Zdaniem naukowców działających na zlecenie ONZ, Ziemia może wpaść w „pętlę śmierci” z powodu zmian klimatu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Analitycy z brytyjskiego centrum IPPR przewidzieli, że planeta może znaleźć się w „pętli śmierci” z powodu zmian klimatycznych. Poinformowano o tym na oficjalnej stronie organizacji.

 

 

Na 74 sesji zwyczajnej ONZ poruszono temat wspólnych działań na rzecz utrzymania wzrostu temperatury na świecie poniżej 1,5°C. Naukowcy pracujący na zlecenie ONZ uważają, że niepowodzenie państw w radzeniu sobie z kryzysem klimatycznym i środowiskowym może prowadzić do konsekwencji, które podważą zdolność społeczeństwa do zajęcia się pierwotnymi przyczynami tego kryzysu, czyli do powstania „pętli śmierci”.

 

Ich zdaniem skutki kryzysów, nieumiejętność radzenia sobie z nimi, odwracają uwagę i środki od eliminowania ich przyczyn. W szczególności, jak wyjaśnili eksperci, społeczeństwo dyskutuje o nieuchronności wzrostu temperatury o 1,5°C, zamiast podejmować odpowiednie działania w celu jego obniżenia.

 

Analitycy twierdzą, że potrzebne są systematyczne wysiłki, aby przeciwdziałać zagrożeniom i wykorzystywać możliwości szybkich działań środowiskowych, jakie stwarzają pogłębiające się skutki kryzysu. W przeciwnym razie świat mógłby pogrążyć się jeszcze bardziej w śmiertelnej spirali przyspieszających wstrząsów środowiskowych i nieproduktywnych reakcji obronnych, podsumowali naukowcy.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Janek

"No to już mamy mniej więcej

"No to już mamy mniej więcej jasność, jaki „nowy wspaniały świat” nam szykują. I to pójdzie szybciej niż się wszystkim wydaje. Zawsze przy urządzaniu „nowego wspaniałego świata” czynnik czasu, czyli właściwie zaskoczenia ma znaczenie. Wiedzieli to bolszewicy, wiedzieli niemieccy naziści, chińscy komuniści czy Czerwoni Khmerzy w Kambodży."

"Każdy „nowy wspaniały świat” to przede wszystkim ograniczenia, żeby ludzie najpierw poczuli brak wolności, a potem się do tego przyzwyczaili, najczęściej za jakiś marny ochłap."

"Nie lubicie robali, brzydzicie się ich, bo przez wieki powstały różne bariery kulturowe i społeczne, to zmusimy was, żebyście jedli robale. Uznajecie podział na kobiety i mężczyzn, przez wieki utrwalony biologicznie, społecznie, kulturowo, religijnie, prawnie, aksjologicznie itp., to zostanie on wysadzony w powietrze, a prawo decydowania o tym dostaną nawet dzieci, żeby było to jak najbardziej dotkliwe i bolesne."

"Przyzwyczailiście się do własności, praktycznych (i często wygodnych) sposobów funkcjonowania, w tym przemieszczania się, to musicie o tym zapomnieć. Przyjmie się takie zasady i narzuci takie normy, żeby posiadanie prywatnego samochodu i korzystanie z niego było udręką, żeby rujnowało właściciela, by stało się wręcz przestępstwem. Nawet jeśli się dostosujecie do „elektrycznej” szajby, nic wam to nie da, bo „elektryki” też staną się nielegalne, jeśli nie ograniczą wolności ich właścicieli. To samo ma się stać z wszelkimi przedmiotami, z żywnością, usługami."

"Praktykowany w Chinach system zaufania społecznego (SCS), gdzie każdy jest permanentnie inwigilowany i oceniany, a ci, którzy nie zdobędą dość punktów są pozbawiani wielu praw obywatelskich, a nawet dostępu do dóbr i usług, jest marzeniem twórców „nowego wspaniałego świata”. Głównie dlatego, że czyni z człowieka marionetkę, która albo spełni wymagania, albo będzie nikim, a nawet gorzej, bo będzie wrogiem, którego ostatecznie można wyeliminować."

"Społeczno-technologiczny zamordyzm czy też nowy komunizm ma być nie do uniknięcia ze względu na ścisłą współpracę państw i wielkich korporacji. Państwa będą dzięki temu miały niewolników zamiast obywateli, zaś korporacje tanią i uległą siłę roboczą oraz najbardziej pożądanych konsumentów, jakich można sobie tylko wyobrazić. Równość będzie szkodliwym miazmatem, gdyż ten nowy komunizm byłby najbardziej feudalnym systemem w dziejach." 

"Szczególnie sędziowie będą kluczowym ogniwem zamordyzmu w nowym komunizmie, by w ich sieci musiał wpaść każdy, kto będzie normalny: od państw przez wszelkiego typu organizacje po poszczególnych ludzi. Bardzo wyraźnie do tej roli przygotowują się już Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej oraz Europejski Trybunał Praw Człowieka (ta nazwa jest co najmniej groteskowa w kontekście tego, jakie zadania ma realizować w „nowym wspaniałym świecie”, a właściwie już realizuje).

"Nie ma się co łudzić, że ten nowy komunizm przybierze jakieś znośne formy. Znośny będzie wyłącznie dla swoich funkcjonariuszy. W dziejach świata nie było większego zagrożenia niż ten nowy komunizm, bo on zamieni cały świat w wielki gułag."

https://wpolityce.pl/polityka/634919-kaza-nam-jesc-robale-pozbawia-wolnosci-wlasnosci-i-praw

"Lecz nie ma nic starannie skrytego, co nie zostałoby objawione, ani tajemnego, co nie stałoby się znane. To zatem, co mówią w ciemności, będzie słyszane w świetle, a co szepczą w swych pokojach, będzie głoszone z dachów domów"... (Biblia)

"Bo w tych czasach jak ktoś komuś coś, to choć niewiele, ale zawsze. A jak nikt nikomu nic, to srał goły na rogu stodoły”... (serial Dom)
 "Ech, wy kozaki w damskich majtkach"...

Takie rzeczy już nawet "w polityce", a tutaj "o bransoletkach"...

Portret użytkownika Feliks

Ja myślę że sprawa tak się

Ja myślę że sprawa tak się przedstawia ( w sumie dosyć prosto). Wymyślili te "ocieplenie klimatu" żeby walczyć z CO2. Co w sumie doprowadzi do wielkiego zubożenia energetycznego społeczeństw-szczególnie Zachodnich. W sumie doprowadzi to do jakiegoś chaosu. I O TEN CHAOS IM WŁAŚNIE CHODZI ! A co oni z tym chaosem zrobią to nie wiem- ale coś tam zrobią. jakieś własne rozwiązania podsuną ludziom. Wiecie- do biedy doprowadzą ludzi. A wiadomo że w biedzie człowiek trochę inaczej myśli niż we względnym dostatku. A zniszczenie Rosjii jest im do tego potrzebne, bo nie może pod ich bokiem działać tak znaczący kraj w miarę normalnie.- Bez LGBT, ludzie palą węglem, elektrownie na węgiel. Tam by ludzie w Rosjii mieli tanią energie a w Europie drogą. No tak nie może być w ich mniemaniu.  Ich nikczemny plan by się wtedy nie powiódł bez zniszczenia tego kraju.

Portret użytkownika Hannto

To dopiero jest szczyt

To dopiero jest szczyt arogancji. Ludzie nie są w stanie ogarnąć własnego życia, a mówią o powstrzymaniu zmian klimatu? Doprawdy wyborny żart. Byłoby dobrze gdyby ludzkość znała swoje miejsce i uświadomiła sobie wreszcie że ta planeta nie potrzebuje ani ratunku ani ludzi jako takich. Niech się cieszą że ziemia łaskawie pozwoliła im tu żyć bo to się może w każdej chwili zmienić i bez względu na to co by ludzkość zrobiła to i tak nic na to nie poradzi. Ale jeśli ktoś chce z tym walczyć to śmiało jednak to będzie tylko strata czasu i zasobów.

