Szalony naukowiec twierdzi, że pomalowanie 2% powierzchni Ziemi na biało zatrzyma globalne ocieplenie

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Biała farba, która jest w stanie odbijać ponad 98% światła słonecznego, to najnowsza innowacja, która może przynieść przełom w walce ze zmianami klimatycznymi. Ta farba, stworzona przez naukowców z Purdue University, nie tylko jest najbielszą farbą na Ziemi, ale ma również zdolność do znaczącego obniżania temperatury powierzchni.

 

Chociaż pomysł wykorzystania takiej farby na budynkach, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na klimatyzację, może wydawać się oczywisty, to profesor Jeremy Munday z University of California w Davis twierdzi, że jej potencjał jest o wiele większy.

 

Według profesora Mundaya, pokrycie tylko 1-2% powierzchni Ziemi takim materiałem mogłoby spowodować, że ilość światła odbitego z powrotem w kosmos wystarczyłaby do ustabilizowania globalnych temperatur. Oznacza to, że farba taka jak ta stworzona na Purdue University może stać się kluczowym narzędziem w walce ze zmianami klimatycznym.

 

Mimo że pokrycie tak ogromnej powierzchni naszej planety białą farbą wydaje się niewiarygodne, to Munday jest optymistą. Wskazuje, że odbicie światła z powrotem w przestrzeń kosmiczną nie będzie stanowiło zagrożenia dla kosmosu, a jednocześnie może znacząco pomóc w obniżeniu temperatury na Ziemi.

 

Jednak aby osiągnąć taki efekt, konieczne jest pokrycie obszaru porównywalnego do powierzchni Stanów Zjednoczonych. Jest to zdecydowanie nie lada wyzwanie, ale już teraz w wielu miejscach na świecie biała farba jest wykorzystywana do minimalizowania ciepła – na przykład w Teksasie wiele samochodów jest pomalowanych na biało.

 

Chociaż jest to długotrwałe przedsięwzięcie, badania prowadzone przez naukowców z Purdue University otwierają nowe perspektywy i dają nadzieję, że możliwe jest znalezienie skutecznych rozwiązań w walce z globalnym ociepleniem. Biała farba może okazać się kluczowym narzędziem w tej walce, a jej potencjał jest zdecydowanie większy, niż mogło się nam wydawać.

MMP Farby

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Nie trzeba malować "planety"

Nie trzeba malować "planety" tylko dachy budynków, jezdnie itp. bo one nie są od tego by się nagrzewać lecz by chronić przed deszczem i mieć po czym jeździć. Ale najskuteczniejszą metodą schładzania są zadrzewienia im gęstrze z krzakami i krzewami tym lepiej.

Portret użytkownika Sandra

tylko co im da pomalowanie na

tylko co im da pomalowanie na biało skoro Ziemia jest zabetononywana coraz mocniej a pod petonem ciągnął się kilometrami różnego rodzaju rury o kable ?

Mieszkałam w samym centrum stolicy i to jaki skwar był latem to przechodziło ludzkie pojęcie.

Natomiast gdy mieszkałam na obrzeżach tak 30min metrem do centrum to aż się nie chciało jezdzić do pracy w centrum.

Betonują wszystko, parki wycinają na poczet jakichś śmiesznych metalowych ławek za Nasze podatki.

Ja nie wiem jaki univerek trzeba skończyć by móc dostawać granty i wymyślać tak absurdalne pomysły.

Śnieg na Grenlandii odsłania od dawna ciemne płamy z popiołu i zanieczyszczeń które wiatr przynosi.

Oglądałam jakiś czas temu jakos pózno w nocy dokument na tv właśnie na ten temat. Zawsze mnie dziwi że tak ważne rzeczy są puszczane właśnie bardzo pózno w nocy zamiast ukazać skale problemu. Ludziom zaśmieca się głowy czymś co nie edukuje a tworzy jeszcze większą kupe. Na prawde film " Idiokracja " powinien być w obecnym momencie bestsselerem wśród filmów, gdyż ukazuje całą prawdę o tym w czym uczestniczymy.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika wiktor wektor

Przestań już biadolić nad

Przestań już biadolić nad tymi minusami człowieku.. szukasz tu dowartościowania się ?, czy masz coś do powiedzenia - bo ja widzę, że tylko wyciągasz łapę po plusy.. Jak chcesz by cię poklepywano po plecach to idź sobie lekarza od płuc. Właśnie dlatego je dostajesz bo ciągle o tym pier****sz !

I jeszcze jedno - najwięcej krzyczy "łapać złodzieja" ten co kradnie.. więc sam jesteś ku*wą zadaniową, bo wszystkich oto oskarżasz a jedyne czego chcesz to by ci "plusy" dawano" niedorobie. Piepszysz takie farmazony ciągle, że każdy twój "komentarz" trzeba by korygować - taki jesteś "znawca".

I to jest właśnie twoje zadanie - pierniczenie kocopołów by ogłupić kogo tylko się da !

Portret użytkownika wiktor wektor

Ty wszędzie widzisz już tylko

Ty wszędzie widzisz już tylko zadaniowców, szpiegów i innych terrorystów.. a krasnale i gnomy też widujesz ? Zrozum wreszcie, że dostajesz (-) zawsze jak pierdzielisz od rzeczy bez sensu i składu. Jak kogoś obrażasz to też się potem nie dziw, że ci (-) daje. Tobie się pewnie wydaje (i tobie podobnym) że ta strona jest jakaś "b.ważna i obnaża spiski" a agenci "bezpieki" tylko czychają, żeby takiego bidnego emeryta pogrążyć dając mu minusa.. w czerep się puknij.

Portret użytkownika syriues

W 2040-46 nieliczni dowiedza

W 2040-46 nieliczni dowiedza sie skad to ocieplenie,golym okiem bedzie je widac.Takze uciekajcie od depopulacji ,bo wlasnie po to nas chca wykończyć bysmy nie dowiedzueli sie prawdy.

Prawdy ,ze to co teraz mamy to kolejny kit.Nauka to kit,Czas w pracy to kit,wojny to kit.

A gdzie pytam sie czas dla ezmocnienia ducha?

Przed qrwa telefonem?Zajebista prognoza.Dla tych którzy chca tu wrocic to wlasciwa droga.

Portret użytkownika Endymion

25 lat temu miałem Malucha,

25 lat temu miałem Malucha, kopmuter 386 PC z 2MB RAMu, internet przez modem i teleon, byłem szczęśliwszy niż obecnie. 

Nasze życie zoptomilizowano nam, aby cały dzień pracować, najeść się GMO, wyspać i tak w kółko.

To jednak początek zupełnego zniewolenia. Wojna, plandemie, nie są najgorsze, a brak gotówki. Pieniądz tylko elektroniczny, w pełni kontrolowany z określonym czasem ważności. To już nie jest powolne gotowanie żaby, to jest wypowiedziana wojna ludzkości! Sądy, petycje, strajki? Nic nie zmienią! Zaczynam rozumieć terrorystów, z bezsilności podejmują takie działania, a nie inne. Czy polityk kłamiący zawsze, mający ochronę BOR czegokolwiek boi się? Mają do dyspozycji wszelakie służby, strachu nie znają, a ich jest tysiące, a nas miliony. Kto rządzi w demokracji? Ponoć większość..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj