Oto ranking najlepszych miejsc do przetrwania upadku cywilizacji

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Dwaj brytyjscy naukowcy, Aled Jones, dyrektor Global Sustainability Institute i jego współpracownik, Nick King, opublikowali w lipcu analizę, która ma na celu zidentyfikowanie miejsc, które najlepiej nadają się do przeżycia, w razie upadku cywilizacji. Badacze nazywają te miejsca „węzłami o trwałej złożoności”.

 

Na szczycie tego wykazu widnieje Nowa Zelandia, która już od dawna skupiała uwagę światowych miliarderów, którzy budowali tam nawet własne schrony. Inne potencjalne lokacje, które umożliwią przeżycie w razie nieprzewidzianej katastrofy to Tasmania, Irlandia,  Australia, Islandia i Wielka Brytania.

Zdaniem badaczy, upadek może wynikać z wstrząsów, takich jak poważny kryzys finansowy, skutki kryzysu klimatycznego,jeszcze gorsza pandemia niż Covid-19 lub połączenie tych czynników. Aby ocenić, które narody byłyby najbardziej odporne na taki upadek, kraje zostały uszeregowane według ich zdolności do uprawy żywności dla swojej populacji, ochrony granic przed niechcianą masową migracją oraz utrzymania sieci elektrycznej i pewnych zdolności produkcyjnych.

 

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie Sustainability, stwierdzono że Nowa Zelandia ma największy potencjał do przetrwania, ze względu na swoją energię geotermalną i hydroelektryczną, obfite tereny rolne i niską gęstość zaludnienia. Naukowcy, opierali się również na wynikach badania Uniwersytetu Notre Dame, które szacowały Globalny Wskaźnik Adaptacji. Mowa tu o ocenie i uszeregowaniu wszystkich narodów, pod względem wrażliwości i gotowości na przyszłe zmiany środowiskowe.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Quark

Tak , tak - bójcie i się i

Tak , tak - bójcie i się i gotujcie na sąd boży ... mhm .. 

Pomijając już kwestie kto powinien przetrwać a kto nie (bo tylko mały procent ludzkości na to zasługuje !) , to jedyną umiejętnością konieczną na taką okoliczność jest zdolność do życia w systemie zbieracko - łowieckim . Kto potrafi zbudować sobie schronienie z byle czego i zjeść to co znajdzie , zadowalając się tym co się trafi ten przetrwa . I jedynymi istotami ludzkimi posiadającymi te zdolności do naturalnego życia są Buszmeni , Aborygeni i Innuici - tylko oni nie potrzebują żadnych narzędzi ani niczego co biały człowiek uważa za niezbędne .  Resztę czeka mniej lub bardziej bolesne dogorywanie . Miejsce zaś nie ma żadnego znaczenia - bo nikt nie wie co , gdzie i kiedy się komu przytrafi ani gdzie konkretnie spadnie "grom z nieba" . Im więcej posiadasz tym bardziej jesteś od tego uzależniony narażając się na wyginięcie z powodu utraty tego co zgromadziłeś.

Błogosławieni ubodzy albowiem oni posiadą ... i tak dalej . 

Portret użytkownika SurvivorMan

Świat nie do końca można

Świat nie do końca można podzielić na ludy tak zwane "prymitywne" i resztę... 
Jest cała masa preppersów, survivalowców, traperów i ludzi posiadających samowystarczalne posiadłości... Znają się na zapewnianiu sobie dachu nad głową, zdobywaniu żywności a część nawet na ich uprawie, pozyskiwaniu nasion do uprawy, medycynie itd....
Ci wszyscy ludzie są w stanie poradzić sobie nie gorzej niż buszmen...
Problemem dla takich ludzi jest ochrona samego siebie i swojego dobytku, przed hordami większości która tego nie potrafi...

A jak już wspomniałeś o Inuitach to w dzisiejszych popieprzonych czasach nie mają już tak kolorowo jak dawniej...
Inuici stali się ofiarami wielu destrukcyjnych dla nich czynników. Są to min.:
- Problem społeczny, polegający na niemal całkowitym ucywilizowaniu młodego pokolenia, które nie chce już chłonąć wiedzy przodków
- Topnienie Arktyki, które zabiło już wielu przedstawicieli tej niewielkiej społeczności podczas polowań...
- Ocieplanie klimatu które sprowadziło nieznane Inuitom choroby, ktkóre dla nas (jak np. grypa) są chlebem powszednim, ale ich zabijają jak Ebola
- Wywołana przez cywilizowanego pasożyta toksyczność środowiska, która tak samo ich zabija... Niedźwiedzie polarne, foki, ryby sa zdziesiątkowane, a to co udało się złapać, zawiera metale ciężkie i inne gówna...

Tak wygląda dziś życie Inuitów niestety *sad*

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika moon fake

Tak samo jak ludzie z nizin

Tak samo jak ludzie z nizin ,tak ludzie na wyzynach społecznych generalnie gówno wiedzą na temat prawdy. Nauka oszukuje sama siebie a człowiek ma genetycznie modyfikowany mózg przez "bogów" na bardziej ułomny więc może łatwo zapętlić się w swojej pysze i prędzej w gówno, nie na wąską ścieżkę prawdy trafić. Moja sugestia: skoro już wiemy że Ziemia uległa zderzeniu (patrz mój blog) to nie radzę nikomu szukać schronienia na Nowej Zelandii bo to jedna z łupin płaszcza ziemskiego która łatwo poddaje się najmniejszym zgrzytom skorupy wywołanym z wewnątrz czy z zewnątrz Ziemi - bardzo zmienne fotonowe pole magnetyczne zanurzone oczywiście w morzu fotonowej atmosfery wszechświata - i wiedz że tylko czysta logika a nie nauka, doprowadzi cię do prawdy. Nie bój się użyć mózgu tak jak nie boisz się użyć rąk aby sobie w życiu poradzic. Jedyne co musisz pamiętać to ze skromnością, bez zbędnej fałszywej dumy i pogardy dla innych bardziej zagubionych. Dlatego szukać miejsca gdzie przetrwasz , możesz najlepiej na terenie azji, a raczej płycie euroazjatyckiej jako najstabilniejszej bo najgrubszej części płaszcza ziemskiego- dodaj do tego oczywiście własne proste umiejętności- SAMODZIELNY w czym tylko się dasz radę odnaleźc , bo paradoksalnie jeśli nie jesteś leniem i rurkowcem, prędzej przetrwasz w otwartej przestrzeni pod gwiazdami niż w bunkrze, ucz się być bardziej indianinem niż technokratą i... ćwicz szacun do natury jako ciała boskiego- boskiej świadomości wszechświata w której wyjątkowo przeciwnie w porównaniu z ciałem ludzkim, zamknięte jest ciało stworzenia.

Portret użytkownika inzynier magister

PILNE! Cała prawda o

Adam Niedzielski wypowiada wojnę „antyszczepionkowcom”. Zapowiada dotkliwe kary i monitoring sieci. 

Zwracam uwagę anonimowym internautom, że nie jesteście anonimowi, że skargi, które będą składane, pozwalają identyfikować wasze adresy IP – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w Białymstoku i dodał, że służby zajmujące się namierzaniem takich osób „działają po cichu, ale skutecznie”.

Zdaniem ministra zdrowia, działalność tzw. „antyszczepionkowców” od hejtu, wyzwisk i gróźb karalnych coraz częściej przechodzi do przemocy. Celem takiego działania w jego opinii jest nie tylko spowodowanie szkód bezpośrednich, ale zastraszenie „tej części społeczeństwa, która myśli rozumem, która kieruje się wynikami badań i pragmatyzmem”.

„Przekroczyliśmy pewną fundamentalną granicę, gdzie działalność tych środowisk nie jest już tylko zagrożeniem dla ministra zdrowia, ale jest zagrożeniem dla polskiej państwowości” – stwierdził. W związku z tym, minister poinformował o powzięciu szeregu działań mających na celu ograniczenie działalności osób przeciwnych obowiązkowych szczepieniom przecie Covid-19.

Pierwszą z tych czynności jest monitoring sieci. „Zwracam uwagę anonimowym internautom, że nie jesteście anonimowi, że skargi, które będą składane, pozwalają identyfikować wasze adresy IP” – powiedział oraz przekonywał, że służby zajmujące się namierzaniem takich osób działają „po cichu, ale skutecznie”. Wskazał też, że część obecnego w sieci hejtu skierowanego wobec rządzących należy przypisać działalności służb obcych państw.

Po drugie, minister zapowiedział zwiększenie ciężaru gatunkowego wykroczeń związanych z aktywnym sprzeciwem wobec obowiązku szczepień. Poinformował, że kwalifikacje czynów będą dotyczyć naruszenia bezpieczeństwa publicznego. „To nie będzie tak, jak do tej pory stosowanie zarzutu nielegalnego zgromadzenia, tylko przede wszystkim zarzuty z naruszeniem integralności majątkowej i osobistej” – oznajmił. W tym kontekście odniósł się także do incydentu z własnym udziałem, gdzie kilkanaście osób czekało na ministra pod jego prywatnym mieszkaniem. Internauci zdobyli adres ministra analizując jego wpisy w mediach społecznościowych. Jak określił, „prowodyrom” zajścia wytoczył sprawy o charakterze cywilnym.

PILNE! Cała prawda o PODPALENIU SANEPIDU w Zamościu! Antyszczepionkowiec zatrzymany!

https://www.youtube.com/watch?v=6pGgDJeM7-I

UJAWNIAMY! Po co Kaczyński chodził do SOWIECKIEJ ambasady Adam Słomka OSTRO o korzeniach PiS

https://www.youtube.com/watch?v=m3AOGSM9dTY

Ewa Pawela: O czarodzieju z Davos - Klausie Schwabie - inaczej

https://www.youtube.com/watch?v=j9WBXMaKaKU

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Michal20

coraz zabawniejsze, ani

coraz zabawniejsze, ani wykształcenia medycznego - a wypowiada się na tematy medyczne, ani informatycznego - coś o adresach ip i nonimowości. Na tych studiach ekonomicznych dodatkowe 2 fakultety zrobił? 

" „tej części społeczeństwa, która myśli rozumem, która kieruje się wynikami badań... " Hahaha No właśnie Adaś, która część społeczeństwa  myśli rozumem, a która "telewizorem" ?

Portret użytkownika ARTUR

Niedzielski nie ma nic na

Niedzielski nie ma nic na swoje usprawiedliwienie w temacie wykonanych na zlecenie rządu prowokacji na punkty szczepień , wiadomo przecież że każdy przeciwnik wstrzyknięć preparatu jest za jak najszybszym zaszczepieniem wszystkich chętnych aby było wiadomo kto jest kim i niech nie będzie taki Kim bo to nie Korea Północna czy Izrael ale Polska .

Portret użytkownika ba19

Armagedon to wspaniałe

Armagedon to wspaniałe wydarzenie , to zagłada bezboznych a ocalenie prawych , tak jak Noe nie bał sie potopu,  tak prawi nie boją sie Aramagedonu :

Izajasza 2: 19  Ludzie zaś wejdą do jaskiń w skałach i do dołów w prochu — przed grozą Jehowy i przed jego wspaniałym dostojeństwem,+ gdy powstanie, by zatrzęsła się ziemia.

Micheasza 7: 16  Narody zobaczą i zawstydzą się z powodu całej ich potęgi.+ Położą sobie rękę na ustach;+ uszy ich ogłuchną. 17  Będą zlizywać proch jak węże;+ rozdygotane niczym gady ziemi, wyjdą ze swoich wałów obronnych.+ Przyjdą ze drżeniem do Jehowy, naszego Boga, i będą się ciebie bać”.+

Jeremiasza 25: 32  „Tak rzekł Jehowa Zastępów: ‚Oto nieszczęście idzie od narodu do narodu,+ a z najodleglejszych miejsc na ziemi zostanie wzbudzona wielka nawałnica.+ 33  I pobici przez Jehowę będą w owym dniu od jednego krańca ziemi aż po drugi kraniec ziemi.+ Nie będą opłakiwani, nie będzie się też ich zbierać ani grzebać.+ Będą jak gnój na powierzchni roli’.+

Malachiasza 4:  „Oto bowiem nadchodzi dzień palący jak piec+ i wszyscy zuchwali oraz wszyscy, którzy popełniali niegodziwość, staną się jak ścierń.+ I pochłonie ich ten nadchodzący dzień — rzekł Jehowa Zastępów — tak iż nie pozostawi im ani korzenia, ani gałęzi.

Portret użytkownika ba19

Psalm 37:  9  Złoczyńcy

Psalm 37:   Złoczyńcy bowiem zostaną wytraceni,+lecz pokładający nadzieję w Jehowie — ci posiądą ziemię.+ ו [Waw] 10  I jeszcze tylko chwilka, a już nie będzie niegodziwca;+i zwrócisz uwagę na jego miejsce, a już go nie będzie.+ 11  Lecz potulni posiądą ziemię+i naprawdę będą się wielce rozkoszować obfitością pokoju.+

29  Prawi posiądą ziemię+i będą na niej przebywać na zawsze.+

Jana17:  To znaczy życie wieczne:+ ich poznawanie+ ciebie, jedynego prawdziwego Boga,+ oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.+

1 Jana 2: 25  A to jest obietnica, którą on nam obiecał: życie wieczne.+

1 Koryntia 2:  Ale jak jest napisane: „Oko nie widziało i ucho nie słyszało ani się w sercu człowieka nie zrodziło, co Bóg przygotował dla tych, którzy go miłują”.

Portret użytkownika Kwazar

Czy pod względem lokalizacji

Czy pod względem lokalizacji takiego obiektu Himalaje nie byłyby lepszym miejscem? Albo sam artykuł przekazuje coś nieprecyzyjnie ( temat i problemy z nim związane są bardzo złożone) albo Ci naukowcy cierpią na kompletny brak wyobraźni oraz skłonność do powielania komercyjnych bzdetów. 

 

Strony

Skomentuj