Populacja ludzkości w roku 2100 wyniesie ponad 11 miliardów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W czwartek eksperci ONZ do spraw demograficznych ogłosili, że pomimo niektórych wcześniejszych prognoz, liczba ludności na świecie wzrośnie do końca XXI wieku. Stanie się tak głównie ze względu na wysokie wskaźniki płodności w Afryce subsaharyjskiej.

 

Zdaniem naukowców są wysokie szanse, że w roku 2100, Ziemia stanie się domem dla 11 miliardów ludzi. Stosowne badanie tego zagadnienia zostało przeprowadzone w University of Washington przez eksperta od demografii Adriana Rafteri.

 

Należy zauważyć, że nowe dane są około 2 miliardy osób większe niż według wcześniejszych prognoz specjalistów. Naukowiec podkreśla również, że wzrost liczby ludności na świecie do 9 miliardów ludzi będzie punktem szczytowym, po którym ma nastąpić wyhamowanie wzrostu populacji.

 

Rafteri stwierdził, że w ciągu najbliższych 20 lat ludność świata, która obecnie wynosi 7 mld ludzi, wzrośnie do 9 mld. Przeprowadzone badanie daje 70% szans na to, że liczba ludności na świecie nie ustabilizuje się w tym wieku.

 

Badanie pokazuje, że większość wzrostu populacji będzie zauważalna szczególnie w Afryce. Należy zauważyć, że w końcu tego wieku, liczba osób, na kontynencie wzrośnie czterokrotnie i będzie tam mieszkało 4 miliardy ludzi.

 

Wzrost liczby ludności nastąpi również w krajach azjatyckich. Cały czas będzie tam szybko przyrastać ilość mieszkańców. Z badania wynika, że do 2050 roku liczba ludności tych krajów będzie w Azji dojedzie do 5 mld, a następnie oczekuje się spadku.

Z kolei liczba ludności w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach wyniesie łącznie 1 mld ludzi, a może nawet mniej. W krajach tych od dawna trwa depopulacja kulturowa i chemiczna, co powoduje, że więcej osób umiera niż się rodzi, a wielu z młodych namawia się do pozostawania bezdzietnymi, lub być w związkach jednopłciowych.

 

Naukowcy ostrzegają, że wraz ze wzrostem liczby ludności na świecie, coraz więcej ludzi będzie musiało stawić czoła wyzwaniom związanym ze zmianami klimatu. Należy do nich wzrost ilości chorób zakaźnych jak widzimy w przypadku wirusa Ebola. Uczeni sugerują, że racjonalnym rozwiązaniem byłoby podjęcie działań wobec kontroli przyrostu naturalnego, szczególnie w Afryce.

 

Według Adriana Rafteri i jego kolegów, problem ten można rozwiązać, na przykład poprzez poprawienie jakości metod edukacyjnych dziewcząt i kobiet, a także zapewnienie lepszego dostępu do środków antykoncepcyjnych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika N1KT

Angelus Maximus Rex dobrze

Angelus Maximus Rex dobrze piszesz tylko nie wdawaj się w potyczki z ludźmi którzy nie dorastają ci do pięt.
 
a co do tematu to 2100 roku może nie być wcale żadnej ludności na ziemi - związane jest to z tym co produkuje corium w fuzji jądrowej w Fukushimie. W pacyfiku już praiwe wszystko zmutowane i pada - gdzie w tym roku są komary może mi ktoś powie ? Nawet w miejscach w środku lasu mokradła gdzie było aż siwo od komarów nie ma ani jednego !  W tej sytuacji oczywistej że skażenie jest i to ogromne na całym świecie Władymir może użyć swojego najcięższego arsenału bo i tak i tak wszystko jest już skażone/zasyfione bez powrotnie i będzie tego więcej i więcej i więcej aż wszyscy i wszystko padnie na pysk...

