Prąd elektryczny w Polsce zdrożeje, ale nie zdrożeje - w roku wyborczym rząd wybiera model wenezuelski

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Drakońskie podwyżki cen energii elektrycznej w Polsce, będące skutkiem nieodpowiedzialnej polityki rządu w zakresie tzw. walki ze zmianami klimatu, to wielki problem dla władzy, zwłaszcza w roku wyborczym. Dlatego właśnie rząd oświadczył, że dopłaci 100 proc. podwyżki cen energii. 

 

Trudno to nazwać inaczej niż przekładaniem cudzych pieniędzy z jednej kieszeni do drugiej. Rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy, dysponuje tylko cudzymi. Dlatego jeśli rząd dopłaci to de facto sami sobie za to zapłacimy.

 

Nie wiem tylko dlaczego dopłacanie ma dotyczyć tylko cen energii. Można to postrzegać jako etap pośredni w drodze do modelu wenezuelskiego. Skoro jest drożyzna to może całkiem znieść odpłatność za energie, paliwo, podstawowe produkty spożywcze? Wystarczy wprowadzić kartki, albo specjalne sklepy jak we wspomnianej Wenezueli.

 

Niewyedukowane społeczeństwo nie rozumie skąd wzięły się tak drastyczne podwyżki cen energii elektrycznej i gazu, jakie nas czekają. Wynika to z tego, że elektrownie płacą rządowi za prawo do emisji CO2, a my przez to płacimy więcej za prąd. Ze względu na to, że 2019 rok to czas dwóch wyborów, rząd planuje przeznaczyć pieniądze ze sprzedaży uprawnień do emisji wspierając czasowo obywateli. Czasowo, bo po wyborach trzeba będzie płakać i płacić.

Poza tym nie zapominajmy, że skoro źli prywaciarze, czyli firmy, zapłacą za prąd więcej, to wliczą to w cenę towarów i usług. O zwracaniu pieniędzy ludziom z powodu podwyżek cen towarów i usług, nie ma mowy, a skoro wszystko będzie droższe to rządzący mogą zacierać ręce z zadowolenia, bo wzrosną wpływy z VAT.

 

Ponieważ żyjemy w socjalizmie, nikomu nie przyszło do głowy, aby obniżyć podatki nałożone na energię elektryczną, a w jej cenie już dzisiaj jest bardzo dużo podatku. Rząd woli dopłaty, bo to dopłaty pozwalają utrzymać władzę nad ludem! To rodzaj bata w stylu zamknij się albo kasy nie dostaniesz.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że te horrendalne podwyżki są oparte na naukowym kłamstwie. Można zaklinać rzeczywistość i tłumaczyć ludziom, że to człowiek wywołał globalne ocieplenie podczas gdy prawda jest zupełnie inna. Klimaty ma określoną zmienność i jest to proces naturalny. Głównym czynnikiem ocieplenia, lub ochłodzenia nie jest ludzkość emitująca dwutlenek węgla, tylko aktywność słoneczna i rozmarzająca wieczna zmarzlina emitująca ogromne ilości gazu cieplarnianego - metanu, które to emisje środowisko naukowe taktownie pomija.

 

Jednak ponieważ Arktyki nie da się opodatkować, stworzono biznesik polegający na opodatkowaniu przemysłu i ludzi, demonizując przy okazji dwutlenek węgla, czyli gaz stanowiący podstawę procesu fotosyntezy. Skutkiem tego jesteśmy  okradani w imię wzniosłych celów, jakimi są plany regulowania średniej globalnej temperatury poprzez podatki.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.6 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Eva332

Super!

Super!

We wczorajszej wp.pl poinformowano ze Polacy z zachodniej granicy juz tankuja w Niemczech bo taniej (PIS oplata 8gr na litr weszla 1 stycznia), hurtowa cena pradu w Niemczech jest nizsza jak w Polsce, bo te wiatraki za darmo kreca juz 40% tej gospodarki, a w Polsce zaczadzonej dymem lekarze pulmonolodzy zacieraja rece, bo najblizsze lata beda tu dla nich zniwa Smile

Portret użytkownika 3plabc

Zamiast podnosić ceny prądu,

Zamiast podnosić ceny prądu, stawiać obok elektrowni "kopalnie kryptowaluty" wielkości sali gimnastycznej... z nadwyżek produkcyjnych mocy kopać walutę, sprzedawać na zachodnich rynkach za Euro i $ a tymi pieniążkami niwelować wzrastające koszta produkcji, koncesji na emisje CO2 i modernizować zakłady... i wszyscy są szczęśliwi... hehehehe... normalnie Machiavelli hehehe...

Portret użytkownika PawełS

„To przez PIS”, „to przez

„To przez PIS”, „to przez Kopacz”, „to przez UE”, „to przez to że wszędzie drożeje”.

NIE!

To przez wysokie podatki, regulacje prawne i brak prywatnych kopalń i elektrowni. Czyli przez komunizm, który wcale się nie skończył tylko się właśnie rozkręca. Przestańcie głosować na socjalistów to będzie dobrze. 

Portret użytkownika еuklidеs

Myślisz, że prezio Orlenu

Myślisz, że prezio Orlenu zapłaci horrendalnie wysoki podatek i będzie niedojadał? Nie niemądry człowieczku, on zmniejszy pensje szeregowym pracownikom i podniesie cenę benzynki za którą płacą zwykli ludzie. Sobie natomiast pensyjkę podniesie, żeby pokryć straty z tytułu drożyzny. Tak dzieje się cały czas, ale wy ku... jesteście ślepi, a jesteście ślepi, bo myślicie samą przysadką mózgową jak zwierzęta - zabrać, nażryć się, zabronić, zazdrościć sąsiadowi.

Portret użytkownika Kimbur

Ani słowa o tym, że to dzięki

Ani słowa o tym, że to dzięki wspaniałej Komisji Europejskiej, która wkrótce powinna nałożyć na nas podatek za wydychanie dwutlenku węgla i mówienie po polsku? Przecież chodzi o to, żeby Polacy zniknęli z Polski, i już timermansy und merkele bardzo nam pomogą w tym zacnym dla nich planie.
Czy ktoś zapyta dlaczego timermansy i merkele nie zainteresują się poziomem polskich płac i dlaczego kodziarze i POdłowcy nie zaskarżą niskich emerytur do KE i PE?
A kto pomaga tak bardzo, że w Polsce nie ma ani jednej znaczącej partii polskiej, jeno wszystkie pod przewodem narodu samowybranego?

Portret użytkownika bigos

Na rysunku Mateuszek i ok,

Na rysunku Mateuszek i ok, jest odpowiedzialny za podatki ale syf jest za umowe czy jak to zwał podpisaną 25 września 2015 roku przez rząd E.Kopacz namiesiąc przed wyborami. Podpisanie tego powinni zostawić rządowi po wyborach ale tego nie zrobili. Gdybyście o tym wspomnieli bylibyście bardziej obiektywni a tak pełowce linkują Wasz artykuł.

Portret użytkownika еuklidеs

Rotacja przy korycie ma

Rotacja przy korycie ma służyć takiemu właśnie przerzucaniu winy - POwce zwalają na PiSioków, a PiSioki na POwców. Można też zwalić na UE, do wstąpienia do której OBYDWIE PARTIE gorąco namawiał i podpisywały traktaty jak leci. To jedna klika, dlatego pochrumkają sobie, ale nikomu ważnemu nie spadnie włos z głowy. Co najwyżej zarżną ceremonialnie w TV kozła ofiarnego na pokaz, ku uciesze cimnego ludu.

Portret użytkownika еuklidеs

Jak świenie mogą obniżyć

Jak świenie mogą obniżyć podatki? Gdyby świnie obniżyły podatki to nie miały by co żreć. Koryto musi zostać. Cała sztuka polega na tym by zarządzać niezadowoleniem skretyniałego społeczeństwa.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj