Globalne ocieplenie doprowadziło do kurczenia się kriosfery Ziemi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowe badania wykazały, że kriosfera Ziemi - czyli wszystkie obszary zamarzniętej wody - kurczy się o 87 tysięcy kilometrów kwadratowych rocznie. Równie ważna jak jego masa jest powierzchnia ziemi pokryta zamarzniętą wodą. Biała powierzchnia odbija promienie słoneczne w kosmos i zapobiega nagrzewaniu się planety. Zmiany objętości lub lokalizacji lodu i śniegu mogą wpływać na temperaturę powietrza, poziom morza i prądy oceaniczne na całym świecie.

Aby dojść do tych wniosków naukowcy przeanalizowali dane z lat 1979-2016 wykonując tak zwane metabadanie. 

„Kriosfera jest jednym z najczulszych wskaźników klimatycznych i głównym wskaźnikiem zmieniającego się świata” – powiedział główny autor Xiaoqing Peng, geograf fizyczny z Uniwersytetu Lanzhou.

Kriosfera zawiera prawie trzy czwarte słodkiej wody na Ziemi. Wielu naukowców udokumentowało kurczenie się pokrywy lodowej, zmniejszanie się pokrywy śnieżnej i utratę lodu morskiego Arktyki w wyniku zmian klimatycznych. Jednak żadne wcześniejsze badania nie dotyczyły całego zasięgu kriosfery nad powierzchnią Ziemi i jej reakcji na ocieplenie.

Naukowcy doszli do wniosku, że powierzchnia kriosfery zmienia się wraz z porami roku, ale jej całkowita wielkość zmniejszyła się od 1979 roku, co koreluje ze wzrostem temperatur.

Spadek dotyczył głównie półkuli północnej, z utratą około 102 000 kilometrów kwadratowych rocznie. Natomiast na półkuli południowej kriosfera rośnie nieznacznie: o 14 000 km2. Wzrost zaobserwowano głównie w Morzu Rossa (Antarktyka), prawdopodobnie ze względu na zmiany wiatru i prądów oceanicznych.

Badanie wykazało również zmniejszenie liczby okresów przeziębienia. Zamrożenie jest teraz 3,6 dnia później niż w 1979 roku, a odwilże występują 5,7 dnia wcześniej.

„Globalny zestaw danych można wykorzystać do dalszego badania wpływu ocieplenia na kriosferę i wpływu tych zmian na ekosystemy, wymianę węgla oraz cykl życia roślin i zwierząt” – czytamy w badaniu.
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Prognozy wydawane

Prognozy wydawane "pod

Prognozy wydawane "pod publiczkę" nie mają żadnej wartości! 50- 60 lat temu tzw. naukowcy wyrażali opinie, że Ziemi wkrótce grozi poważne ochłodzenie! Wkrótce zmieniono tę propagandę na Ocieplenie Globalne. Około 12 lat temu zaczęto powszechnie stosować termin: Zmiana Klimatu. Obecnie propaguje się pogląd, że zmina klimatu jest wywołana destrukcyjną działalnością człowieka; głównie produkcją CO2. Dla propagandzistów na Zachodzie nie jest istotne, że Chiny i Indie produkują coraz więcej CO2 i gdyby nawet Zachód "przestał istnieć", to i tak ilość CO2 w atmosferze zwiększałaby się! Co za k*rewska obłuda!!!

Przez ponad 20 lat "płakano" nad ponoć roztapiającymi się lodami Arktyki i Grenlandii. Okazuje się jednak, że w ostatnich kilku latach lody Grenlandii nie tylko że nie zmniejszają się, ąle i ich przybywa. No tak, Portal Zmiany na Ziemi może być traktowany przez co poniektórych jako tzw, szmatławiec, ale popatrzcie Państwo na dane i wykresy publikowane przez w 1000% naukowy portal Duńskiego Instytutu Arktycznego na temat stanu lodów Grenlandii. Ostatnie dane są z 5 lipca.

http://polarportal.dk/en/greenland/surface-conditions/

Dalej bez komentarza...

