Zaledwie jeden procent miliarderów emituje więcej CO2 niż połowa ludzkości

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Najnowsze badania międzynarodowej organizacji Oxfam ujawniają, że najbogatsi ludzie na Ziemi w znacznym stopniu przyczyniają się do zmian klimatycznych. Według raportu, tylko 1% najbogatszych emituje dwa razy więcej CO2 niż biedniejsza połowa światowej populacji.

 

Badania organizacji Oxfam, które zostały przeprowadzone we współpracy z Sztokholmskim Instytutem Środowiska, pozwoliły oszacować emisje konsumpcyjne różnych grup dochodowych w latach 1990-2015. W tym czasie, ilość CO2 w atmosferze podwoiła się. Specjaliści potwierdzili, że nadmierna konsumpcja, która stanowi poważne zagrożenie dla naszej planety, jest napędzana przez superbogaczy.

 

Z badań wynika, że 1% najbogatszych ludzi na świecie odpowiada łącznie za 15% emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Najbogatsze 10% światowej populacji, tj. około 630 milionów ludzi żyjących głównie w państwach najbardziej uprzemysłowionych, przyczyniła się do emisji 52% tego gazu cieplarnianego. Tymczasem biedniejsza połowa ludzkości odpowiada za emisję zaledwie 7% dwutlenku węgla.

Tim Gore, dyrektor Polityki Klimatycznej w Oxfam i autor raportu twierdzi, że nadmierna konsumpcja zamożnej mniejszości napędza kryzys klimatyczny, choć to biedniejsze społeczności i młodzi ludzie płacą za to cenę. Winę za obecną sytuację ponosi bezwzględna polityka nastawiona na konsumpcję, obiecująca szybki wzrost gospodarczy bez względu na koszty.

 

Według Oxfam, należy zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych między innymi poprzez podwyższenie podatków majątkowych i wprowadzenie nowych opłat od posiadania luksusowych przedmiotów, w tym prywatnych odrzutowców, jachtów i popularnych wśród bogaczy samochodów typu SUV. Uzyskany dochód należałoby przeznaczyć na pomoc dla biedniejszych społeczności przy jednoczesnym inwestowaniu w nowe niskoemisyjne miejsca pracy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika euklides

Nie wiedziałem, że  jachty

Nie wiedziałem, że  jachty-żagłówki generują CO2 i zużywają się jak skarpetki. A ta organizacja to co wytwarza poza makulaturą? Ile zarabia jej prezes? Ogólnie to jestem za tym żeby Jarosław oraz  Kuchciński zaczęli jeździć jak normalne pedki hulajnogą, zamiast włóczyć się prywatnymi rządowymi odrzutowcami do burdelów, no ale jakże można opodatkować rządową świnkę, która cały majątek ma z tego co ukradła w podatkach? To by było perpetum mobile typu Morawiecki, które nasz historyk usilnie próbuje zbudować inwestując pieniądze, które zabierze dobrym firmom w firmy ch...owe.

A produkcja tego badziewia i dotacje 500+ służą napędzeniu konsumpcji, którą potem trzeba w sposób zrównoważony hamować. Taka tam mała lewacka schizofrenia. Zgodnie z naukami Keynesa wprowadzają podatki po to żeby nie dopuścić do gromadzenia oszczędności, po to by je redystrybuować napędzając konsumpcję, po to żeby "stymulować wzrost gospodarczy", po to by robić skupy interwencyjne, po to by potem miałkolić o nadmiernej konsumpcji, po to by na koniec na trumnie mieć napisane "tu leży lewacki zyeb, który całe życie był po prostu zyebem".

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Ludzieee...

Ludzieee...

Obuźcie się w końcu z tej bajery o za wysokim poziomie CO2.

Zobacz Johnny, ludzie już falą tsunami się budzą, a Ty dalej o gniotach ścierwomedialnych :

https://operationdisclosure1.blogspot.com/2020/09/great-awakening-worldwide-sierra-nz.html

Jeżeli faktycznie odczuwasz "nadmiar" CO 2 w powietrzu naookoło siebie, to weź kilka głębokich oddechów i sprawdź, czy nie zakręciło Ci się w głowie. Jeżeli tak, to wiedz, że jest to nadmiar tlenu. Normalny objaw przy hiperwentylacji.

Odczuwalne pogorszenie saturacji mamy przez :

Garbienie się przy kompie czy komóreczce, brak ruchu na świeżym powietrzu, ewentualna sztuczna nierównowaga w cyrkulacji O2/CO2 przez wycinanie lasów i spalanie traw, oraz niszczenie śmieciami i ściekami wód oceanicznych, a to one produkują 3/4 tlenu atmosferycznego(glony morskie); słuchanie głupot z mediościeku=autosugestia; elektoniczny smog wszechobecnych nadajników i odbiorników; i temu podobne "teorie spiskowe"

Portret użytkownika Mojeimię44

No właśnie Ci ludzie

No właśnie Ci ludzie najczęściej są za depopulacją, ludobójstwem, szczepionkami sterylizującymi etc. i to w imię walki z globalnym ociepleniem oraz zmianami klimatu. To właśnie oni mówią o zrównoważonym rozwoju na światowym forum ekonomicznym twierdząc, że to przeludnienie jest skutkiem degradacji naszego świata oferując nam pod przykrywką pięknych słów kagańce na pyski i agendę 2030 w której twierdzą, że zniewalające struktury oparte o blockchain dadzą ludziom prawdziwą wolność. Niestety ludzie w to wierzą a my antysystemowcy, którzy dążą do prawdziwej równowagi i harmoni oskarżani jesteśmy o sianie herezji i zaburzenia psychiczne.  Ja wam zadam pytanie. Czy zdajecie sobie sprawę z tego jaki jest najbardziej ekologiczny sposób przenoszenia zakupów? Pewnie większość z was powie, że papierwa torba. Powiecie tak gdyż takie myślenie jest programowane a ja wam napiszę prawdę. Prawdą jest to, że najbardziej ekologiczny jest wiklinowy koszyk. Kolejne pytanie. Czy wiecie jakie silniki są najbardziej ekologiczne? Większość powie, że elektryczne. To też jest nieprawdą gdyż najbardziej ekologiczne są silniki magnetyczne a na terenach pustynnych silniki wodorowe. To jest Ich manipulacja. Dają nam wybór: niebieska albo czerwona tabletka tylko pamiętajcie, że obie tabletki są z ich ręki. Dolar czy  bitcoin? Silnik spalinowy czy elektryczny? Reklamówka plastikowa czy papierowa? Ibuprom czy ibuprofen? Pepsi czy Coca-cola? Możecie mi napiać, że mnie popieprzyło. Nie rusza już mnie to bo nie raz to słyszałem. Mądrość objawia się poprzez dostrzeganie różnic a nie poprzez szukanie poklasku żeby przypodobać się innym. 

Portret użytkownika Mojeimię44

Śmiejmy się póki możemy z

Śmiejmy się póki możemy z ludzi którzy naświetlają prawdę. Śmiejmy się z tematów, które są istotne a napewno poprawi to globalną sytuację w której się zaczęło masowo łamać wszystkie podstawowe prawa człowieka. Łamanie praw człowieka, manipulowanie nim, zniewalanie go jest bardzo śmieszne. Kurwa aż boki zrywam. Jeszcze tego nie odczułeś zakładając kaganiec? To poczujesz jak ci dopierdolą 500 metrową smycz tak jak dojebali w Izraelu, Australi i niektórych regionach Wielkiej Brytanii, Hiszpani i Włoch. Hahaha ale wypas. 

Skomentuj