Męska płodność dramatycznie spadła. Czy grozi nam Seksmisja?

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Badacze twierdzą, że z ludzką rozrodczością dzieje się coś złego. Stężenie komórek rozrodczych, jednego z kluczowych wskaźników męskiej płodności, spadło o około 50% w latach 1973-2018 w prawie wszystkich regionach świata, a nie tylko w krajach rozwiniętych, jak wcześniej sądzono. Wyniki prac opublikowano w Human Reproduction Update

 

Według aktualnych szacunków Światowej Organizacji Zdrowia około 10-15% małżeństw w krajach zachodnich nie może kontynuować rodzenia z powodu niepłodności jednego z małżonków, a odsetek niepłodnych kobiet i mężczyzn jest mniej więcej równy. Większość z nich traci płodność w wieku 40-55 lat, co wiąże się zarówno ze złymi nawykami i innymi cechami stylu życia, jak i z genetyką.

"Odnotowaliśmy poważny spadek koncentracji komórek rozrodczych, który nastąpił w ciągu ostatniego półwiecza, a w obecnym stuleciu proces ten wyraźnie przyspieszył. Co spowodowało to zjawisko, nie możemy jeszcze powiedzieć, ale można to powiązać" zarówno z naruszeniami w procesie powstawania komórek rozrodczych wewnątrz embrionów, jak i z toksynami i złymi nawykami” – powiedział Hagay Levin, profesor Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie (Izrael), cytowany przez służby prasowe uniwersytetu.

Pięć lat temu izraelscy lekarze stwierdzili, że w rozwiniętych krajach Zachodu, a także w Rosji, Meksyku i Australii spada dzietność. W swojej nowej pracy izraelscy naukowcy i ich koledzy z USA, Brazylii i Europy uzyskali podobne dane dla dużej liczby krajów położonych w Afryce, Ameryce Łacińskiej, a także w Azji Zachodniej, Południowej i Południowo-Wschodniej. W tym celu naukowcy przeanalizowali dane dotyczące męskiej płodności, które zostały zebrane przez badaczy i lekarzy w tych krajach w latach 1973-2018.

 

W sumie profesor Levin i jego współpracownicy przeanalizowali ponad osiemset prac naukowych, których autorzy w taki czy inny sposób poruszali problematykę męskiej niepłodności i przeprowadzali odpowiednie pomiary praktyczne. W sumie naukowcom udało się pozyskać dane z kilkuset pomiarów stężenia męskich komórek rozrodczych, które prowadzono w krajach trzeciego świata na przestrzeni ostatniego półwiecza.

 

Analiza wykazała, że ​​stężenie komórek rozrodczych zmniejszyło się nie tylko wśród mieszkańców krajów zamożnych i wysoko rozwiniętych, ale także niemal w pozostałej części świata. Średnio wskaźnik ten spadł o 50%, a od 2000 roku zaczął spadać o 2,64% rocznie, czyli ponad dwukrotnie w stosunku do poprzednich wskaźników (1,16% w latach 1973-2000).

 

Zdaniem naukowców wyniki wskazują na występowanie problemów z męską płodnością na poziomie światowym, a także wskazują na ich pogorszenie w najbliższej przyszłości. Sugeruje to potrzebę pilnego zbadania przyczyn tego spadku, co jest niezbędne do stworzenia podejść, które pozwolą uniknąć gwałtownego wzrostu liczby niepłodnych mężczyzn w nadchodzących dziesięcioleciach.

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika OjciecDyrektor

Źle postawiona teza. W

Źle postawiona teza. W seksmisji chodziło to, że nie było "samców", kobiety były samowystarczalne w stwarzaniu nowego życia tylko płci żeńskiej. Spadek możliwości rozrodczych u chłopów będzie efektem zmniejszenia liczby urodzeń dzieci obu płci.

Jak będzie przymusz, to chcę zastrzyk w pośladek. Zawsze będę szczerze odpowiadał, że mam szczepionkę w dupie.

Portret użytkownika Szkarłatny

Caly przemysł chemiczno

Caly przemysł chemiczno-farmaceutyczny jest skierowany na produkcję trucizny do powolnego wyniszczania dziela Stwórcy, a nieukowcy nie wiedzą co dokladnie jest przyczyną spadku plodności, naprawdę ? Ci którzy zawładnęli aktualnie naszym światem to niszczyciele, zaślepieni a nie oświeceni wyznawcy baala, lucyfera, szatana sziwy czy jak tam jeszcze tego demona zwał, te kreatury w ludzkich skórach zrobią wszystko by zniszczyć życie

Portret użytkownika maxie

Może tak, może nie. W dawnych

Może tak, może nie. W dawnych czasach faceci nie dożywali za dużo lat z powodu wypadków wojen i innych czynników. Do kobiet miało  dostęp tylko jakieś dziesięć procent mężczyzn z przewagą ekonomicznaą lub w czasie wojen i zawieruch. Z kolei kobietę po trzydziestce uważano już za STARĄ. Za starą do rodzenia dzieci. Tak wiec może po prostu spadek płodności po 40 jest absolutnie naturalny? A występowanie rozrodu po tym wieku to przejściowy efekt poprawy warunków życia? Oraz zwiększenie procentu mężczyzn mających dostęp do kobiet plus zafałszowanie pochodzenia potomstwa? ( przymusowe przypisanie potomstwa mężczyźnie w zalegalizowanym związku bez względu na rzeczywiste genetyczne pochodzenie). Nadal potomstwo po 40 nazywane jest wpadką bo jest nietypowe albo jest sztucznie wywoływane chemią stymulującą? Druga sprawa. Obecnie uważa sie ze ludzie nie rozmnażają się  a wiedza o tym ze się rozmnażają są zafałszowane z powodu aborcji. O wielu poczęciach się nie dowiadujemy. Tabletka dzień po, całe lata stosowania chemii hamującej poczęcie bez względu na to czy tego się potrzebuje czy nie. Dodajcie do tego mechaniczna sterylizacje jaka stosują ludzie. Te dane tez są poza statystykami bo stanowią tajemnicę. Tak więc nie dokończ wiadomo jak to z tą płodnością jest w rzeczywistości. Bo płodni unikają poczęcia a ci co są niepłodni chodzą po lekarzach i wtedy statystyki o nich wiedzą. 

Portret użytkownika Endymion

"W dawnych czasach faceci nie

"W dawnych czasach faceci nie dożywali za dużo lat z powodu wypadków wojen i innych czynników...Do kobiet miało  dostęp tylko jakieś dziesięć procent mężczyzn"; coś z tą tezą jest nie tak. Było mniej mężczyzn niż kobiet. Gdy rzymski legionista poległ, męski członek jego rodziny miał obowiązek zaopiekować się jego żoną, w tym sexualnie.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika axell69

Naród psi  który zatruwa 

Naród psi  który zatruwa  cały świat zrobił badania i stwierdził  że eksperyment powiód  się ,użył  jedynie innych prawideł słowno rabinicznych 

Niech uny napiszą   jaki odsetek  noworodków ma  wady wrodzone  w ichniej  "eskimoskiej"  enklawie  - 50%  rodzi się z wadami wrodzonymi tylko dlatego że  zyją wsobnie .  

Portret użytkownika irfy

Pewnie coś w powietrzu albo w

Pewnie coś w powietrzu albo w pożywieniu. Lub jedno i drugie. Pestycydy, zanieczyszczenia przemysłowe, wszystko przyjmowane w olbrzymich dawkach. I wszystko wchodzi w trudne do przewidzenia interakcje. Stąd pandemia nowotworów i pewnie negatywny wpływ na plemniki. O prawdziwych przyczynach pewnie nikt na głos nie powie, bo trzeba by zamknąć połowę fabryk i zrezygnować z większości „dobrodziejstwa cywilizacji”.

Więc się dyplomatycznie milczy, czekając, aż nauka stworzy człowiekowi możliwość przesiadki na trwalszy nośnik. Zapewne połączonej z przynajmniej częściowym przejściem do „wirtualnej rzeczywistości”. Bo jakby zawartość ludzkiego mózgu przenieść na coś w stylu komputerowego twardego dysku a jednocześnie umożliwić mu wirtualnie odczuwać wszystko to, co odczuwa „w realu”, to większość problemów po prostu przestanie istnieć. Taki człowiek może się nawet wystrzelić w kosmos, nadal mieszkając na jakichś „wirtualnych Bahamach”. Z tym, że coś takiego zapewne się nie uda, bo z miejsca w łeb wzięłaby większość religii, do tego na nikim nie robiłoby już wrażenia „szpanowanie kasą”. Elity dostałyby szału.

Portret użytkownika Endymion

SEKSMISJA powiadasz? Faceci

SEKSMISJA powiadasz? Faceci wynaleźli odkurzacz, pralkęm robota kuchennego i tak tego łóżkowego, do tego klonowanie i dzieci z probówki. Wzasadzie wraz z postepem technologicznym facet nie potrzebuje kobiety.. seksmisja dzieje się w urzędach; pani prawnik, pani sędzia, pani prokurwator, pani pedagod, pani psycholog, pani nauczycielka.. wszędzie pani.. ponoć równouprawnienie, ale nie widziałem kobiety fedrującej na przodku w kopalni, czy też wymieniającej opony w serwisie.. Klubów gdzie tańczą faceci i kobiety za to płacą nie widziałem w Poznaniu, ale odwrotnych rośnie jak grzybów po deszczu.. SEKSMISJA JEST TYM, że baby zaczynają rządzić.. koleżanka gruba, brzydka i niska pokazywała mi z dumą jakich kolesi odprawia z kwitkiem na Tinderze, a ja bym jej kijem nie tknął nawet.. coś się rozwaliło w tym społeczeństwie! Lata temu byłem z kobietąw Tunezji, poznaliśmy parkę anglików, zakolegowaliśmy się. Koleś wysoki, przystojny,  zadbany, dobrze zbudowany, pracował na kontraktach w Afganistanie jako mechanik śmigłowców, jako wojskowy, a ona mała, gruba, brzydka z twarzy i pełno tatuaży nie grających ze sobą (każdy z innej bajki).. może on będąc w wojsku na misji, po powrocie był tak zdesperowany, że brał co popadnie? 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj