Czeka nas węglowa masakra i obowiązkowe remonty budynków

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Najbliższe lata przyniosą dla nas wszystkich znaczące i niekorzystne zmiany.  Czeka nas szalona dekarbonizacja i obowiązkowa renowacja energetyczna budynków na ogromną skalę. Do tego rozważa się limity CO2 dla każdego, które mają być liczone przez banki na podstawie naszych transakcji. Rysuje się przed nami świat, który wygląda jak fabuła dystopijnego serialu Black Mirror.

 

Unia Europejska nie odpuszcza ze swoim szalonym planem popełnienia ekonomicznego samobójstwa. Zachowujemy się niczym wyznawcy jakiegoś kultu, którzy mają tak wyprane mózgi, że celowo się zabijają dla wyznawanej ideologii głoszonej przez charyzmatycznego guru. Z czymś takim mamy właśnie do czynienia w Europie, która postanowiła zniszczyć swój przemysł i dobrobyt mieszkańców. Obłędne działania dotkną kolejnych dziedzin życia co może uczynić życie w zielonym komunizmie UE równie nieznośnym jak kiedyś życie w czerwonej komunie ZSRR.

 

Dekarbonizacja stała się obsesją unijnych decydentów. Ich zdaniem 75% zasobów budowlanych w UE jest nieefektywnych energetycznie i będzie musiała być dostosowana do nowych norm. Długoterminowy cel jest taki, że każdy istniejący budynek w UE do 2050 r. będzie bezemisyjny.

 

Każdy kraj członkowski ustanowi wkrótce "Krajowy Plan Renowacji Budynków". Co 2 lata będą wymagane sprawozdania z postępów prac. Wejdą w życie "paszporty renowacji", które będą udostępniane właścicielom budynków. Przed nami renowacje budynków na ogromną skalę. Każdy budynek będzie posiadał świadectwo charakterystyki energetycznej wg. unijnego wzoru. Każde ogłoszenie sprzedaży lub wynajmu mieszkania musi mieć w treści zawartą klasę energetyczną. Świadectwo energetyczne będzie musiało wisieć w widocznym miejscu w każdym budynku publicznym!

 

Nowe budynki będą musiały posiadać stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca dla rowerów. Będzie promowane przejście na "miękką mobilność" czyli przesiadkę na rower. Mamy być biedni jak Chińczycy 30 lat temu i pedałować wszędzie siłą własnych mięśni. 

 

Od 2030 każdy nowy budynek, również mieszkalny, będzie musiał być bezemisyjny, zgodnie z wytycznymi UE. Co rozumiane jest jako bezemisyjność? Ma to być dom niegenerujący emisji gazów cieplarnianych, ogrzewany ze źródeł odnawialnych wytwarzanych na miejscu lub w pobliżu (wiatr, słońce, energia geotermalna, biomasa). Powstaną też tak zwane "normy portfela hipotecznego" czyli mechanizmy motywujące wierzycieli hipotecznych do ulepszania energetycznego budynków objętych hipotekami oraz do zachęcania potencjalnych klientów do zwiększenia efektywności energetycznej ich nieruchomości.

 

Każdy nowy budynek będzie miał obowiązek przedstawienia śladu węglowego. Wielki plan renowacji budynków obejmie przegląd krajowych zasobów budowlanych. Każde państwo członkowskie będzie przedkładać swój plan renowacji budynków. Zapowiadane są konsultacje społeczne na szeroką skalę. Jedynymi budynkami wyłączonymi z programu renowacji będą budynki obronne, sil zbrojnych, miejsca religijne, obiekty tymczasowe oraz budynki wolnostojące do 50m2.

 

Nowe budynki będą musiały posiadać panele fotowoltaiczne. Każdy nowy budynek mieszkalny deweloperski będzie musiał posiadać instalację wbudowanego okablowania dla co najmniej 50% miejsc parkingowych, aby umożliwić zamontowanie stacji ładowania w każdym momencie. Obowiązkowe będą również parkingi dla rowerów.

