Globalne ocieplenie doprowadziło do kurczenia się kriosfery Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowe badania wykazały, że kriosfera Ziemi - czyli wszystkie obszary zamarzniętej wody - kurczy się o 87 tysięcy kilometrów kwadratowych rocznie. Równie ważna jak jego masa jest powierzchnia ziemi pokryta zamarzniętą wodą. Biała powierzchnia odbija promienie słoneczne w kosmos i zapobiega nagrzewaniu się planety. Zmiany objętości lub lokalizacji lodu i śniegu mogą wpływać na temperaturę powietrza, poziom morza i prądy oceaniczne na całym świecie.

Aby dojść do tych wniosków naukowcy przeanalizowali dane z lat 1979-2016 wykonując tak zwane metabadanie. 

„Kriosfera jest jednym z najczulszych wskaźników klimatycznych i głównym wskaźnikiem zmieniającego się świata” – powiedział główny autor Xiaoqing Peng, geograf fizyczny z Uniwersytetu Lanzhou.

Kriosfera zawiera prawie trzy czwarte słodkiej wody na Ziemi. Wielu naukowców udokumentowało kurczenie się pokrywy lodowej, zmniejszanie się pokrywy śnieżnej i utratę lodu morskiego Arktyki w wyniku zmian klimatycznych. Jednak żadne wcześniejsze badania nie dotyczyły całego zasięgu kriosfery nad powierzchnią Ziemi i jej reakcji na ocieplenie.

Naukowcy doszli do wniosku, że powierzchnia kriosfery zmienia się wraz z porami roku, ale jej całkowita wielkość zmniejszyła się od 1979 roku, co koreluje ze wzrostem temperatur.

Spadek dotyczył głównie półkuli północnej, z utratą około 102 000 kilometrów kwadratowych rocznie. Natomiast na półkuli południowej kriosfera rośnie nieznacznie: o 14 000 km2. Wzrost zaobserwowano głównie w Morzu Rossa (Antarktyka), prawdopodobnie ze względu na zmiany wiatru i prądów oceanicznych.

Badanie wykazało również zmniejszenie liczby okresów przeziębienia. Zamrożenie jest teraz 3,6 dnia później niż w 1979 roku, a odwilże występują 5,7 dnia wcześniej.

„Globalny zestaw danych można wykorzystać do dalszego badania wpływu ocieplenia na kriosferę i wpływu tych zmian na ekosystemy, wymianę węgla oraz cykl życia roślin i zwierząt” – czytamy w badaniu.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Prognozy wydawane

Prognozy wydawane "pod

Prognozy wydawane "pod publiczkę" nie mają żadnej wartości! 50- 60 lat temu tzw. naukowcy wyrażali opinie, że Ziemi wkrótce grozi poważne ochłodzenie! Wkrótce zmieniono tę propagandę na Ocieplenie Globalne. Około 12 lat temu zaczęto powszechnie stosować termin: Zmiana Klimatu. Obecnie propaguje się pogląd, że zmina klimatu jest wywołana destrukcyjną działalnością człowieka; głównie produkcją CO2. Dla propagandzistów na Zachodzie nie jest istotne, że Chiny i Indie produkują coraz więcej CO2 i gdyby nawet Zachód "przestał istnieć", to i tak ilość CO2 w atmosferze zwiększałaby się! Co za k*rewska obłuda!!!

Przez ponad 20 lat "płakano" nad ponoć roztapiającymi się lodami Arktyki i Grenlandii. Okazuje się jednak, że w ostatnich kilku latach lody Grenlandii nie tylko że nie zmniejszają się, ąle i ich przybywa. No tak, Portal Zmiany na Ziemi może być traktowany przez co poniektórych jako tzw, szmatławiec, ale popatrzcie Państwo na dane i wykresy publikowane przez w 1000% naukowy portal Duńskiego Instytutu Arktycznego na temat stanu lodów Grenlandii. Ostatnie dane są z 5 lipca.

http://polarportal.dk/en/greenland/surface-conditions/

Dalej bez komentarza...

 

Portret użytkownika ARTUR

W roku 1899 włoski statek

W roku 1899 włoski statek Stella Polare wypłynął na pónoc aby zdobyć biegun , niestety wyprawa zakończyła się tragicznie lecz pozostał zapis o obszarze całkowicie wolnym od lodu sięgającym prawdopodobie pod biegun , całość jest dokładnie opisana w książkach Centkiewiczów z których można się dużo dowiedzieć również o warunkach klimatycznych i jego zmienności , cóż więc można powiedzieć głąbom od badań - do nauki panie i panowie , do podstawówki uczyć się czytać za zrozumieniem Smile . Patrząc na te badania odwrotnie można powiedzieć że dopiero wtedy nabierają sensu , jednak cóż się dziwić jeśli ktoś czyta teksty od prawej do lewej .

Portret użytkownika Quark

Czy w Polsce klimat uległ

Czy w Polsce klimat uległ zmianie ? Uległ , bo lata stają się coraz krótsze a okresy chłodu się wydłużają mimo iż zimy są coraz cieplejsze . Kiedyś ciepło zaczynało się robić pod koniec marca a obecnie jeszcze w maju jest ZIMNO . Dawniej zimy trwały od października do końca lutego z temperaturami spadającymi do - 35*C a teraz nikogo nie dziwi + 8*C w styczniu ! . Czy roczna sumaryczna ilość opadów deszczu się zmieniła , TAK - bo coraz częściej mamy susze ! Czy nasiliły się gwałtownie powodzie , huragany i upały w innych cieplejszych krajach - TAK ! Czego tu więc jeszcze nie rozumiesz ?? Ocieplenie klimatu dotyczy CAŁEJ ZIEMI - czyli wzrost średniej rocznej temperatury na planecie - mierzy się temperatury w poszczególnych miesiącach we wszystkich strefach klimatycznych a potem sumuje się wyniki i dzieli przez liczbę pomiarów - to jest tkz : średnia arytmetyczna ! Trzeba było uważać na matematyce .. To , że zasłonisz oczy nie znaczy , że tego na co nie patrysz - "nie ma". 

Portret użytkownika Quark

Co ma jedno z drugim

Co ma jedno z drugim wspólnego ? Sublimacja to przejście ze stanu stałego w lotny z pominięciem fazy ciekłej ! I w przypadku lodu za to zjawisko odpowiada nasłonecznienie - czyli ciepło światła słonecznego ! Nawet lód o temperaturze poniżej zera może sublimować - wystarczy , że opadnie nań jakiś pył który zacznie się nagrzewać od światła .. A teraz połącz to ze "smogiem" czyli zawiesiną pyłową w powietrzu , którą ludzkość bezustannie wytwarza swoim działaniem . 

Przykład : gdy zimą mróz nocą oszroni samochód , to gdy słońce mocno świeci (bo nie ma chmur) to szadź na samochodach "znika" mimo iż jest mróz (nawet - 10*C ) i lód się fizycznie nie topi . Nie znasz się to głupot nie wypisuj !

Portret użytkownika DarkTech

Dziękuję za rozwinięcie

Dziękuję za rozwinięcie pojęcia sublimacji. Oczywiście - jest to zmiana stanu skupienia ze stałego w gazowy bez pośredniego stanu ciekłego. Krótko mówiąc "naukowcy" wmawiając nam topnienie lodowców zwyczajnie wprowadzają w błąd. Nie ma przy tym znaczenia wzrost temperatury powierzchni spowodowany zapyleniem, bo to już zjawisko topnienia niestety. Topnienie i sublimacja do dwa różne zagadnienia, jednak obydwa wpływają na znikanie lodowca, a człowiek i jego cywilizacja techniczna ma gówno do powiedzenia w tej kwestii. Mur

Portret użytkownika Zn

Wybaczcie oczywistości ale

Wybaczcie oczywistości ale może zajrzy tu ktoś ze służb, kto jeszcze nie ,,zatrybił" komu służy naprawdę?. Ekoterroryzm, w różnych odcieniach,  jest propagandowym narzędziem w dziele destrukcji ludzkość przez istniejące w rzeczywistości, satanistycznego NWO. Tego od  od ,,wielkiego resetu"/ ,,zrównoważonego rozwoju/ Agendy 2030". Jego częścią są też, niestety, bez względu na używany kamuflaż, socjalistyczne ,,rządy" w Polsce. Ten obecny, ,,nasz, patriotyczny" szczególnie bo robi to deklaratywnie. Jak bywalcy tego portalu prawdopodobnie wiedzą, zarówno minister/ naczelnik, Jarosław K., jak i, z szatańskiej łaski, premier Mateusz M. wyrazili zdecydowane przywiązanie do idei Agendy 2030 ONZ - stąd bez wątpienia  straty związane z zaniechaniem budowy elektrowni w  Ostrołęce czy pro-lewacka ,,piątka dla zwierząt". 

A wracając do meritum. Czy są dowody naukowe że ekoterroryści, nakręcając histerię ,,antropogenicznego ocieplenia" robią nas w  .... balona?. Owszem, są. Proszę bardzo. Sama, najczystsza nauka, żadnych konfabulacji: ,,Co się działo na Ziemi w czasach najwyższej średniej temperatury" www.youtube.com/watch?v=_jiC4wPh_iE  

P.S. Jak już wspominałem pod innym artykułem, PiSmani itzw. ,,opozycja" probiznesowomasońska nakręcają histerię plandemiczną bo coraz bardziej zaczynają się przymierzać do wygenerowania rzeczywistego a prorokowanego w Biblii Czasu Ucisku: ,,Nadchodzi przymus szczepień. Politycy PiS i groteskowej opozycji zgodni: „Jesteśmy za”"   https://nczas.com/2021/07/06/nadchodzi-przymus-szczepien-politycy-pis-i-groteskowej-opozycji-zgodni-jestesmy-za/  Tak się rodzi totalitaryzm wiodący świat do lll w.św. z planu trzech wojen światowych satanisty-masona, Alberta Pikea. Króluj nam Panie Jezu

P.P.S.

Gdyby ktoś nadal jeszcze nie ,,trybił": ,,NWO - Najciekawsze wypowiedzi - wideo w cda.pl"  https://www.cda.pl/video/1847299a   ,,ABSURDY UNIJNE (51)  II"  https://www.youtube.com/watch?v=BLvFxqkXNTw

 

 

Portret użytkownika Alien1974

.............................

....................................... Globalne ocieplenie przede wszystkim postępuje od środka Ziemi i w żaden sposób nie można temu zapobiec. Można jedynie usiąść i sobie czasami popłakać, aczkolwiek można próbować minimalizować skutki. Więcej na BUCZNAPOSKI. 

Strony

Skomentuj