Rok 2014 oficjalnie uznano za najcieplejszy w historii pomiarów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Naukowcy ogłosili wczoraj, że rok 2014 był najcieplejszy od 1880 roku. Twierdzą tak dwie amerykańskie agencje NASA i NOAA, które opublikowały niezależne analizy na temat globalnej temperatury.

 

Symptomatyczne jest to, że 10 najcieplejszych lat w ciągu ostatnich 135 lat przypadło na pierwszą i drugą dekadę XXI wieku. Jak wynika z opublikowanych danych średnia temperatura na Ziemi wzrosła od XIX wieku o około 0,8 stopni.

 

Oczywiście rzekomi eksperci od razu oświadczyli, że jest to efekt wzrostu emisji do atmosfery dwutlenku węgla, czyli gazu, który jest podstawowym pożywieniem wszystkich roślin. Asekurancko dodano, że może to być również wywołane "innymi substancjami", ale na wszelki wypadek nie wspomniano, że chodzi o metan uwalniany z wiecznej zmarzliny i dna oceanów.

 

To zapewne ten gaz a nie dwutlenek węgla, jest głównym czynnikiem sprawczym ocieplenia i turbulencji atmosferycznych obserwowanych w ostatnich dekadach. Metan jednak trudno opodatkować, bo emituje go oprócz natury nasze rolnictwo. Dlatego oszuści klimatyczni koncentrują się na masowym okradaniu społeczeństw wmawiając im potrzebę zapłaty za limity emisyjne do kieszeni bliżej niesprecyzowanych cwaniaków, co ma rzekomo uratować Ziemię.

 

Kręgi zbliżone do tych, które wygenerowały słynną Climate Gate oświadczyły triumfalnie, że oto jest dowód, iż globalne ocieplenie wcale nie wyhamowuje, a wręcz narasta. Eksperci z USA stwierdzili, że rok 2015 i kolejne ostatecznie dowiodą, że "pauza" w globalnym ociepleniu już się zakończyła i będziemy świadkami kolejnych temperaturowych rekordów.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lolo

  Najciekawsze jest to, ze

 
Najciekawsze jest to, ze najwieksi truciciele tacy jak USA, Rosja, Chiny, "nazi niemieccy adwokaci" truja ile sie da, gloszac jednoczesnie o ograniczeniu emisji przez... biedniejszych. Problem nie w tym, czy ocieplenie - u nas  zimy nie ma, choc styczen; tulipanki wychodza a przedwczoraj mialem 25 "w sloncu" - to efekt dzialalnosci czlowieka, tylko w tym, ze anomalia klimatyczne sluza do intensyfikowania ucisku  ekonomicznego i wprowadzania dyktatury globalnej. W tamtym roku zimy tez wlasciwie nie bylo - jakies 3 tyg. - zatem mamy do czynienia z powtarzalnoscia zjawiska i jest symptom narastajacy, czy sie to komus podoba czy nie. No chyba, ze zastosujemy rade klasyka: "stlucz pan termometr, nie bedziesz mial pan goraczki".

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika Zenek :)

  BO TO JEST WOJNA

 
BO TO JEST WOJNA GOSPODARCZA obliczona na ZADŁAWIENIE wszelkich rozwijających się gospodarek by zachodnie (anglosaksońskie) koncerny miały MONOPOL na wszystko.
 
Pryskanie CHEMTRALS i poprzez to także NISZCZENIE UPRAW i DEGRADACJĘ GLEB też się w ten KLIMAT WOJNY GOSPODARCZEJ wpisuje.
 
Tak jak "kontrola internetu" i związane z tym SZPIEGOSTWO GOSPODARCZE (wiadomo o jakich umowach wróg rozmawia i z kim).....

Portret użytkownika Gary McKinnon

prawdą jest że w trzech

prawdą jest że w trzech ośrodkach badawczych na naszym globie trwają intensywne prace nad możliwością stworzenia nowej broni masowego rażenia, która wywoływałaby katastrofalne anomalie pogodowe. Dyrektor rosyjskiego Naukowo-Badawczego Instytutu Radiofizycznego Siergiej Sniegiriew wymienia trzy obiekty na świecie, w których testuje się możliwości wywoływania zmian pogodowych na wielką skalę. - Jeden znajduje się na Alasce - renomowany HAARP, drugi w Norwegii w Tromso, a trzeci pod nazwą "Sura" mieści się u nas, w Rosji - ujawnił. "Sura" nie jest wszakże jedynym tego typu projektem badawczym, nad którym pracuje Rosja.Katrina, który dotkliwie spustoszył Nowy Orlean, został sztucznie wywołany przez rosyjskich specjalistów wojskowych za pomocą tajnej broni meteorologicznej działającej na zasadzie generatora elektromagnetycznego. Nowyje Izwiestija" zastrzegają się, że mimo osiągnięć rosyjskich naukowców nie opanowali oni jeszcze umiejętności nasyłania huraganów na USA. Wprawdzie - jak zauważa rosyjska gazeta -badania wzajemnych związków pomiędzy klęskami żywiołowymi a zaburzeniami w jonosferze i magnetosferze nie są w Rosji prowadzone tak szeroko, jak w USA, jednakże są prowadzone.Zaniepokojenie przeciwników majstrowania z pogod w celach militarnych wywołała seria katastrof technicznych w 2003 r., kiedy doszło do awarii sieci energetycznych o niespotykanym zasięgu. 4 sierpnia 2003 r. w zwykły słoneczny dzień wielka awaria pozbawiła prądu ogromne połacie USA i Kanady. Mimo że nie było przeciążenia sieci, która pracowała na 75 proc. swoich możliwości, doszło tam do nieoczekiwanego wzrostu napięcia przeładowującego system. W niedługim czasie po tym zdarzeniu na półkuli północnej wystąpiła cała seria następujących po sobie awarii: 18 sierpnia w Gruzji, 23 sierpnia w Helsinkach, 28 sierpnia w Londynie, 18 września w Hondurasie, 23 września w Szwecji i Danii, 28 września w północnych Włoszech i 7 października w Wiedniu. Utrzymują oni, że amerykański program badawczy, który miał służyć do wytworzenia tarczy z gorących elektronów w jonosferze w celu ochrony przed atakiem atomowym, jako produkt uboczny przyniósł możliwość sterowania pogodą.

Portret użytkownika Reaper

Jak Ci opinie innych ludzi

Jak Ci opinie innych ludzi nie pasują to won na białoruś, będziesz miał wspaniałą cenzure.. Chociaż nie, ty bardziej wyglądasz na zakochanego w imperialistycznej ameryce.. Niszczycieli wolności i morderców demokracji..
 
Weź skończ Delta - miłosniku ameryki.. Wszędzie swoje pseudo mądrości wciskasz, obrażasz ludzi z odmiennym zdaniem.. Amerykofilu - faszysto.. Mam nadzieję że zbanuja cie w końcu.. bo twoje ataki na innych ludzi są obrzydliwe.

Sprawiedliwość bez wyższych celów to zwykła rzeź, ale rzeź w imię wyższych celów - to sprawiedliwość.
 

Portret użytkownika Delta

@Reaper nie zamkne swojej

@Reaper nie zamkne swojej jadaczki z dwóch powodów: 
Po pierwsze na tej stronie brakuje poszanowania do drugiej osoby i to nagminnie widać chociażby pod artykułami z chmurami lub USA zawsze są wyśmiewani ci co mają odmienne zdanie od masy,więc przybyłem tu żeby to ukrucić bo skoro Admin nie może to ja spróbuje. 
Po drugie chce tu zwrócić uwage kto tu jest przyjacielem i wyciągnął do nas ręke i wroga co nas ograbił ze wszystkiego.

"Ktokolwiek wierzy w sprawiedliwość na świecie, ten jest fałszywie poinformowany"-John F Kennedy
 

Portret użytkownika piijo

Więcej Haarpa i CHEMTRAILS to

Więcej Haarpa i CHEMTRAILS to upały gwarantowane, a geoinżynieria pogodowa dopełni reszty. Huragany,ulewy a i trzęsienia im nie obce..... Trolle zaklinacze prawdy i dezinformacji zaraz to skomentują...No chłopcy dyżurujący minusujcie i zaprzeczajcie....

Strony

Skomentuj