Naukowcy apelują - jeśli chcemy walczyć z globalnym ociepleniem, powinniśmy mieć mniej dzieci

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wiara w globalne ocieplenie zaczyna przypominać religię. Jej wyznawcy utrzymują, że zmiany klimatyczne spowodowane działalnością człowieka są faktem. Sceptycy bywają czasem wyśmiewani lub nazywani niebezpiecznymi głupkami, którym rzekomo nie zależy na przyszłości Ziemi lub są ignorantami. Priorytetem stała się obecnie walka z emisjami gazów cieplarnianych, w tym między innymi dwutlenku węgla.

 

Aby osiągnąć postawiony cel, tj. ograniczyć emisję gazów cieplarnianych na świecie, postuluje się przede wszystkim zamknięcie kopalń węglowych i korzystanie z energii odnawialnej oraz samochodów elektrycznych. Wezwano wszystkie kraje świata, aby przestrzegały tzw. porozumienia paryskiego.

 

Dlaczego wiara w globalne ocieplenie wywołane przez człowieka może przypominać sektę? Ponieważ naukowcy zaczynają proponować wręcz absurdalne rozwiązania. Badacze ze szwedzkiego Lund University wyszczególnili cztery rozwiązania, które mogą zostać przyjęte przez każdego z nas i po wprowadzeniu ich w życie przyczynimy się do zmniejszenia indywidualnej emisji CO2.

Pierwsza opcja zakłada przejście na dietę roślinną i całkowitą rezygnację z mięsa. Naukowcy wyliczyli, że zmiana sposobu żywienia wśród ludzi pozwoli zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery o 0,8 tony CO2 w ciągu roku. Kolejne rozwiązanie to całkowita rezygnacja z transportu lotniczego - oszacowano, że jeden lot transatlantycki powoduje emisję około 1,6 tony CO2. Ewentualnie ludzie powinni zrezygnować z posiadania samochodów. Trzecia metoda pozwoliłaby ograniczyć emisję tego związku chemicznego o 2,4 tony w skali roku. Lecz czwarta opcja jest zdaniem naukowców najbardziej skuteczna.

 

Zgodnie z dokonanymi wyliczeniami, jeśli pary zdecydują się mieć o jedno dziecko mniej, w ten sposób uda się ograniczyć emisję CO2 do atmosfery średnio o 58,6 tony w ciągu jednego roku. Według raportu ta ostatnia metoda, polegająca na ograniczeniu liczby urodzeń, jest obecnie najefektywniejszym rozwiązaniem w walce z globalnym ociepleniem. Jak dotąd jeszcze w żadnej pracy naukowej nie wskazano na taką możliwość.

 

Walka z globalnym narzędziem zaczyna przypominać narzędzie do realizacji różnych celów, podobnie jak jest w przypadku walki z islamskim terroryzmem. W ten sposób można osłabić gospodarkę danego państwa, które opiera się na nieekologicznych źródłach energii, oraz prowadzić dochodowy biznes, o czym przekonał się Al Gore. Teraz na horyzoncie pojawia się nowa możliwość - zmniejszenie światowej populacji ludzi pod przykrywką ratowania Ziemi przed zmianami klimatycznymi.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Jasna

Co za bzdury. Ze tez swiata

Co za bzdury. Ze tez swiata ziemia nosi tych zbrodniarzy pod przykrywka Pseudo naukowcow.Ludzie , nie ma czegos takiego jak ocieplenie klimatu. To jest normalny  cykl jaki nastepuje po pewnych przebytych okresach  ziemi. Ziemia nasza planeta to zywy organizm, ktory sie rozwija i oczyszcza. To materialna i duchowa struktora. NAJWYZSZY STWARZAL JA TAK: GORY TO KREGOSLUP. ZYLY TO RZEKI.SERCE TO MORZA I OCEANY.WLOSY TO WSZELKA ROSLINNOSC.  Bog osadzil ich czyny i otrzymaja zaplate wedlug ich uczynkow. Strzepnie cala nieprawosc i niegodziwosc tak jak strzepuje sie kurz. Oczysci i uleczy to co bylo chore. Przesieje i oddzieli dobre ziarno od perzu. 

Portret użytkownika Eva11

tylko ,ze chemtrials to nic

tylko ,ze chemtrials to nic naturalnego i przez ta zbrodnicza akcje kisimy sie jak w zakorkowanym naczynku ...i ta kotara przed sloncem sprawia ,ze jest bardziej duszno ,ale i zimniej ...

 

i  nigdy nie przesieje, bo to ziarno zawsze od nowa zmutuje ...sami musimy odnalezc w tej chorej mutacji to co pierwotne, ta swieta czastke ! 

 

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika tteis77

"Lodowiec – wolno płynąca

"Lodowiec – wolno płynąca masa lodu powstałego z przekształcenia pokładów wiecznego śniegu. Lodowce są największym rezerwuarem wody słodkiej na Ziemi i drugim po oceanach wody na świecie. Planeta sama sobie reguluje to co człowiek bierze na potrzeby, im więcej bierze tym więcej planeta potrzebuje z rezerw jakie ma planeta. Więc nie dziwcie się, że lód topnieje, wzbudzane są wulkany, trzęsienia ziemi, szokujące zdarzenia w naturze. Planeta sama z siebie tego nie robi , A jest to przyczyna A tą przyczynę wywołuje człowiek"

Portret użytkownika Fur

Znowu się powturzę:

Znowu się powturzę:

Co za bzdura. Wpływ człowieka na ocieplenie przez emisję CO2 to tak bajka jaką ekolodzy wciskają ludzią. 

W wyniku całej działalniści człowieka do atmosfery przenika tylko 4% CO2 z globalnej emisji. Reszta to naturalne środowisko: wulkany, oceany itp. 

http://naukaoklimacie.pl/fakty-i-mity/mit-dwutlenek-wegla-emitowany-przez-czlowieka-nie-ma-znaczenia-31

Jeśli cała ludzkość by się zorganizowała i wybuliła miliardy na zmiejszenie emisji i powiedzmy ograniczylibyśmy emisja o 25% co było by mega sukcesem. To końcowy efekt byłby taki, że w skali globalnej emisja CO2 zmiejszyła by sie o 1% . Hip hip chura ale mega sukces!!!

Strony

Skomentuj