W kwietniu udział dwutlenku węgla w atmosferze osiągnął rekordowy poziom od milionów lat

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

W kwietniu 2022 roku na Ziemi zarejestrowano rekordowo wysokie stężenie dwutlenku węgla w atmosferze. Poinformowali o tym specjaliści z Scripps Institute of Oceanography (USA) powołując się na dane Weather Observatory na Mauna Loa (Hawaje), które odnotowało rekordowe stężenie wynoszące 420,02 ppm.

 

Rekord został później potwierdzony przez Narodową Administrację Oceaniczną i Atmosferyczną NOAA, która 4 maja odnotowała stężenie 421,33 ppm. W 1958 roku, kiedy stacja hawajska zaczęła działać, zanotowano tam koncentrację 317,51 ppm. 

 

Dwutlenek węgla jest uważany za najważniejszy składnik gazów cieplarnianych, które prowadzą do globalnego ocieplenia. Według NOAA dwutlenek węgla gromadzi się obecnie sto razy szybciej niż w jakiejkolwiek poprzedniej epoce geologicznej.

 

Zajęło ponad 200 lat, aby stężenie dwutlenku węgla w atmosferze wzrosło o 25%. Ostatnim razem stężenie dwutlenku węgla nieznacznie przekroczyło 400 ppm 4 mln lat temu, kiedy średnia temperatura była o 3 stopnie wyższa niż dzisiaj.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ruchomy Cel

"Żydzi wyrzuceni z samolotu"

"Żydzi wyrzuceni z samolotu" - (11-05-2022)

Do incydentu doszło w środę (4 maja 2022) na lotnisku we Frankfurcie nad Menem.

Niemiecka linia lotnicza Lufthansa przeprosiła pasażerów – grupę ortodoksyjnych Żydów – której odmówiono lotu z Frankfurtu. Niektórzy z nich odmawiali założenia masek ochronnych na czas lotu. Personel Lufthansy postanowił wykluczyć z dalszego lotu wszystkie osoby, których wygląd wskazywał, że są ortodoksyjnymi Żydami – donosi tygodnik „Der Spiegel”.

Dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, powołując się na pasażera samolotu Lufthansy z Nowego Jorku, napisał, że wszyscy pasażerowie, których można było zidentyfikować jako Żydów po kapeluszu i pejsach, zostali wykluczeni z dalszego lotu – a nie tylko ci konkretni pasażerowie, którzy nie założyli masek.

Uwe Becker podkreślił, że do odpowiedzialności została pociągnięta cała grupa z powodu swojego wyglądu, wskazującego na wyznanie i pochodzenie...

https://nczas.com/2022/05/11/duch-akwarelisty-nad-niemcami-zydzi-wyrzuceni-z-samolotu/

===

Portret użytkownika euklide⁣s

Co by nie mówić niemiaszki

Co by nie mówić niemiaszki jak już mają te swoje nazistowsie prawa to się nie pie...ą z żydami czy ukraińcami. U nas nazistowsie prawo obejmuje tylko Polaka - rządowy chazar, żyd czy ukrainiec stoją ponad prawem

Portret użytkownika spokoluz

To mnie nie przestanie

To mnie nie przestanie zadziwiać skąd oni mają pomiary z sprzed milionów lat ? Od kiedy prowadzą badania i zbierają dane statystyczne ? A na podstawie wykopalisk to mogą sobie stwierdzić co chcą. Najzimniejszy kwiecień w dziejach prowadzonych badań , maj też nie zachywca jak dotąd , deszczu mało a oni nadal , że jest coraz cieplej - ale gdzie ? 

Od 24.04.2022 jest nadwyraż często w porównaniu z latami poprzednimi bardzo czyste niebo na Polską - dziwne co ?

słowian dobrej woli jest więcej -słowiański wiec , słowiański zew , słowiański duch , słowiańska krew !

Portret użytkownika Q

U mnie "niebo" jak było tak i

U mnie "niebo" jak było tak i jest zamglone .. nic się nie zmieniło a mieszkam w "sercu" Polski. Każdego dnia od strony słońca są smugi porozpylane .
A stężenia CO2 w starożytności odczytuje się np. badając lodowce - wywierca się otwór rurowym wiertłem i wyciąga próbkę lodu z przed np. 100.000 lat i już można zmierzyć ile CO2 wtedy w powietrzu było i się w wodzie rozpuściło. Coraz cieplej jest np. w Indiach (ponad 45*C od dwóch miesięcy) , u nas też bo sumując temperatury z lata i zimy - obecnie mamy cieplej. To są statystyki a nie subiektywne pomiary dla danego regionu.

Strony

Skomentuj