Wykryto anomalię w Arktyce, która wpływa na globalne ocieplenie

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

Ocean Arktyczny, najmniejszy ocean świata, ma ogromny wpływ na globalne zmiany klimatyczne. Działa jako pochłaniacz dwutlenku węgla, pochłaniając rocznie około 180 milionów ton węgla. Jednakże, zgodnie z najnowszymi badaniami opublikowanymi w czasopiśmie Geophysical Research Letters, zmieniające się warunki klimatyczne wpływają na ten proces.

 

Badanie skupia się na wpływie rzeki Mackenzie, wpadającej do Morza Beauforta, części Oceanu Arktycznego. Rzeka ta, biegnąca tysiące mil od Alberty, przewozi składniki mineralne oraz materię organiczną i nieorganiczną do oceanu. Zwiększone temperatury powodują topnienie wiecznej zmarzliny i torfowisk w regionie, co zwiększa bogaty w węgiel przepływ rzeki do oceanu. Ta zmiana przyczynia się do zwiększonej emisji dwutlenku węgla w regionie.

 

Naukowcy do tej pory uznawali południowo-wschodnie Morze Beauforta za umiarkowany pochłaniacz CO2. Jednakże ograniczone dane z tego odległego regionu wprowadzały niepewność co do jego zdolności do sekwestracji dwutlenku węgla. Aby to wyjaśnić, badacze użyli modelu biogeochemicznego ECCO-Darwin, stworzonego przez Jet Propulsion Laboratory NASA i MIT, który uwzględnia ponad dwie dekady obserwacji oceanicznych.

 

Ten model pozwolił na analizę dynamiki węgla w regionie w latach 2000–2019. Wyniki pokazały, że zwiększona emisja CO2 ze spływu rzeki Mackenzie znacząco wpływa na zmiany klimatu. Region Arktyki doświadcza szybkich zmian, uwalniając zmagazynowany węgiel i intensyfikując skutki zmiany klimatu.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika BG-OG

"W ciągu ostatnich 400

"W ciągu ostatnich 400 tysięcy lat nasza planeta wielokrotnie doświadczała zlodowaceń, przerywanych co 100 tysięcy lat przez krótkie ciepłe okresy międzylodowcowe (tzw. interglacjały), trwające zwykle ok. 10 tysięcy lat."

Na podstawie 2 ( DWÓCH ) dekad obserwacji "naukofcy" ustslili że CO2 ....... bu hahahahaha

Portret użytkownika Endymion

To wszystko jest pisane kijem

To wszystko jest pisane kijem na piasku, niczym dowód na piśmiennictwo Jeshue, jak ktoś przeanalizuje biblię, to dowody zmartwychtania są podobne.System polegający na pasterzu i owieczkach pada, Era Ryb odchodzi w zapomnienie, a Uny chcą przejąć całkowitą kontrolę nad ludzkością, aby przed upadkiem mieli pełną kontrolę w Nowej Erze, ludzkość przebudzi się, ale w kajdanach.. Niestety jest zbyt wielu przebudzonych aby to poszło im aż tak gładko.

Poznałem ostatnio kobietę, 36 lat. Zaszczypała się, bo miała wykupioną wycieczkę, całą wycieczkę przechorowała i po roku miała zawał serca, ale zaczęła łączyć kropki i wie już, że to przez szczypawkę. Takich ludzi jest coraz więcej

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika destroyer of minds

i tak wiadomo, że sobie

i tak wiadomo, że sobie skrocila zycie o iles lat, ale coz...zawsze mogla sie sprzeciwic, wiec sama sobie jest winna

i to ma byc przebudzanie sie ludzi? jakbys wiedzial co moge od innych wymagac, by wzbudzali moje zaufanie to stwierdzilbys, ze znany wywiad zza oceanu to chowa sie przy tym jak bardzo badalbym stopien zaufania u kazdego "sprawdzanego" i w ramach sprawdzania wnikalbym do...ludzkiego umyslu i to arcyszczegolowo

lecz najczesciej bywa tak, ze niejeden zdradza sie, gdy tylko spojrzy mi prosto w oczy, bo uposledzonych zjebow patologicznych to oczywiscie nie problem rozpoznac

to ze nieraz pisze tu zupelnie inaczej nie znaczy, ze jestem to jakims "trollem" wg was...gdybyscie byli naprawde dobrzy w pewne klocki juz dawno byscie powiazali z soba pewne rzeczy, fakty itd.

Skomentuj