 

Portret użytkownika ARTUR

W roku 1899 włoski statek

W roku 1899 włoski statek Stella Polare wypłynął na pónoc aby zdobyć biegun , niestety wyprawa zakończyła się tragicznie lecz pozostał zapis o obszarze całkowicie wolnym od lodu sięgającym prawdopodobie pod biegun , całość jest dokładnie opisana w książkach Centkiewiczów z których można się dużo dowiedzieć również o warunkach klimatycznych i jego zmienności , cóż więc można powiedzieć głąbom od badań - do nauki panie i panowie , do podstawówki uczyć się czytać za zrozumieniem Smile . Patrząc na te badania odwrotnie można powiedzieć że dopiero wtedy nabierają sensu , jednak cóż się dziwić jeśli ktoś czyta teksty od prawej do lewej .

Portret użytkownika Quark

Czy w Polsce klimat uległ

Czy w Polsce klimat uległ zmianie ? Uległ , bo lata stają się coraz krótsze a okresy chłodu się wydłużają mimo iż zimy są coraz cieplejsze . Kiedyś ciepło zaczynało się robić pod koniec marca a obecnie jeszcze w maju jest ZIMNO . Dawniej zimy trwały od października do końca lutego z temperaturami spadającymi do - 35*C a teraz nikogo nie dziwi + 8*C w styczniu ! . Czy roczna sumaryczna ilość opadów deszczu się zmieniła , TAK - bo coraz częściej mamy susze ! Czy nasiliły się gwałtownie powodzie , huragany i upały w innych cieplejszych krajach - TAK ! Czego tu więc jeszcze nie rozumiesz ?? Ocieplenie klimatu dotyczy CAŁEJ ZIEMI - czyli wzrost średniej rocznej temperatury na planecie - mierzy się temperatury w poszczególnych miesiącach we wszystkich strefach klimatycznych a potem sumuje się wyniki i dzieli przez liczbę pomiarów - to jest tkz : średnia arytmetyczna ! Trzeba było uważać na matematyce .. To , że zasłonisz oczy nie znaczy , że tego na co nie patrysz - "nie ma". 

Portret użytkownika Quark

Co ma jedno z drugim

Co ma jedno z drugim wspólnego ? Sublimacja to przejście ze stanu stałego w lotny z pominięciem fazy ciekłej ! I w przypadku lodu za to zjawisko odpowiada nasłonecznienie - czyli ciepło światła słonecznego ! Nawet lód o temperaturze poniżej zera może sublimować - wystarczy , że opadnie nań jakiś pył który zacznie się nagrzewać od światła .. A teraz połącz to ze "smogiem" czyli zawiesiną pyłową w powietrzu , którą ludzkość bezustannie wytwarza swoim działaniem . 

Przykład : gdy zimą mróz nocą oszroni samochód , to gdy słońce mocno świeci (bo nie ma chmur) to szadź na samochodach "znika" mimo iż jest mróz (nawet - 10*C ) i lód się fizycznie nie topi . Nie znasz się to głupot nie wypisuj !

Portret użytkownika DarkTech

Dziękuję za rozwinięcie

Dziękuję za rozwinięcie pojęcia sublimacji. Oczywiście - jest to zmiana stanu skupienia ze stałego w gazowy bez pośredniego stanu ciekłego. Krótko mówiąc "naukowcy" wmawiając nam topnienie lodowców zwyczajnie wprowadzają w błąd. Nie ma przy tym znaczenia wzrost temperatury powierzchni spowodowany zapyleniem, bo to już zjawisko topnienia niestety. Topnienie i sublimacja do dwa różne zagadnienia, jednak obydwa wpływają na znikanie lodowca, a człowiek i jego cywilizacja techniczna ma gówno do powiedzenia w tej kwestii. Mur

Portret użytkownika Zn

Wybaczcie oczywistości ale

Wybaczcie oczywistości ale może zajrzy tu ktoś ze służb, kto jeszcze nie ,,zatrybił" komu służy naprawdę?. Ekoterroryzm, w różnych odcieniach,  jest propagandowym narzędziem w dziele destrukcji ludzkość przez istniejące w rzeczywistości, satanistycznego NWO. Tego od  od ,,wielkiego resetu"/ ,,zrównoważonego rozwoju/ Agendy 2030". Jego częścią są też, niestety, bez względu na używany kamuflaż, socjalistyczne ,,rządy" w Polsce. Ten obecny, ,,nasz, patriotyczny" szczególnie bo robi to deklaratywnie. Jak bywalcy tego portalu prawdopodobnie wiedzą, zarówno minister/ naczelnik, Jarosław K., jak i, z szatańskiej łaski, premier Mateusz M. wyrazili zdecydowane przywiązanie do idei Agendy 2030 ONZ - stąd bez wątpienia  straty związane z zaniechaniem budowy elektrowni w  Ostrołęce czy pro-lewacka ,,piątka dla zwierząt". 

A wracając do meritum. Czy są dowody naukowe że ekoterroryści, nakręcając histerię ,,antropogenicznego ocieplenia" robią nas w  .... balona?. Owszem, są. Proszę bardzo. Sama, najczystsza nauka, żadnych konfabulacji: ,,Co się działo na Ziemi w czasach najwyższej średniej temperatury" www.youtube.com/watch?v=_jiC4wPh_iE  

P.S. Jak już wspominałem pod innym artykułem, PiSmani itzw. ,,opozycja" probiznesowomasońska nakręcają histerię plandemiczną bo coraz bardziej zaczynają się przymierzać do wygenerowania rzeczywistego a prorokowanego w Biblii Czasu Ucisku: ,,Nadchodzi przymus szczepień. Politycy PiS i groteskowej opozycji zgodni: „Jesteśmy za”"   https://nczas.com/2021/07/06/nadchodzi-przymus-szczepien-politycy-pis-i-groteskowej-opozycji-zgodni-jestesmy-za/  Tak się rodzi totalitaryzm wiodący świat do lll w.św. z planu trzech wojen światowych satanisty-masona, Alberta Pikea. Króluj nam Panie Jezu

P.P.S.

Gdyby ktoś nadal jeszcze nie ,,trybił": ,,NWO - Najciekawsze wypowiedzi - wideo w cda.pl"  https://www.cda.pl/video/1847299a   ,,ABSURDY UNIJNE (51)  II"  https://www.youtube.com/watch?v=BLvFxqkXNTw

 

 

Portret użytkownika Alien1974

.............................

....................................... Globalne ocieplenie przede wszystkim postępuje od środka Ziemi i w żaden sposób nie można temu zapobiec. Można jedynie usiąść i sobie czasami popłakać, aczkolwiek można próbować minimalizować skutki. Więcej na BUCZNAPOSKI. 

Portret użytkownika Maras

Kolego nie mamy pojecia o

Kolego nie mamy pojecia o procesach wymiany między wnętrzem ziemi a powierzchnia.  Nie jesteśmy w stanie policzyć ile wody wpływa w wnętrze ile się wydostanie to aa procesy nie regularne nie policzalne.  Pozatym pomijasz cała przestrzeń kosmiczna,  gdzie promieniowanie tych ogromnych sił ma rozwinez znaczenie. Poczytaj kroniki polskie lub europejskie.  Przyjedz do mnie do japonii to pokaże ci jakie powodzie były kiedys.  Rok jest pojęciem umównym czas leci tylko do przodu nie w kolo.  CO2 to upraszczanie skomplikowanego procesu bajki dla dzieci. 

Skomentuj