afryce mamy tak że tych dzieci rodzi się lawinowo więc natura sięga po ekstremalne środki aby zmniejszyć populacje bo nowe życie wypiera stare i słabsze. A gdy więcej jest młodych niż starych to równowaga jest zachwiana i żeby ją naprawić natura prowokuje wojny.

W chinach i indiach gdzie są dwa najbardziej przeludnione kraje świata natura chce sprowokować wojnę między tymi dwoma krajami. Do tego przemysł w tych krajach powoduje że życie tam dla niektórych szybko się kończy.

Portret użytkownika Eva11

chcesz powiedziec ,ze to

chcesz powiedziec ,ze to natura popchnela ludzi do aborcji gdyz jest nas za duzo ?

a moze i ona nam podpowiedziala,ze za duzo drzew i trzeba je wyciac .

lub za duzo mamy naturalnej zywnosci i potrzenujemy gmo ...

pewnie i slonca tez za duzo ...trzeba je przyslonic ...

moze i naura wyrownuje to co musi ,ale nie popycha ludzi do tego co czynia ...napewno nie do zbrodni .,.

bo wtedy te trolle by sie cieszyly ...rozpowiadaly by ,ze za duzo bylo Polakow dlatego kacapy ich tylu wymordowaly !

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika 85r

Natura działa jak ludzki

Natura działa jak ludzki organizm bo też jest żywa. Czasem się broni tak jak potrafi nie zawsze zwycięża popełnia też błędy. Widziałaś człowieka który byłby odporny na wszystkie choroby, pasożyty itp? Pewnie NIE bo i tak samo jest z planetą.

Dla natury jest obojętne kto z jakiego kraju pochodzi. Planeta ma więcej wspólnego z biologią niż tymi wymysłami ludzkimi jak wojna czy polityka.

Natura ma gdzieś twoje zasady moralne, jej głównym zadaniem jak i każdego organizmu żywego jest przeżycie.

Patrząc na ludzką moralność najlepszy przykład masz na ukrainie podczas wielkiego głodu  ludzie jedli własne dzieci. Przeżycie ponad wszystko siedzi to i w człowieku.

Był już jeden taki co chciał połączyć biologie z polityką i zwał się hitler nie za dobrze to dla niego się skończyło.

Portret użytkownika 85r

Wcześniej przed IG farben

Wcześniej przed IG farben ludzie chorowali i umierali na różne choroby czasem się uodporniali ale natura nie jest łaskawa i też próbuje zabić w przeróżny sposób. Jeśli chciałeś poczytać o tym jakie są ładne różowe kwiatki itp. to źle trafiłeś.

Natura jak człowiek ewoluuje i się uodparnia i wymyśla coraz nowsze sposoby pozbycia się gatunków które ją uwierają. A człowiek obecnie dość mocno pasożytuje na planecie ziemia.

Portret użytkownika Eva11

z palneta czy natura ?

z palneta czy natura ?

ja nie pisalam o moralnosci ....a jedynie z moralnym westchnieciem ...

sprzeciw do wycinania czego popadnie to nie moralne wyrzuty ,a niemoznosc patrzenia na dewastacje ziemi !

niszczenie natury dzieki geoinzynerii czy nanotechnologi ,modyfikacji to nie moralny problem ,a problem walki z natura !

i chyba zapomniales ,ze natura daje nam nawet w rowie przydroznym lek ,ktory sobie z pasozytem poradzi ! bez zbednych zbrodni czy eliminacji ....wsytarczy analezc malenka roslinke ...

co ma walka o przezycie z zbrodniami hitlera ? sowietow czy uwczesne wojny z ,,terroryzmem ,,

to nie naturalny cykl ! to nie naturalny proces...

ciezko zrozumiec ten koment ktorzy napisales ...zarzucasz mi moralnosc ,a potem tlumaczysz jak dziala natura ,gdzie za moment stwierdzasz ,ze walka o przezycie to zjadanie dzieci na wojnie ,.

choc ja pisalam jedynie o tym,ze natura nie ma nic wspolnego z tym co czyni czlowiek ...

ze jej procesy to nie to co wyczynia uposledzony ludz !

 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika 85r

„Ludź upośledzony” to też

„Ludź upośledzony” to też twór natury. Bo człowiek stanowi naturę, jest jej częścią. Za bardzo podchodzisz do tego uczuciowo.

Po za tym czerwień z twojego awatara to kolor krwi daleko jej do harmoni. Na wojnach przelewa się krew. Trzeba poznać symbolikę natury by ją pojąć. W naturze ten kolor występuje w znikomej ilości. Bo natura wie lepiej czego unikać.

Portret użytkownika Eva11

dlatego jest uposledzony ,bo

dlatego jest uposledzony ,bo odstaje od natury ,,,bo ja zatraca i przestal szanowac ...

tak to jej czesc ,ale ta destruktywna ...

tak kolor czerwony z mojego avatara w tych czasach jest kolorem swiata !

to morze koloru tak przelewajace sie dzis ...

ale on zawsze istnial w walce o zycie ! kazda niemal istota aby dozyc jutra musi go ujzec dzisiaj ..

czlowiek moze wyzywic sie jako jedyny bez jej koloru ,ale chyba dlatego tak lubi rozlewac krew i patrzec na ten kolor bez potrzeby ...

natura wie lepiej ,ale od kiedy czlowiek chce ja ujazmic i odtworzyc- blednie ...a my wrazz nia ...

blednie niebo,slonce i sama ziemia ...a my stajemy sie jak zombi ....

czy to rowniez proces natury ?

moze teraz jest czas napraw ? 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika 85r

"tak kolor czerwony z mojego

"tak kolor czerwony z mojego avatara w tych czasach jest kolorem swiata ! "

Tego upośledzonego świata który odszedł od natury.

 

Człowiek zniszczy sam siebie a planeta się odbuduje. Epizod ludzki dla planety to tylko krótki okres czasu.

Portret użytkownika CzarnyOlo

Tiaaa świat. Nie świat tylko

Tiaaa świat. Nie świat tylko system. Takie naiwne interpretacje wsadź sobie w dupe. Ludzie żyją w dobrych warunkach do 100 lat spokojnie. Więc nie piernicz o jakiejś naturze w której za mało dla innych. To ludzki i nieludzki egoizm pozbawia środków do życia, godności, szczęścia, rozwoju. Nie przemawia przezeń żadna siła stojąca na straży równowagi.

Strony

Skomentuj