NASA przygotowała animację 135 lat globalnego ocieplenia w ciągu 30 sekund

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Globalne ocieplenie to zjawisko postulowane przez środowisko naukowe, skupione wokół ONZ-owskiego IPCC. Zdaniem tych ekspertów średnia temperatura na Ziemi, którą obserwowano w ciągu ostatnich 100 lat wzrosła o 0,74 stopni Celsjusza, a tempo ocieplenia gwałtownie przyspieszyło od 1980 roku. Te 30 sekund nagrania prezentuje rzekomo jak zmieniała się temperatura na Ziemi w ciągu ostatnich 135 lat.

 

Jak twierdzą liczni eksperci, globalne ocieplenie musi prowadzić do wzrostu poziomu morza w tempie, około pół metra na 100 lat. Ma ono również swój udział w zmianach rozkładu i ilości opadów na Ziemi. Wiąże się to z niższymi plonami w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. Im jest cieplej tym więcej siedlisk gatunków zwierząt zaczyna występować bliżej obszarów polarnych, a gwałtownie wzrasta prawdopodobieństwo wyginięcia gatunków żyjących na obszarach przybrzeżnych i na wyspach.

 

Animacja, który został przygotowana przez specjalistów z agencji kosmicznej NASA, w formie bardzo wizualnej rzekomo dowodzi, że z danych wynika jakoby ludzkość zrobiła w ciągu ostatnich kilku dekad duży krok ku zakłócenia klimatu. Zestawienie to miało zapewne wzmacniać hipotezę o antropogenicznym pochodzeniu ocieplenia w postaci wybranych gazów cieplarnianych takich jak dwutlenek węgla.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika newbie_pl

Czyli gwałtowny spadek emisji

Czyli gwałtowny spadek emisji SO2 1985-1986r*  do atmosfery spowodował gwałtowny wzrost średniej temperatury jak widać po tym filmie .
*-początek upadku ZSSR i bloku Warszawskiego w ogóle, tzw.koniec zimnej wojny =spadek produkcji stali ect wszystko to co emitowało duże ilości SO2 do atmosfery .

Portret użytkownika antylewicowy

NASA, jak widzę tę nazwę to

NASA, jak widzę tę nazwę to od razu wyłączam, żeby nie tracić czasu na głupoty. Lepiej jakby dali tę kasę Elonowi Muskowi, to chociaż jakąś rakietę by zbudował, a tak NASA marnuje kasę podatników na niedokładne termometry elektroniczne. Uznaję poważne pomiary tylko z rtęciowych. Trzeba być niezwykle bezczelnym, żeby wciskać kit o ociepleniu, nie mówiąc o cyklach glacjalnych.   

Skomentuj