Podpalenie meczetu w Londynie to nowa odsłona wojny cywilizacji w Europie

Kategorie: 

Tylko ostatni ignorancji nie zauważają trwającej w Europie Zachodniej wojny cywilizacji. Niedawne przypadki morderstwa żołnierza w Londynie i ranienia kolejnego w Paryżu wskazuje na to, że front wojny przenosi się do Europy. Wczoraj nieznani sprawcy podpalili meczet przemianowany potem w mediach na budynek centrum dla muzułmanów.

 

Niewątpliwie oznacza to, że islamizowane społeczeństwo brytyjskie dorobiło się elementów radykalnych, które identyfikują Islamistów, jako zagrożenie dla ich kraju. Zamiast jednak protestować w sposób cywilizowany postępują brutalnie podpalając należące do imigrantów budynki.

 

Media starają się nie epatować znaczeniem zdarzenia z Londynu. Mimo to pojawiają się już pierwsze głosy, że społeczność muzułmańska może być zagrożona. Podobno już teraz Islamiści są obrażani a nawet atakowani fizycznie. Zdarzają się przypadki, gdy profanowane są islamskie cmentarze, płoną jak widać meczety, a przerażone władze jedyne, na co się decydują to uspokajanie Islamistów niejasnymi deklaracjami o ich pozytywnym wpływie w rozwój Wielkiej Brytanii i to w odpowiedzi na dekapitację własnego żołnierza na ulicach stolicy wielkiego niegdyś imperium.

 

Podobna niechętna wobec Islamistów atmosfera zaczyna być też odczuwalna na kontynencie. Coraz więcej ludzi we Francji dostrzega już problem, jaki stworzono sobie importując obywateli, którzy nie czują się Francuzami i są odrębni kulturowo. To samo zaczyna się dziać w Niemczech czy w Holandii. Wystarczy, że pojawi się jakiś nowy Mahdi i Islamiści w tych społeczeństwach zaczną działać wszczynając kolejne rewolucje. To w oczywisty sposób przybliży widmo wojny domowej. Nie ma na razie pomysłu na rozwiązanie tego islamskiego węzła gordyjskiego.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Pan Zenek

Geniuszu... Poczytaj sobie

Geniuszu... Poczytaj sobie chociażby w Wiki to się dowiesz, że swoje studia robił za przyzwoleniem kapituły warmińskiej a jego wuj był biskupem z którym współpracował. Nie masz pojęcia o tamtych czasach i bredzisz.

Portret użytkownika ZBIAL

Nie obrazaj. Kiedys zyciors

Nie obrazaj. Kiedys zyciors Kopernika byl tluczony w szkolach, aż do zżygania. Dziela Kopernika podważały naukę ówczesnego kościoła i były próby ich palenia, a zamiary były szersze .
Nie takich jak Kopernik kościół katolicki potrafił spalić.
Wiesz jak ktos nie ma nic do powiedzenia to zaczyna od obrażania. Nie ucz się na pamięć myśl i nie obrażaj.
 

Portret użytkownika Pan Zenek

Niektórzy znawcy tematu

Niektórzy znawcy tematu podają, że KK wyrżnął, wypalił 95mln ludzi. Problem polega na tym, że aby uzyskać ową liczbę trzeba by było uwzględnić wtedy populację ludzką obu także nieodkrytych Ameryk, Afryki,  Azji, Australii i jeszcze szukać na Antarktydzie. Takie to znawstwo tematu. Ale już nie chce się pamiętać np. o 100 tys. -  130 tys. zlikwidowanych czarownic przez protestantów angielskich i niemieckich czy wiekopomnych osiągnięć w rżnięciu ludzi przez jakże postepowych wyznawców rozumu w czasie WRF czy późniejszych równie postępowych rewolucji. Swoją drogą życzę powodzenia gdy po likwidacji KK będzie Pan układał sobie życie w Islamskiej Republice Europejskiej albo - co bardziej prawdopodobne - w Ewsraelu. Innych opcji nie ma. KK istnieje w zasadzie tylko jeszcze w Polsce a  jak powiedział Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Włoch w 1990 r.: "nie dopuścimy do odnowienia wiary dogmatycznej w Polsce". No i próbują to zrobić także poprzez sytuację gospodarczą w "naszym nieszczęśliwym kraju". Pańska wypowiedź znakomicie wpisuje sie w ów "trynd" jakby to powiedział nieodżałowany tow. Dajcember.

Portret użytkownika Pan Zenek

Ostatni Papieże wyraźnie

Ostatni Papieże wyraźnie mówili, że prowadzenie wojen, stosowanie przemocy w imię Boga jest grzechem. A przy ocenie przeszłości łatwo jest zapomnieć, że świadomość ludzka bez względu na opcje była inna niż teraz. I nie istniało wtedy pojęcie "praw człowieka". Osławiona Inkwizycja, przy wszystkich zastrzeżeniach, na ówczesne czasy cywilizowała sądownictwo, co zaczynają przyznawać także wrogowie KK. I ówczesna walka z KK wcale nie powodowała zmiany w podejściu do traktowania człowieka wg. współczesnych standardów. Poddany był własnością władcy, niezależnie od wyznawanej wiary. Śmieszą mnie też wspominki jak to dawni słowianie byli wspaniali. Ale czy ci piewcy chcieli by być własnością swoich rodziców, patriarchów rodów i żyć w organizacji plemiennej? My żyjemy w innym świecie pojęć. Lecz czy ta nasza obecna nowoczesność nie wprowadza nowej cenzury, pod nazwą "poprawności politycznej"? Czyż normą nie staje się to co było dotychczas uznawane za dewiację?
http://www.prisonplanet.pl/polityka/pozwolmy_na_seks_13,p1709775434
Zatem czy coś się zmieniło prócz techniki? A może staje się jeszcze gorzej?
A w/w przez Szanownego Pana cytat to okurat słowa Chrystusa.

Portret użytkownika ZBIAL

Spoko, jesteśmy w sprawach

Spoko, jesteśmy w sprawach zamieszkowo-wojennych prawie zgodni :-), ale nie mieszajmy tutaj seksu. Poczekajmy a inny ukierunkowany w tej sprawie artykuł. Zalogowania się, tutaj od czasu do czasu jest bardzo ciekawie Smile Jak będzie o seksie weźmiemy się za łby Smile he, he, ... .  Mam nadzieję, że Roni Tornado jest wciąż z nami, choć jakoś ostatnio nie widziałem jej wypowiedzi.

Portret użytkownika Pan Zenek

Trochę wąsko... Branie się

Trochę wąsko...
Branie się "za łby"... A po co? Zmuszać kogoś do wiary. Niektórzy ludzie KK kiedyś uważali, że coś tym mogą osiągnąć ale zrezygnowano z tego bo więcej z tym kłopotów niż pożytku. Trzeba jednak pamiętać, iż u podstawy każdego porządku społecznego jest wiara: czy to w rozum, czy bogów, czy Boga. I przekłada się ona na konkretne rozwiązania życia codziennego. I później są już instytucje świeckie, które stoją na straży tego porządku, wedle którego żyje dana zbiorowość.

Nie mieszamy seksu - to seks miesza się do wszystkiego, tak że już nie wiadomo czy to reklama proszku do prania czy lunaparu. W/w link podałem by pokazać jak zmienia się porządek społeczny i normy kulturowe, tworzące cywilizację. Interesujące będzie to, jak ma wyglądać adopcja dzieci przez nekrofilówz z acięciem pedofilskim: z łopatką na cmentarz czy od razu do kostnicy, a może żywe na późniejszy ubój? To ma być norma a krytyka tego oszołomstwem. Przy takim podejściu obostrzenia KK mogą okazać się słodkim wspomnieniem. A zaczęło się od uznania homoseksualizmu za normę...

Konsekwencją braku dotychczasowych norm jest uznanie człowieka za przedmiot użytkowy mimo szczytnych deklaracji o wolności. To się przekłada chociażby na zachowania biznesowe. Dowodem na takie traktowanie człowieka jest "majstrowanie" w jego genomie co jest już widoczne, choć nie wprost, przy procedurze in vitro. Kościół mimo wszystkich wad swoich członków (wśród których niekoniecznie muszą być zwolennicy Kościoła) stawia jasne i wyraźne granice, po przekroczeniu których, mimo początkowego złudzenia wolności, zaczyna się niewola, czego coraz bardziej zaczynamy doświadczać. Bo dlaczego istnieje ten portal? Dlaczego takie obawy, tu wyrażane, budzi dominacja islamu?

A @Roni Tornado? Ciekawe czy nekrofilów też będzie broniła jako normy? A może zacznie zadawać sobie pytania kiedy wolność przeradza się w niewolę?

W każdym razie w Starym Testamencie jest opis dwóch "miast wolności" co to skończyły marnie. Jakoś tak bardziej wierzę w przekaż biblijny niż zapewnienia piewców postępu i demokracji.

Strony

Skomentuj