Krwawy zamach terrorystyczny we Francji, zginęło 12 osób

Kategorie: 

Źródło: Twitter
We Francji doszło właśnie do zamachu terrorystycznego - dwóch uzbrojonych mężczyzn zaatakowało redakcję magazynu Charlie Hebdo, znajdującej się w Paryżu. Obecnie trwa pościg za przestępcami.

 

Dwie osoby uzbrojone w karabiny kałasznikowa wpadły do wspomnianej redakcji a chwilę później padła cała seria strzałów. Mężczyźni w kominiarkach natychmiast opuścili budynek i uciekli zanim na miejsce zjawiła się policja. Obecnie wiadomo, że zginęło 12 osób, w tym dwóch policjantów, a 10 jest ciężko rannych. Oddziały antyterrorystyczne poszukują sprawców incydentu.

Źródło: Twitter

 

Redakcja magazynu Charlie Hebdo opublikowała w 2011 roku satyryczne rysunki, przedstawiające Mahometa, natomiast na ostatniej grafice pojawił się lider Państwa Islamskiego, Abu Bakr al-Baghdadi. Jak wiadomo, takie sytuacje wywołują ogromne oburzenie wśród muzułmanów a redakcja była już w przeszłości atakowana. Dlatego też podejrzewa się iż zamachowcami byli muzułmanie.

Prezydent Francji Francois Hollande przybył na miejsce zdarzenia i oświadczył, że bez wątpienia był to atak terrorystyczny. Poziom zagrożenia terrorystycznego został zwiększony i znajduje się na najwyższym stopniu. Na poniższym materiale filmowym, który wykonał jeden z mieszkańców Paryża, słychać nie tylko strzały, ale również okrzyki przypominające słowa "Allah Akbar".

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika loCo

Ciekawa analiza filmu z

Ciekawa analiza filmu z "zamachu"
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=i_ewp4Sms3U

Eazy E
1 dzień temu

 
Dziękujemy panie Baracku za kolejny zamach tylko ten był wyjątkowo nieudolny , wręcz komiczny.
1 Świadkowie twierdzą, że napastnicy krzyczeli po dokonanej masakrze; „pomściliśmy proroka” No przecież trzeba potwierdzić że to chodzi o Allaha żeby był wiadomy cel a terroryści z kolei muszą krzyczeć , bo po cichu zabijać im nie wypada chociaż mimo zdradzili swoje pozycje.
2 Dlaczego jeden z tych którzy się chowają krzyczy Allah i idealnie praktycznie co do jednej setnej sekundy zostaje włączony aparat??
3 Według relacji świadków, terroryści wsiadali już do samochodu, żeby uciec po dokonaniu ataku w biurze i po strzelaninie z policją, kiedy jeden z nich zobaczył leżącego na ziemi rannego funkcjonariusza. Powiedział wtedy do drugiego: „zaczekaj”, po czym wrócił i strzelił do rannego policjanta, mówiąc: „to za Mahometa” , NO JEŻELI TO PRAWDA TO KOLEJNA NIEUDOLNA PARODIA  W TYM ŚMIESZNYM ZAMACHU. 

