Kolejna asteroida zaobserwowana po raz pierwszy dopiero po przelocie - szczęśliwie minęła Ziemię

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowo odkryta asteroida oznaczona jako 2021 TX przeleciała obok Ziemi 1 października 2021 roku. Zaobserwowano ją dopiero po przelocie, który nastąpił w wyjątkowo niewielkiej odległości od naszej planety.

W momencie największego zbliżenia, asteroida znalazła się ona w odległości 41 890 km od Ziemi. Jest to już 95 znany obiekt typu NEO (Near Earth Object), który znalazł się tak blisko Ziemi od początku roku. Kosmiczna skała ma szacowaną średnicę pomiędzy 1,5 a 3,4 metra.

 

Asteroida 2021 TX została zaobserwowana po raz pierwszy przez obserwatorium Pan-STARRS 2, w dzień po swoim największym zbliżeniu do Ziemi. Podobnie jak większość obiektów mijających ziemski glob obiekt ten należy do grupy asteroid Apollo.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

A były Dinozaury a już ich

A były Dinozaury a już ich nie ma no i dlaczego "szczęśliwie" minęła Ziemię? A czy to jest tak bardzo nieszczęśliwie, gdyby jednak nie minęła ? Wszystko całkowicie wskoczyło by na NOWE tory ewolucji jak powiedziałby niejaki Darwin od inteligentnch małp.A kto powiedział, że już nic bardziej mądrzejszego niż MAŁPY z drzew, to Ziemi nie może się przytrafić ? 

Portret użytkownika Quark

Dinozaury to były bezmuzgie

Dinozaury to były bezmuzgie gady bez szans na jakikolwiek rozwój i wystarczająco długo terroryzowały pozostałe gatunki na ziemi , mi ich nie żal . No ale niewykluczone , że coś lepszego od człowieka mogłoby zaistnieć z tym , że trudno to sobie wyobrazić , poza tym nie widzę powodów do eksterminacji ludzkości - nic złego nie robimy , żyjemy tu sobie , kombinujemy i może w końcu sami wskoczymy na właściwe tory ! Ja myślę , że pewnego dnia osiągniemy poziom rozwoju cywilizacyjnego znanego ze Star Trek'a - to tylko kwestia czasu i nie mam tu na myśli tylko poziom techniczny ale i cywilizacyjny , gdzie na barbarzyństwo nie będzie już miejsca . Ziemi i tak wszystko jedno co po niej chodzi .

Skomentuj