Portret użytkownika saturas 13

a co do tego marszu w moskwie

a co do tego marszu w moskwie to piszą że ok20 tys Co to na 150 milionów ludzi ile to % I kolejne kłamstwo syjońskich mediów padło,bo skoro w Rosji jest reżim to dlaczego pozwolił na to Wygląda że jest tam więcej wolności niż w republice gejropy jaką jest Polska,a łże media znów dają przykład motania się w swych kłamastwach

Portret użytkownika Komik

Widzę że Admin nie kwapi się

Widzę że Admin nie kwapi się żeby napisać o tym co dzisiaj było w Moskwie, mam na myśli Marsz Pokoju.
Uczestnicy manifestacji skandowali "Ukrainie - pokój!", "Rosji - wolność!","Ukraino - jesteśmy z tobą!", "Rosjanie nie chcą wojny!" i "Rosja bez Putina!"
Protestujący ostrzegają, że w ich kraju rodzi się reżim faszystowski podobny do tego sprzed lat we Włoszech i Hiszpanii.
Podobne manifestacje odbyły się również w Jekaterynburgu, Nowosybirsku oraz Petersburgu.
Za dużo było manfestujących ludzi żeby ich spałować - Rosja się budzi!!!
Podobno Władimir Władimirowicz spotkał się z fachowcami od inernetu, żeby w Rosji odłączyć światowy internet.
Mam nadzieję że w Rosji oprócz tych zmanipulowanych przez propagandę telewizyjną, są też ludzie potrafiący myśleć samodzielnie, ale tacy to przeważnie ludzie z wyższym wykształceniem mieszkający w dużych miastach i niestety jest ich mniej od tych zmanipulowanych wielbiących Władimira - myśle że skończą w obozach pracy na Syberii, ale  to i tak lepsze od losu Politkowskiej.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Politkowskiej, agentce

Politkowskiej, agentce syjonizmu zachodniego należało się.
 "Rosja bez Putina"... Można się było tego spodziewać, że żydowscy agenci wpływu będą czynic moskiewski Majdan. Myslę jednak, że ci co tak skandowali po wyposażeniu w zimowe kufajki sa w drodze do krainy białych niedźwiedzi...
 Te syjońskie mendy jak nie kijem to pałką chca zmusić Putina do wojny..
 Podstępne, wywrotowe świnie...
 Putin ma niestety 80% poparcia w narodzie rosyjskim i tych kilku obrzezanców może sobie skandować...dokąd syberyjski mróz nie zatka ich świnskich ryjów...
 Nic z tego... Będzie Warszawa i to niedługo...

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

17-go to był jeden z

17-go to był jeden z prawdopodobnych terminów. Sytuacja w naszym regionie się tak zagęszcza, że Putin będzie musiał zadziałac spektakularnie.
I żaden inny krok wg mojej wiedzy nie będzie bardziej skuteczny by zahamowac ekspansję agresji zachodniego syjonizmu.
 Warszawa będzie zaatakowana sądzę, że w najbiższym czasie w zależności od dalszych ruchów NATO.
Odesłanie polskiej armi spod granicy wschodniej świadczy dobitnie, że ten ruch ma na celu zbudowanie pola zaporowego przeciwko inwazji lądowej i to pola nuklearnego.
Stąd wniosek, że manewrem wyprzedzającym będzie nuklearny atak na Warszawę. To pewne bardziej niz kiedykolwiek.
 I o ile symbolika dat nie jest determinowana, to będzie atak w każdym dowolnym momencie.
TYLKO TEN ATAK ZATRZYMA MILITARNE RUCHY EUROPEJSKIEJ CZĘŚCI NATO I ROZBIJE JEGO POZORNĄ JEDNOŚĆ

Portret użytkownika Komik

Rex, co  ty tak nastajesz na

Rex, co  ty tak nastajesz na tą Warszawę, już nie możesz się doczekać kiedy twój idol Władimir obróci to miasto w perzynę.
Co by się nie działo, wszstko odwracasz w drugą stronę, to znaczy kota ogonem.
Ty chyba jesteś ruskim kolaborantem.
Wiesz co robiono we Francji, w Polsce, tym co kolaborowali z wrogiem - golono głowy na łyso.
Uważaj żeby ktoś ci nie zmienił uczesania.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Komku... jesteś żałośnie

Komku... jesteś żałośnie głupi, albo sam jesteś syjonistycznym agentem. Warszaw3a jest dla Putina strategiczną deską ratunku w tej sytuacji... Kiedy barany wreszcie to zrozumieją?? Nasz jeb*ny rząd i jeb*ni politycy i jeb*ni głupcy jak Ty i Włodi, właśnie dają Putinowi doskonały pretekst do takiego ruchu..
 Twojego uczesania już Matka Natura nawet nie zmieni, dlatego nosisz tą żałosną czapeczkę....

Strony

Skomentuj