4  Do masakry doszło około południa. Dwaj – a jak wynika z ostatnich doniesień trzej – zamaskowani napastnicy weszli do redakcji „Charlie Hebdo” i otworzyli do dziennikarzy ogień z broni maszynowej. Działali spokojnie, metodycznie, nie tracąc zimnej krwi a zarazem byli bardzo brutalnie i strzelali rzekomo do ciał o wiele więcej razy niż musieli, a po co się śpieszyć , przecież byli tylko praktycznie w samym centrum Paryża.
5 Ostatni wpis na Twitterze, jaki pojawił się na profilu „Charlie Hebdo” kilkanaście minut PRZED zamachem, ilustrował Abu Bakra Al-Bagdadiego – lidera Państwa Islamskiego – mówiącego: „A tak w ogóle to najlepsze życzenia”: NO TO TYLKO ZBIEG OKOLICZNOŚCI OCZYWIŚCIE, ALBO WYJĄTKOWY PECH.
6 W środę ukazał się najnowszy numer "Charlie Hebdo", poświęcony m.in. najnowszej powieści kontrowersyjnego francuskiego pisarza Michela Houellebecqa pod tytułem "Soumission" (franc. poddaństwo). Książka, będąca polityczną fikcją, kreśli obraz zislamizowanej Francji w 2022 roku po wyborze muzułmanina na prezydenta kraju. "Przepowiednie maga Houellebecqa: w 2015 roku tracę zęby... W 2022 roku obchodzę ramadan" - głosi napis obok karykatury pisarza zamieszczonej na okładce tygodnika. Agencja AFP zastrzega jednak, że nie wiadomo, czy miało to związek z zamachem.
NO KOLEJNY PRZYPADEK Smile
7 11.20 dwóch mężczyzn ubranych na czarno i zamaskowanych, uzbrojonych w kałasznikowy, pojawiło się na Nicolas-Apper pod numerem 6.KRZYCZELI - Czy tu jest "Charlie Hebdo?". Spostrzegłszy, że pomylili adres,(POMYLILI ADRES ? HAHAHA I NAGLE SOBIE PRZYPOMNIELI ŻE TO POKÓJ NR 10 ALBO WYBRALI SZCZĘŚLIWY NUMEREK HHAHA)udali się pod numer 10, gdzie znajduje się redakcja tygodnika. Otworzyli ogień na recepcji, a potem weszli na drugie piętro.
8 Na filmach nakręconych przez świadków telefonami komórkowymi widać profesjonalizm napastników, którzy realizują starannie zaplanowaną akcję ( NO TERRORYŚCI PROFESKA """"KRZYCZELI - Czy tu jest "Charlie Hebdo?". Spostrzegłszy, że pomylili adres  ODRAZU PRZYPOMNIELI SOBIE ŻE O NR 10 CHODZI Acute HAHAHAH PEŁNA PROFESKA śmiech ALE I TAK NAJLEPSI SĄ DZIENNIKARZE , naaawet w obliczu nie chybnej śmierci zaczeli  nagrywać terrorystów JAK STRZELAJĄ  BO PO CO SPIERDALAĆ GDZIE PIEPRZE ROŚNIE I RATOWAĆ SWOJE ŻYCIE  JAK MOŻNA DOBRE UJĘCIE NAGRAĆ I NA YOU TUBA WRZUCIĆ..... BOHATERSCY DZIENNIKARZE ZACHOWALI ZIMNĄ KREW, I BEZ STRESU NA PEŁNYM LUZIE SOBIE FILMIKU NAGRYWALI, BO CO TO DLA NICH ZA PROBLEM  ŻEBY KAMERE WŁĄCZYĆ? ŻADEN STRES, luzik , ręce im napewno się nie telepały ale szacun za pomysł z tym nagrywaniem BO PRZECIĘTNY CZŁOWIEK ZE STRACHU JUŻ DAWNO BY SIĘ ZESRAŁ . 
9 Policja odebrała sygnał o strzałach około godz. 11.30. (A TERRORYŚCI PODOBNO BYLI NA MIEJSCU O 11.20!!! :):) Na miejsce przybył patrol, (2 POLICJANTÓW ZAMIAST BLOKOWAĆ CAŁY  TEREN I WYSŁAĆ WIECEJ POLICJI !!.WYSŁALI TYLKO DWÓCH NA ZWIADY BO SĄSIAD SIĘ SKARŻYŁ NA ZA GŁOŚNE STRZELANIE Z KAŁACHA I JAKIEŚ KRZYKI O ALLAHU ,W NAJBARDZIEJ ZNIENAWIDZONEJ NA ŚWIECIE REDAKCJI , DLA TEGO WYSŁALI AŻ  DWÓCH POLICJANTÓW  ŻEBY USPOKOIĆ IMPREZE.
9 TERRORTYŚCI  NIE DOŚĆ ŻE BAWILI SIĘ BRONIĄ, STRZELALI, WRACALI , DOBIJALI , OGÓLNIE PEŁEN LUZ I FUN PRZECIEŻ  WIEDZIELI ILE MAJĄ JESZCZE CZASU NA PRZEPROWADZENIE  ZAMACHU I SPOKOJNĄ UCIECZKE.
10 Le Point": jeden z zamachowców pozostawił dowód osobisty w aucie, którym uciekali ,  (NO PRZECIEŻ JAK SIĘ IDZIE NA ZAMACH DOWÓD TO PODSTAWA , NO BO JAK MOŻNA ZROBIĆ ZAMACH TERRORYSTYCZNY ANONIMOWO ? PRZECIEŻ TRZEBA SIĘ POCHWALIĆ, POPULARNOŚĆ TO PODSTAWA BO CO TO BYŁA BY ZA ZABAWA GDYBY TERRORYŚCI BYLI ANONIMOWI ,POLICJA MUSI  PRZECIEŻ WIEDZIEĆ JAK BEREK WYGLĄDA.
12 TERRORYŚCI UCIEKALI czarny CITROENEM S3 , WYWNIOSKOWALI TO PO WYŚCIGACH SEBASTIANA LOEBA,  I ŻADEN Z RADIOWOŻÓW NIE MIAŁ Z CYTRYNĄ SZANS A PO ZA TYM  ten citroen to kultowe auto we francji , a wieć żaden nie zdecydował na pościg  bo była by szkoda gdyby LAKIER W CITRUSIE SIĘ PORYSOWAŁ A WIĘC O STRZAŁACH Też mowy nie było ,POLICJA OCZYWIŚCIE NIE ZDĄŻYŁA ZABLOKOWAĆ DRÓG WYJAZDOWYCH BO TERRORYŚCI Z OPOWIEŚCI ŚWIADKÓW  W KAŻDY ZAKRĘT WCHODZILI BOKIEM  TAK JA D.K W TOKIO DRIFT :):) I PO WYŻEJ 200 KM NIE SCHODZILI BO KILKA KILOMETRÓW DO WYJAZDU Z MIASTA BYŁO I PODOBNO NIE ZABRALI ZE SOBĄ DRUGIEGO ŚNIADANIA , I BYLI PO PROSTU GŁODNI , ŚPIESZYLI SIĘ NA OBIAD Smile
13 PIERDOLE KONIEC

Portret użytkownika re1

Kurde, przyznam się bez

Kurde, przyznam się bez bicia, wczoraj obejrzałem tylko fragment jednego z filmów.
Jak obejrzałem teraz ten film z LiveLeak, myślałem że zdechnę ze śmiechu. Dowód zgubili, latali strzelali - chyba bez buta jeden uhmuhm, a potem zabrał go z ziemi jak wrócił do samochodu - pamiętliwy jest - uważajcie na niego. Bystre sa chłopcy. UHmUHM
Pomimo wszystko nie śmieję się z ofiar, jeżeli są?

Portret użytkownika Krystian

jezeli obejrzycie film z tego

jezeli obejrzycie film z tego zamachu w spowolnionym tempie i sie dobrze przyjzycie to zobaczycie ze to wszystko bylo upozorowane... by miec pretekst do tego by zwiekszyc grozbe ataku terrorystycznego. A co za tym idzie, jezeli rosnie poziom zagrozenia terroryzmem too spoleczenstwo i my wszyscy stajemy sie wiekszymi niewolnikami i zmuszeni do przestrzegania rygorystycznych zasad. a co za tym idzie?? jezeli beda rygorystyczne zasady to malo kto bedzie umial sie postawic przywodca... zeby zwiekszych rygor w panstwie najpierw trzeba miec do tego powod... wlasnie to sie dzieje. Tak samo 3 wojna swiatowa USA I ROSJA Wzbudzily strach na swiecie Wielka wojna i teraz wiekszosc panstw zwieksza finanse na zbrojenia.... a gdzie sa kupowane glownie zbrojenia??? w Rosji i USA. Wszystko ma sens tylko troche logiki.  W dzisiejszych czasach zeby nawet ocenic film, to najpierw trzeba go bardzo dobrze przeanalizowac... pamietajmy ze 21wiek to wiek klamstw.

Portret użytkownika re1

Mówisz o tym filmie Napastnik

Mówisz o tym filmie
Napastnik biegnie poza policjantem, na filmie widać po linii łączącej płyty chodnikowe. Strzał pada na pewno powyżej tej linii. Ślad po kuli mały obłoczek na płycie i dalej dymek większy od rykoszetu. Ponadto kałasznikowa trzyma skierowanego lekko w lewo. Z perspektywy wygląda, że powinien kopnąć policjanta, a tak się nie dzieje i nie robi zwrotu w lewo przebiegając obok niego. Film polecam obejrzec kilkanaście razy.
http://www.youtube.com/watch?v=oL_xspgC_94

Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kon­taktują. Albert Einstein

Portret użytkownika inzynier magister

Przykłady że pederastwo to

Przykłady że pederastwo to zboczenie: wystarczy wyszukać grafiki związane z hasłami „Parada Równości” lub „WorldPride”, aby zobaczyć, że jednym z istotnych elementów tych parad jest eksponowanie własnego nagiego lub prawie nagiego ciała. Fizyczna bliskość pederastów i lesbijek jest przedstawiania w sposób wulgarny i bezpośredni. Dojrzałe osoby heteroseksualne nigdy tak nie postępują i starają się kontakty seksualne realizować poza wzrokiem osób postronnych. Zboczeńcy ci domagają się, aby młodzież w całej Polsce uczyła się o ich upodobaniach seksualnych. Twierdzą, że brak zainteresowania ich zboczonym sposobem zaspokajania popędu płciowego wynika jedynie z homofobii, a w rzeczywistości jest to sposób bardzo interesujący i wszyscy powinni z radością oglądać i podziwiać ich zboczenie i nasladować wkładanie sobie !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj