Z powodu globalnego ocieplenia niektóre jaszczurki rodzą się już stare

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy zoologii odkryli niezwykły wpływ globalnego ocieplenia na nowonarodzone jaszczurki zamieszkujące góry w południowej Francji.

 

Eksperci twierdzą, że stres cieplny związany ze zmianą klimatu skraca telomery u samic żyworodnych gadów tego gatunku. Powoduje to, że ich dzieci rodzą się z krótszymi telomerami, co zwykle ma miejsce w znacznie późniejszym wieku.

 

Tak więc w populacjach narażonych na wysokie temperatury długość telomerów u nowonarodzonych jaszczurek w przybliżeniu odpowiada długości telomerów jednorocznych i dorosłych z innych populacji.

 

Eksperci uważają, że coś podobnego może wystąpić u innych gatunków zwierząt zimnokrwistych, które w wyniku ewolucji przystosowały się do chłodnego klimatu. W tej chwili nie jest do końca jasne, czy sytuację da się jakoś poprawić.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika axell69

Adminie .... sądzę że z

Adminie .... sądzę że z powodu głebokiego ocieplenia   , nie tylko  jaszczurki  stare siem rodzą ,  stary sTallin   też jest za stary  by głufkowaczć  lub prezentować tom stronę ...... nie wiem  co o tym ty sądzisz ale dziecezja należy do ciebie i oszywiszcie _zielone mięso_  z sekcjii  "sTallinn Nadaje" 

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika Kwazar

Eksperci twierdzą :))))))))))

Eksperci twierdzą :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) No i nagrodą jobla mu w ...."ekspertowi" ... jednemu. Ważne jest żeby ocieplenie klimatu się aż tak podniosło, żeby "eksperci" maści wszelakiej. nie mieli się już prawa nawet rodzić. Im mniej ekspertów tym czlowiek bliżej rozsądku.

Portret użytkownika Hannto

No i autor znów popłynął. To

No i autor znów popłynął. To że mają krótsze telomery nie oznacza że nowowyklute jaszczurki są starsze tylko że mają krótszy okres życia a to nie jest to samo. Co więcej zwierzęta zimnokrwiste są prawie nieprzystosowane do zimnego klimatu bo kiedy spada im temperatura ciała to zaczynają hibernować. Ogólnie gady świetnie radzą sobie w klimacie ciepłym bo wtedy mogą żerować, rozmnarzać się itp zaś w zimnym nie są w stanie nic zrobić. Dlatego wszelkie gady są najaktywnejsze późną wiosną i latem zaś prawie ich nie ma na jesieni, a w zimie to nie ma szans by jakiegoś zobaczyć. Wydawało mi się że to wiedza podstawowa ale jak widać są też takie "kwiatki" jak ten artykuł.

Portret użytkownika N

Jakie kłamstwa. .. przecież

Jakie kłamstwa. .. przecież to najprawdziwsza prawda. Właśnie sobie zapisalem i będę powtarzał ze przez globalne ocieplenie powstają gowniany artykuły o jaszczurka i te na sama wiadomość tak się stresująją ze siedzą w jaja ch aż się zestarzeją. .. nie mówiąc już ze to tez w połowie wina Tuska a w trzeciej połowie Put in a ... nawet ja poczułem się stary czytając artykuł. Teraz tylko młodzież potrafi w bzdury wierzyć.  Niedługo przeczytam ze od wysokich temperatur IQ spada a nastolatki zachodzą w ciążę. .. ot same z siebie powyżej 30 stopni

Portret użytkownika Daweed 777

Chciałbym mieć dostęp do

Chciałbym mieć dostęp do substancji odurzających, które  biorą ci "naukowcy" , a i autor pewnie też, bo nieźle trzeba mieć nas.rane pod kopułą, by wypisywać kolejne brednie o ociepleniu klimatu i to jakie: jaszczurki rodzą się stare...

. Podobno kacapy napadły na upadlinę z powodu klimatu, tak słyszałem od naukowców...

Portret użytkownika WszystkoW

ADMIN a ty znowu wywalaż z

ADMIN a ty znowu wywalaż z głupotami jak z tymi żółwiami na Florydzie, co nas obchodzą jakieś stare jaszczurki ??? co ty jesteś jakimś zoofilem ?? I wy chcecie by ludzie wam pomagali pieniężnie byście ADMIN wypisywali takie głupoty ?? zamiast pisać o tym co ważne co się dzieje na świecie w Polsce a nie o jakiś starych jaszczurkach. Kurła wojna jest rozumiesz Admin woooojna i chyba szykuje się druga w Chinach i może nawet i trzecia a ty piepszysz o jakiś żółwiach i jaszczurkach a tu PISuary nam rozwalają polskę i chcą wyjść z uni. Taaaak dawajcie ludzie kase na tą patostronkę niech Admin i Tallinn dalej wypisują te swoje wyzsane z palca głupoty i się wam śmieją w pysk.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Skomentuj