Każdy budynek w UE będzie miał swoje oznaczenie energetyczne od A do G jak sprzęt AGD. Najwyżej będzie klasa A0 oraz A+ - budynek bezemisyjny wnoszący pozytywny wkład netto do sieci energetycznej. Od 2025r. każdy nowy budynek mieszkalny będzie musiał posiadać system inteligentnego ciągłego monitorowania i sterowania dystrybucją, magazynowaniem i wykorzystaniem energii. Państwa UE ustanowią kary za narusznie dyrektywy. Przewidziane kary mają być skuteczne, proporcjonalne i odstraszające.

 

Zakazane będzie opalanie domów węglem czy drewnem. Zdelegalizowane zostaną kominki a z czasem również piece gazowe. Jedyną preferowaną metodą ogrzewania będzie prąd elektryczny. Nad naszymi domami będą latały drony, które będą sprawdzały czy ktoś nie ośmiela się ogrzewać spalaniem czegokolwiek, a po wykryciu dymu posesję nawiedzą smutni panowie z policji lub straży miejskiej. 

 

Doprowadzi to do tego, że ludzi nie będzie stać na posiadanie domów i będa się ich pozbywać przenosząc się do blokowisk. Taki jest zresztą długoterminowy cel klimatystów, którzy chcą stworzyć "15 minutowe miasta", czyli getta dla nas z których nie będzie wolno wyjechać. Klimatyczne lockdowny są częścią planu tych niebezpiecznych ludzi.

 

Chcą nas pozbawić samochodów, domów, każdemu z nas przydzielić limit CO2 a niepokornym wyłączać cyfrową walutę CBDC, która zostanie wdrożona w najbliższym czasie po likwidacji gotówki. Jesteśmy na kursie i ścieżce do ziszczenia się scenariusza, który uczyni życie w UE prawdziwym koszmarem. Jeśli nic nie zrobimy, a nic na to nie wskazuje, że coś z tym zrobimy, to po prostu zostaniemy zniszczeni, albo zmuszą nas do ucieczki z Europy...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nomen - Omen

"Rajem" dla pedofili są

"Rajem" dla pedofili są ubogie spoleczenstwa.
UNICEF: to niewolnictwo dzieci.
Wiele ubogich rodzin na Filipinach zmusza swoje dzieci do uprawiania seksu i transmitowania tego w internecie. W ten sposób mają zdobywać pieniądze od chcących za to płacić pedofilów - ostrzega Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF).
Nie ma granic dla okrucieństwa i okropności tego biznesu, a jest on warty miliardy dolarów - alarmuje Lotta Sylwander, szefowa UNICEF na Filipinach.
Według UNICEF Filipiny są największym na świecie źródłem dziecięcej pornografii i "epicentrum transmitowania na żywo nadużyć seksualnych". Miesięcznie odnotowywanych ma być ok. 7 tys. przypadków przestępczości w sieci, z których połowa dotyczy przestępstw seksualnych na dzieciach.

"Rodzice zmuszają dzieci do seksu, pedofile płacą za transmisję" - (Artykuł z dnia 07-06-2016)

https://tvn24.pl/swiat/rodzice-zmuszaja-dzieci-do-seksu-pedofile-placa-za-transmisje-ra650247

===

Portret użytkownika Nomen - Omen

Według Klausa Schwaba,

Według Klausa Schwaba, którego Światowe Forum Ekonomiczne ogłosiło, że pedofile są coraz liczniej tworzeni przez naturę nie bez powodu, zamiast być plagą, epidemia pedofilii, która ogarnia świat, jest w rzeczywistości „darem natury” dla ludzkości.

Portret użytkownika Nomen - Omen

75 procent mieszkańców

75 procent mieszkańców Niemiec jest przeciwna zadośćuczynieniu strat poniesionych przez Polskę pod okupacją niemiecką.
Aby sobie uzmysłowić co oznacza te 6 bilionów złotych - To 3 tysiące Stadionów Narodowych, albo 150 lat wypłat 500+ dla polskich rodzin. Po każdej zbrodni, po każdym grzechu konieczne jest zadośćuczynienie. Według rządu RFN, sprawa reparacji i odszkodowań za straty wojenne pozostaje zamknięta, a rząd niemiecki nie zamierza podejmować negocjacji w tej sprawie.

