Trwa rekordowo ciepły październik, czy to powód do zmartwień czy wręcz przeciwnie?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Po rekordowo ciepłej wiośnie i lecie nadszedł czas na wyjątkowo ciepłą jesień. Jest to szczególnie zauważalne w październiku, który temperaturowo przypomina raczej sierpień. Czy to anomalia pogodowa?

 

Zwolennicy teorii antropogenicznego globalnego ocieplenia uważają to za dowód na to, że ich twierdzenia są prawdziwe. Problem w tym, że obecnego ocieplenia najprawdopodobniej nie wywołuje dwutlenek węgla tylko metan uwalniany w Arktyce. 

Krater powstały po emisji metanu 

Emisje te trudno nawet oszacować. Rozmarzająca wieczna zmarzlina uwalnia do atmosfery ogromne ilości metanu skumulowanego w tak zwanych hydratach. Znaczny przyrost ilości tego gazu w atmosferze w relatywnie krótkim czasie, jest czynnikiem, który może wywołać szybkie zmiany klimatu. 

Właśnie coś takiego obserwujemy obecnie i mimo, że mamy już połowę października temeperatura przekracza 25 stopni Celsjusza. Według prognoz potrwa to przynajmniej do 20 października, a i potem synoptycy nie spodziewają się ujemnych temperatur w nocy. 

 

Większość ludzi cieszy się, że jest tak ciepło. Niektórzy nazywają to zjawisko "Babim Latem". Jednak naukowcy nie podzielają teho entuzjazmu. Niedawno ONZ ogłosił, że grożą nam nieodwracalne zmiany klimatyczne. Aby im przeciwdziałać zalecono zdławienie ziemskiego przemysłu. 

 

Ze względu na te szaleńcze plany wkrótce będziemy musieli płacić w Polsce za prąd znacznie drożej, ponieważ trzeba kupować zdolność do emisji CO2. Aby ludzie się nie buntowali zorganizowano wielką kampanię propagandową wyjaśniającą im, że nie tyle dają się okradać, co ratują planetę. 

Jakkolwiek opodatkowanie emisji dwutlenku węgla jest pomysłem dość prostym do przeprowadzenia, to z metanem nie jest już tak prosto. Najwięcej produkuje go rolnictwo, a konkretnie bydło. Trzeb by było zatem opodatkować rolnictwo, a politycy dobrze wiedzą, że to oznacza kłopoty. 

 

Dlatego zwolennicy opodatkowania ludzkości w imię rzekomego ratowania klimatu nawet nie próbują zrobić z metanem tego, co zrobili z dwutlenkiem węgla. Przeważa postawa sugerująca, że emisje metanu nie mają znaczenia dla ogólnego bilansu. 

Jest to oczywista nieprawda. Metan jest gazem cieplarnianym o znacznie większym potencjale, ale rzeczywiście jego wpływ na klimat, przy dużej koncentracji, będzie krótszy niż wpływ dużego nagromadzenia CO2. Jednak chwilowe ocieplenie wywoływane przez uwalniany metan, z pewnością zachodzi znacznie szybciej niż to prognozowane przez ONZ w kontekście dwutlenku węgla. 

 

W rezultacie obserwujemy serie dziwnych wydarzeń pogodowych, zaburzenia prądów strumieniowych w atmosferze, a wszystko to jest podsycane przez bliżej niesprecyzowane emisje metanu w Arktyce. Bardzo możliwe, że tego konsekwencją będą znacznie cieplejsze najbliższe lata, co trudno przecież uznać za coś negatywnego. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Wiek XIX i XX to najbardziej

Wiek XIX i XX to najbardziej trujące fabryki, powstawał wielki przemysł i nikt nie przejmował się, że ludzie nie mają czym oddychać. Fabryki truły na potęgę a niebo w miastach było ciemne od dymu, wtedy zaczęła się kończyć tzw. mała epoka lodowa trwająca mniej więcej od 1600 do 1850. Wniosek może być tylko jeden - musiał rozwinąć się przemysł by epoka lodowa cofnęła się, byłaby powtórka z historii a cała półkula północna pokryła by się lodem. Oczywiście Planeta wróciła by do równowagi ale po 500-700 latach, a może więcej a do tego czasu ludzkość zniszczyła by siebie walcząc o przetrwanie. Czy obecne działania rządów i korporacji są zaplanowane, a może nakaz idzie ze sfer kontrolujących Ziemię i ludzi. Jednak kontrola klimatu to jedno a niszczenie ludzi to drugie, które wydaje się nie mieć z tym pierwszym wiele wspólnego, jednak przestępców działających na szkodę ludzi wśród samych ludzi (?) jest zbyt wielu by uznać to za przypadek.

Portret użytkownika SurvivorMan

Chcąc nie chcąc, właśnie

Chcąc nie chcąc, właśnie potwierdziłeś(aś) że przemysł, który jak wszyscy wiemy nieporównywalnie bardziej jest dziś rozwinięty niż na przełomie XIX i XX wieku, ociepla klimat... Kreujesz przemysł na zbawcę ludzkości...
Tymczasem:
W przyrodzie panuje jedna podstawowa zasada, której nikt nie ma prawa łamać, łącznie z człowiekiem i której łamanie kończy się śmiertelnymi konsekwencjami: RÓWNOWAGA!
A ta, jak wszyscy wiemy (Ty widzę niekoniecznie), została przez człowieka zachwiana na wielu płaszczyznach!
Jesteśmy na równi pochyłej i każdy kto dziś jest przed 40-stką, przekona się o tym brutalnie... Człowiek, jak każda istota żywa na tej planecie, umiera nie tylko od zimna... O tym zapomniałeś(aś)...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika jaceks77

Ciepło jest ok. Ale idą za

Ciepło jest ok. Ale idą za tym również pasożyty. Mam znajomego rolnika, który drugi raz już pryskał rzepak, na chełki oraz grzyby. I mówi że to nie koniec. A ci co posiali wczesnie zboża to również muszą pryskać. Tak wiec zbyt ciepło jest również niedobrze bo później te opryski trzeba będzie spożywać.

Portret użytkownika Kwazar

Czy należy sie martwić

Czy należy sie martwić rekordowo ciepłym pażdziernikiem? Po co, skoro się dokumentnie wszystko sypie ? To i pażdziernik jest ciepły i ziemia się trzęsie i wulkany wybuchają i huragany i powodzie i wojny i ....no i co tam jeszcze ? O ! Zarazy jeszcze zabrakło ale spoko też się nowa jakaś pojawi.Czyli najlepiej ...Carpe diem ! Bo nikt już nie wie co jutro przyniesie.

Portret użytkownika keri

Ostatni rozbłysk na słońcu

Ostatni rozbłysk na słońcu klasy M był 20.10.2017, czyli prawie rok temu.

Nałukofce są w czarnej dziurze niewiedzy.

Skoro jest minimum słoneczne, to dlaczego nie ma ochłodzenia?

CO2 ma skrajnie niski poziom, tak niski, że zagraża życiu na Ziemi. CO2 jest niezbędny w procesie przyzwajania tlenu, bez CO2 organizmy wymrą z niedotlenienia.

CO2 nie powoduje ocieplenia klimatu.

Nałukofce zaczynają zajmować się ... dupą krowy.

Jasne, wszystkiemu winna dupa ROFL

W Polsce rząd PIS wymyślił afrykański pomór świń i pozabierał zwierzęta rolnikom - już nie będą świnie w Polsce ocieplać klimatu.

Jakieś trolle dziennikarskie urabiają ludzi, że jedzenie mięsa szkodzi. Dokładnie tak samo szkodzi jak kiedyś masło, gdy go brakowało.

Zupełna dezinformacja, aby ukryć prawdziwe przyczyny wymierania życia. Wymieranie jest sterowane odgórnie.

Portret użytkownika piotrek

Nikt nie bierze pod uwagę

Nikt nie bierze pod uwagę smogu elektromagnetycznego wywołanego przez elektromagnetyczne fale krótkie powyżej 800MHz czyli telefonię komórkową aż do 5G. Anteny stacjonarne ustawione na zasadzie trójkątów pokrywają siatką tych trójkątów całą Europę ! Stacje krótkich fal elektormagnetycznych GSM nad powierzchnią ziemi tu gdzie żyjemy wywołują wpływ na eter zwany ciemną materią będący strumieniem grawitacji, który płynąc z południa ksomosu utrzymuje Galaktykę w tym Ziemię w przestrzeni ksomicznej , obraca nią i wywołuje grwitację częsciowo płynąc do jej wnętrza do materiału nukleranego dezaktywując (wypalając) go aż do moementu wystygnięcia planety do tego momentu jest grawitacja. Działanie krótkich fal GSM elektromangentyczynych zakłóca laminarność pół wirowych torsyjnych tego przemieszczjącego się eteru wręcz blokuje dopływ tego eteru do Ziemi. Aneny GSM są ekranem dla płynącego eteru. Kosmiczny eter ma ujemną entripię i jonizuje ujemnie Ziemię (daje chłód). Blokada działąjących anten fal krótkich powoduje wzrost temperatury Ziemi przez częściowy brak dopływu i odświerzania powietrza. Obecnie wzrost dodatniej temperatury od elektrosmogu może być większy od działania elektrowni węglowych i wpływu CO2 !!!! Wg.mnie płacąc większe kwoty za prąd będziemy dokładać kasę dla producentów intratnych telefonów komórkowych. Na tym polega przekręt. Dlatego tak mało ludzi wie co to jest eter. Trzymają to w tajemnicy bo gdybyś się dowiedział że fale magnetyczne od GSM niszczą Twoje DNA wywołując każdy rodzaj choroby i ocieplają Ziemię to byś kazał zaprzestać dzisiaj produkcji telefonów GSM !!!             

Portret użytkownika Dr Piotr

Skąd takie ciekawe informacje

Skąd takie ciekawe informacje masz i jakieś ich potwierdzenia? Czy to na zasadzie wydumanej wiedzy i zasad, coś na wzór religii...czyli błogosławieni, co nie widzieli, a uwierzyli ;))) Jak rozumiem Ty jesteś jednym z wybranych i wiedzących...pewnie jesteś jednym z tych tzw. "light-workerów", którzy regularnie otrzymują informacje z kosmosu od Galaktycznej Rady Światła?

"...z południa kosmosu..." dobre! Smile

"...eter zwany ciemną materią będący strumieniem grawitacji..." świetne, to w końcu eter czy strumień grawitacji?:)

"...utrzymuje Galaktykę w tym Ziemię w przestrzeni ksomicznej..." extra, bo tak to gdzieś spadną, pewnie na dno kosmosu Smile

"...eter ma ujemną entropię..." a co ma dodatnią, etylen, czy może bimber? Smile

"...wirowe pola torsyjne..." wiedza rodem od Meraana Keshe, znanego przekręciarza Smile

Ludzie jak sobie siądą chwilę i podumają, to potrafią cuda nawymyślać w głowie i ubierać w naukowość. J.R.R.Tolkien całkiem fajną i niezwykle realistyczną wizję miał w swoich powieściach...J.K.Rowling też nieźle nazmyślała w sadze o Harrym Potterze. Echhhh...szkoda komentować dalej.

 

Portret użytkownika Taki

Jezeli JESZCZE sa Ludzie nie

Jezeli JESZCZE sa Ludzie nie wierza ze to Trucizna z Nieba.....Leci.....prosze zebrac okolo 1 litra wody deszczowej z twojego regionu i DAJ sprawdzic....ile Aluminium zabiera ,moze tez Strontium, A moze Barium zaden z TYCH pierwiastkow nie wystepuje w Powietrzu ........A jednak JEST ....przylecial z kosmosu ??????

Portret użytkownika SurvivorMan

Ludzie marzący w Polsce o

Ludzie marzący w Polsce o ciepłych zimach, pomarańczach na drzewach i palmach zamiast topol wzdłuż ulic, powinni się cofnąć do szkoły... Zapoznać się jeszcze raz ze strefami klimatycznymi Ziemi... Z florą i fauną występującą w danej strefie... Z biologią, z funkcjonowaniem ziemskiego ekosystemu w różnych strefach klimatycznych itp.
Ziemski ekosystem funkcjonuje normalnie bez szkody dla wszelkich istot żyjących, dzięki RÓWNOWADZE W PRZYRODZIE! Równowadze nad jaką miliony lat pracowała Matka Natura... I tak jak przesolenie zupy, nadużywanie alkoholu, czy nadmierna prędkość na łuku drogi, mają swoje konsekwencje, tak nadmiar takiego czy innego czynnika w przyrodzie czy nagłe zmiany bez wiedzy Matki Natury, też będą miały i już nawet mają swoje konsekwencje... I zawsze będą to niszczące konsekwencje!!!
Więc zanim Matka natura pozwoli aby w Europie Środkowej wyrosły pomarańcze, zaorze wszystko pod nowy zasiew!!! Czyli mówiąc prostszym językiem: NAJPIERW ŚMIERĆ, POTEM NOWE ŻYCIE!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika żulo

Ciepło nie ciepło. Naszym

Ciepło nie ciepło. Naszym obecnym problemem w Polsce jest brak opadów, wody. U mnie od lipca nie padało praktycznie wcale! Raz tylko przez 5 minut. Wszystko wyschnięte itp. To jest ważne bo bez wody to naprawdę nie będzie miało większego znaczenia czy będzie parę stopni mniej czy więcej.

Portret użytkownika świadomościowypiotr

Moim zdaniem te pieniądze

Moim zdaniem te pieniądze które pójdą na ten prąd i tkzw. opodatkowanie (nie wiem po co) powinny pójść na produkcje  urządzeń które pobierają mniej prądu i nie odstają jakością od tych które ten prąd (pożerają) i żeby je udostępnili w przystępnych cenach aby każdy mógł je dostać

Strony

Skomentuj