Łazik Curiosity sfotografował Ziemię i Wenus widziane z Marsa

Kategorie: 

Źródło: NASA

Łazik Mars Curiosity NASA głównie eksploruje Marsa, ale czasami zatrzymuje się, aby obserwować gwiazdy z tamtej perspektywy. Niedawno zrobił zdjęcie Ziemi i Wenus widocznych na nocnym niebie Czerwonej Planety.

W stronę nieba skierowano kamerę Mastсam. Zdjęcie wykonano około 75 minut po zachodzie Słońca, 5 czerwca 2020 roku, pokazuje Ziemię i Wenus. Obie planety wydają się być zwykłymi punktami światła zazwyczaj planety te wyglądają jak bardzo jasne gwiazdy.

Krótka sesja zdjęciowa była częścią misji pomiaru jasności nieba.O tej porze roku na Marsie pojawia się więcej pyłu, który zatrzymuje część światła słonecznego, co sprawia, że ​​zmierzch jest szczególnie jasny. Nawet umiarkowanie jasne gwiazdy nie były widoczne w momencie wykonanywania tego zdjęcia Wenus. 

Po prawej zdjęcie z 2014 roku po lewej aktualne, marsjański pył znacznie rozjaśnił widnokrąg

Na dole obrazu znajduje się szczyt kamiennego wzgórza zwanego „Tower Butte” w obszarze zawierającym glinę, który łazik Curiosity eksploruje już od ponad roku. Od lądowania w 2012 roku łazik fotografował marsjańskie zachody Słońca i przelatujące asteroidy. Obserwował również Merkurego i dwa księżyce Marsa, Fobosa i Deimosa, przechodzące wzdłuż tarczy Słońca.

Przyszłość łazika nie wygląda jednak różowo. Finansowanie misji Curiosity na przyszłe lata nadal nie jest zapewnione i potrzebne są do tego decyzje polityczne, aby utrzymać program w działaniu. Łazik radzi sobie na Marsie bardzo dobrze i może jeszcze służyć przez wiele lat.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika gad

Na pustyni w Newadzie. Już

Na pustyni w Newadzie. Już dawno NASA się wyłozyła. Oszukują do końca i wymyślają wszelakie głupe teorie. Najwieksze kłamstwo jest to, że na naszym ziemniaku lecimy gdzieś w pustce kosmosu. Ziemia jest stacjonarna i osadzona na stałe. Bóg połozył kamień węgielny pod Ziemie. Po to jest to robione żeby pokazać ludziom ze Boga nie ma i nie trzeba sie o nic martwić. Poprostu rób co chcesz. 

Portret użytkownika Quark

Dzięki internetowi ,można

Dzięki internetowi ,można mieć dostęp do niemal nieograniczonej wiedzy z każdej dziedziny nie wychodząc z domu a mimo to idiotów i nieuków nie ubywa . Żeby obalić twoje BREDNIE wystarczy popatrzeć w nocne niebo kilka razy z rzędu ,pomyśleć i wyciągnąć wnioski ale jak widać dla niektórych to wciąż zbyt trudne zadanie. 

Portret użytkownika Łiskas

Panie płazie, wydajecie się

Panie płazie, wydajecie się dysponować olbrzymią, niedostępną maluczkim wiedzą. Czy uchylicie nam, niegodnym rąbka tajemnicy i napiszecie coś więcej o tej stacjonarnej Ziemi, umieszczonej na kamieniu? Twój komentarz aż kipi od argumentów, napisz coś więcej własnymi słowami - pośmiejemy się, jak zwykle i na zachętę nawet plusa dostaniesz.

"Czy to prawda, że płazy nie mają mózgu? Tak, Żabciu".

Portret użytkownika wojo23

Gdzie napisał ze Ziemia jest

Gdzie napisał ze Ziemia jest umocowana  na kamieniu? hehe. Wiesz co to jest Kamień Węgielny? Google ci powie. Ja tam nie wiem. Ale bardziej mi do stałej Ziemi niz do kosmosu. Moim zdaniem Gwiazdy sie obracają niż nasza Ziemia. 

Portret użytkownika keri

Te dwa jasne punkty na

Te dwa jasne punkty na ciemnym tle to już cała robota grafika? ROFL ROFL ROFL

Dlaczego przy zmienianiu góry piachu w ziemię marsjańską od razu kolorowany jest łazik? Nie chce się obrysować łazika czy nie umie? Przy takim olewaniu roboty łazik zachowuje się jak kameleon przyjmujący kolor tła. Biggrin

Apel Polskiego Stow. Niezależnych Lekarzy i Naukowców, psnlin.pl

Strony

Skomentuj