Katastrofy naturalne występuje obecnie dwukrotnie częściej niż 20 lat temu

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Z nowego raportu ONZ, opublikowanego 23 listopada, wynika, że ekstremalne zjawiska pogodowe takie jak powodzie i fale upałów w ostatniej dekadzie występowały dwa razy częściej niż dwie dekady temu. Szczególnie pokrzywdzone są przeważnie kraje azjatyckie.

 

Najnowszy klimatyczny raport ONZ został opublikowany na tydzień przed planowanym spotkaniem przywódców światowych w Paryżu, którego celem jest omówienie planów społeczności międzynarodowej w zakresie redukcji emisji gazów cieplarnianych, co zdaniem wyznawców teorii globalnego ocieplenia, ma zapobiec wzrostowi temperatury naszej planety.

 

Zdaniem ekspertów z ONZ, poziom dwutlenku węgla w atmosferze w ciągu ostatnich 30 lat pobija co roku nowe rekordy. Według ONZ, od 1995 roku, klęski żywiołowe zabiły 606 tysięcy ludzi, a kolejne 4,1 mld osób zostało rannych lub stało się bezdomnymi.

 

Pomimo tego, że informacje na temat ekstremalnych zjawisk, takich jak trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów czy tsunami często znajdują się na pierwszych stronach gazet, stanowią one tylko 10% notowanych klęsk żywiołowych. Według statystyk, od 2005 do sierpnia 2015 roku corocznie na świecie występują średnio 335 katastrof związanych z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W porównaniu z okresem między rokiem 1995 a 2004, liczba ta wzrosła o 14%, a w porównaniu z latami 1985-1994 liczba katastrof niemal się podwoiła.

 

W ciągu ostatniej dekady najwięcej katastrof spowodowanych przez warunki atmosferyczne wystąpiło w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Chiny, Indie, Filipiny czy Indonezja. Według szacunków ONZ, wszelkie katastrofy naturalne na świecie, mogą kosztować rocznie astronomiczną sumę 300 mld dolarów.

 

Choć raport nie precyzuje w jasny sposób kto ponosi odpowiedzialność za wzrost liczby klęsk żywiołowych, stwierdzając tylko ogólnikowo, że odpowiadają za to zmiany klimatu, padają stwierdzenia, że ta tendencja utrzyma się w nadchodzących latach, a liczba ekstremalnych zjawisk pogodowych będzie się nadal zwiększać.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Najciekawsze jest to, że owe

Najciekawsze jest to, że owe "klęski zywiołowe" dotykają najludniejszych obszarów planety i nie ma tu żadnego przełożenia na CO2, bo ulega on błyskawicznej dyfuzji w prądach strumieniowych, gdzie prędkości wiatru dochodzą do 200 km/h
To jest ewidentne manipulowaniem klimatem w celach militarnych NWO.

Portret użytkownika abc

Tylko nowy podatek może

Tylko nowy podatek może uratować świat - byle płacili go wszyscy z wyjątkiem koncernów. No i jeszcze np. UE może wprowadzić jakiś przepis regulujący katastrofy, że np. tylko w środy i za wcześniejszą zgodą kanclerz Merkel. Bez tego wszyscy zginiemy!

Skomentuj