Według ONZ, jeśli nie zniszczymy gospodarki światowej, temperatura na świecie wzrośnie do 2050 roku o 3 stopnie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Według raportu Programu Narodów Zjednoczonych ds. Ochrony Środowiska (UNEP) opublikowanego w środę, średnia temperatura na świecie przez resztę stulecia może wzrosnąć o ponad 3 stopnie Celsjusza i to pomimo zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych spowodowanej pandemią koronawirusa.

 

Według raportu oczekuje się, że spowolnienie gospodarcze spowodowane pandemią koronawirusa spowoduje aż 7 proc. spadek emisji dwutlenku węgla przez przemysł w tym roku. Jak uważa dyrektor wykonawczy UNEP Inger Andersen, oczekiwana redukcja emisji w 2020 ograniczy do 2050 roku globalne ocieplenie o zaledwie 0,01 stopnia Celsjusza.

 

Katastroficzne wizje UNEP zakładają, że pod koniec tego stulecia średnia temperatura na Ziemi będzie wyższa o 3,2 stopnii Celsjusza, nawet jeśli szalone warunki określone w Porozumieniu Paryskim zostaną w pełni spełnione. Z raportu wynika też, że szczyt emisji gazów cieplarnianych przypadł na 2019 rok, a ten rok będzie z tego powodu najcieplejszy w historii.

 

Jednocześnie w raporcie podkreślono, że powrót do równowagi ekologicznej po pandemii pomoże zmniejszyć prognozowane emisje gazów cieplarnianych o 25% do 2030 roku i zbliży świat do osiągnięcia celu - redukcji temperatury o 2 stopnie Celsjusza - określonego w porozumieniu klimatycznym z Paryża.

 

Zastanawiające jest to jak ma wyglądać ta równowaga ekologiczna zapowiadana przez UNEP? Czy chodzi o to, aby zdusić gospodarkę na świecie COVIDem, co ma doprowadzić do pauperyzacji społeczeństw, obniżenia oczekiwań i konsumpcji? Jeśli tak to mamy do czynienia z fanatykami, którzy zabrali się na nas już na całego.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika tubylec

Gady się boją tego że zbliża

Gady się boją tego że zbliża się nieuchronnie koniec ich rządów. Mają z tego powodu strasznego wkurwa i chcą jak najwięcej ludzi omamić, i pociągnąć za sobą, odbierając im możliwość dalszego rozwoju poprzez zniszczenie ich szczepionkami.

Portret użytkownika syriues

Jezeli nasza planeta stanie

Jezeli nasza planeta stanie wraz z galaktyka to pewnie tez nie wlecimy w nowy znak.Nie bedzie nas promieniowal i podwyzszal czy znizal teperature.Nie wiecie o tym ze co 23 tys lat czy moze mniej wchodzimy w inna rzeczywistosc i to co teraz jest zniknie i bedzie zastapione inna terazniejszoscia,tak jak za kazdym razem.wiec nie dajcie sobie szczepionki wcisnac bo to moze was zblokowac i diabel was bedzie wiezil w tykm swiecie jak neo w matrixie na peronie bedziecie sie czuli bez mozliwosci wyjscia.

Ta ich edycja tych bzdur ze jest korona wirus itd to jawna manipulacja i psychoza.Jezeli cos jest to nie jest to o czym mowia.Moze to byc o wiele cos wiekszego o czym nie wiemy

Portret użytkownika Kamil Darek Kłazar

"nie lata" zapier.....ala jak

"nie lata" zapier.....ala jak perszing na poziomie lamperii,.... w pustce, unosi się na ... niczym:

ziemia wokól swej osi 1666 km/h
ziemia wokoło słońca 100.000 km/h
słońce wokoło centralnego słońca 480.000 mil/h około 1.000.000 km/h
a galaktyka cała nasza 670.000.000 mil/h

Panie to jakies fantastyczne prędkości ,no widzisz pan a nauczyciel we szkole wyższej nie powiedział tobie że, to się co dookoła dzieje wszystko dziarstko kręci się niby jak bąk po gaciach Smile dobrze że to tylko teoria bo byśmy poczuli się jak na szybkiej karuzeli Smile

 

Strony

Skomentuj