Portret użytkownika r.abin

Terefere! Jeszcze przed 4

Terefere! Jeszcze przed 4 tysiącami lat, było 3m - więcej wody (ze stopionej Antarktydy i Grenlandii, oraz 3ºC - więcej), a na Saharze i Półwyspie Arabskim, koczownicy -paśli stada i rosły drzewa. Potem się oziębiło, wody opadły, monsumy - cofnęły (aż do Chartumu) i upadło - Królestwo Egiptu, Imperium Akadyjskiego i Królestwa Harapy Ci "naukowcy", powinni jeszcze nawoływać - do nawrócenia, przekazania majątków -na obronę klimatu, posypywania głów popiołem i umartwiania (bo Koniec Świata bliski). Skąd my to znamy?

Portret użytkownika showtime

ludzi jest  około 8,1 mld

ludzi jest  około 8,1 mld (oficjalnie) ..plan zejścia  do  500mln jest nadal aktualny,  najpierw kilkuletnie wojny lokalne  na całej planecie , na skutek  wyłączania zakadów przemysłowch, spożywczych (braki dostaw), elektrowni, internetów  itp... równolegle powolne oczyszczanie środowiska tj,  utylizacja i zabezpieczenie odpadów chemicznych  w tym nuklearnych, wstrzymanie wydobycia ropy (wojny na bliskim wschodzie)  potem  wojna światowa & głód przez kilka lat, tak aby zostało tylko młode pokolenie, którym będzie można łatwiej  sterowac..potem powtarzamy ten proces jeszcze raz , czy dwa  (motorem do wojny  będzie głód)  aż zostanie  kilkaset mln ludzi,...

Portret użytkownika Alien1974

....... ...... . .. ...... To

....... ...... . .. ...... To wszystko to robota głupiego, bo za całym niezrozumieniem sytuacji stoi szatan i jego aniołowie. Plan szatan jest prosty: wygubić jak najwięcej ludzi i przechytrzyć Najwyžego w taki sposób, žeby nie upadła žadna z religii. I co najwažniejsze, szatan nie može wymordować wszystkich ludzi na Ziemi, bo sam na siebie przedwcześnie wypisałby wyrok śmierci II. Szatan i jego aniołowie by žyć na Ziemi muszą być w jakimś człowieku przez dłužszy czas. Dusze ludzkie poza ciałem tež nie mogą zbyt długo przebywać, bo grozi im śmierć, tak samo jest z szatanem i jego aniołami. Niestety žaden klecha tego nie potwierdzi, bo straciliby dobrze płatną robotę za nic nierobienie, więc po dealu z Hitlerem, Stalinem i teraz z Putinem liczą, že znowu się uda.

Portret użytkownika ARTUR

Co ty opowiadasz ? Szatan i

Co ty opowiadasz ? Szatan i jego aniołowie ? A gdzie Bóg i jego aniołowie ? Nienawidzisz Boga i jego kapłanów na Ziemi a opowiadasz jakieś bajki o szatanie który nie wiadomo czy istnieje Smile Wierzysz w gusła i przesądy jak ci co chcą rządzić całą Ziemią jak faraonowie , jednak nic z tego się nie spełni bo nawet jako " legion " , tak się nazywają , nie mają takiego rozumu czy też mocy .

Portret użytkownika Mariusz Runkficz

"Wierzysz w gusła i przesądy"

"Wierzysz w gusła i przesądy" ludzie wykształceni wierzą w teorie naukowe, to taka nowoczesna religia, i gówno im to dało jak widać do dziś, będą żarli robaki:)

Ty też wierzysz w naukę i co koluniu czy nie wiesz że jesteś w czarnej dupie dzięki nauce.

Strony

Skomentuj