"Prezes IPN o reparacjach od Niemiec: To polska racja stanu” - (Artykuł z dnia 05-01-2023)

https://nczas.com/2023/01/05/prezes-ipn-o-reparacjach-od-niemiec-to-polska-racja-stanu/

Portret użytkownika Mikelis

"Dodatek do atmosfery 1 kg

"Dodatek do atmosfery 1 kg fluorku siarki(VI) daje taki sam efekt cieplarniany, jak wprowadzenie 22 000 kg dwutlenku węgla" - oto parafraza z podręcznika "Chemia środowiska" aut.  G.W. Loon'a i S.J.Duffy'ego. Podobny efekt wywołują inne lotne związki fluoru z siarką i fluoru oraz chloru z węglem.

Pytanie jest zasadnicze - czego tak naprawde chcą politycy, ekonomiści, ekolodzy, większość uczonych i itp.?

I drugie pytanie - skąd te freony i gazy fluorowe w moim wywodzie? Ano, są one całkowicie nienaturalnym zanieczyszczeniem atmosfery a ich głównym źródłem jest produkcja aluminium, magnezu oraz przede wszystkim produkcja półprzewodników, elektroniki i przesył energii elektrycznej. Reklama, hasło mówiące, że "Samochód elektryczny jest eko", to jedno z najgorszych kłamstw środków masowego przekazu i współczesnego przemysłu.

Portret użytkownika Nomen - Omen

"KOSMOS BEDZIE NOWYM

"KOSMOS BEDZIE NOWYM INTERNETEM?" - (WIDEO - YouTube)

Jeszcze do niedawna dostęp do kosmosu miały tylko agencje rządowe i naukowcy. Obecnie przestrzeń kosmiczna coraz bardziej otwiera się na biznes i przewiduje się, że w przyszłości będzie czymś w rodzaju nowego internetu. Ile wart jest taki przemysł? Jakie są zagrożenia częstych lotów w kosmos i eksplorowania tamtejszych terenów?

https://m.youtube.com/watch?v=ucwEAttfPhA

"Internet z kosmosu - SpaceX Starlink test praktyczny" - (WIDEO - YouTube)

Internet satelitarny stał się dostępny dla każdego. Elon Musk za pośrednictwem SpaceX tworzy sieć satelitów które umożliwiają globalny dostęp do internetu za pomocą zestawu Starlink.

https://m.youtube.com/watch?v=W4ZmDLrp0rg

===

"Starlink w Polsce - Internet z kosmosu od Elona" - (WIDEO - YouTube)

https://m.youtube.com/watch?v=AbSUsIPghuI&t=0s

===

Cena satelitarnego, szybkiego Internetu szerokopasmowego, dostępnego w odległych i wiejskich lokalizacjach na całym świecie - 80 Euro miesięcznie. Jednorazowy koszt sprzętu przy zakupie wynosi 450 Euro - (Ceny z dnia 04-01-2023)

https://www.starlink.com/

===

Jak działa Internet satelitarny Starlink?

"How does Starlink Satellite Internet Work?" - (VIDEO - YouTube)

https://m.youtube.com/watch?v=qs2QcycggWU&t=0s

===

Portret użytkownika Nomen - Omen

"KOSMOS BEDZIE NOWYM

"KOSMOS BEDZIE NOWYM INTERNETEM?" - (WIDEO - YouTube)

Jeszcze do niedawna dostęp do kosmosu miały tylko agencje rządowe i naukowcy. Obecnie przestrzeń kosmiczna coraz bardziej otwiera się na biznes i przewiduje się, że w przyszłości będzie czymś w rodzaju nowego internetu. Ile wart jest taki przemysł? Jakie są zagrożenia częstych lotów w kosmos i eksplorowania tamtejszych terenów?

https://m.youtube.com/watch?v=ucwEAttfPhA

Portret użytkownika Emeryt

A potem będzie coś jak

A potem będzie coś jak gorączka złota tylko to będzie gorączka węgla i gazu które to produkty są blisko w kierunku na wschód. Po ostrzejszej zimie jak spotkasz ekologa przyklejonego do asfaltu to z automatu robisz mu z d.... jesień średniowiecza!

Strony