Bogactwo nie daje szczęścia, twierdzą naukowcy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Wyniki przeprowadzonego niedawno badania można skomentować znanym polskim przysłowiem "Pieniądze szczęścia nie dają". Im więcej pieniędzy posiada człowiek, tym bardziej jest niezadowolony ze swojego życia.

 

Naukowcy z Uniwersytetu w Warwick (Wielka Brytania) wykorzystali do swojego badania informacje o PKB poszczególnych państw oraz dane z World Values Survey. W krajach, gdzie PKB na jednego mieszkańca wynosi mniej niż 6.700 dolarów, o 12% osób mniej zgłosiło swoje maksymalne zadowolenie z życia niż w przypadku ludzi z krajów, gdzie PKB wynosi 18 tysięcy dolarów.

 

Okazało się również, że zmiany w zadowoleniu z życia wahają się jedynie o 2% pomiędzy krajami o PKB wynoszącym 20.400 i 54 tysiące dolarów na mieszkańca. Uczeni zauważyli, że spadek zadowolenia pojawia się od poziomu 36 tysięcy dolarów PKB.

Współautor badania Eugenio Proto wyjaśnia, że różnica między faktycznymi zarobkami a dochodem, jaki chcielibyśmy uzyskiwać, niszczy nasz poziom zadowolenia z życia. Pogoń za bogactwem jest ruchomym celem, który oddala się szybciej w najbogatszych krajach świata. Mimo wszystko okazuje się, że ludzie często wolą mieszkać w bogatych krajach, nawet jeśli oznacza to mniejsze zadowolenie z życia.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/badania-dowodza-ze-pieniadze-szczescia-nie-daja

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika alladyn

Pieniądze szęścia nie dają,

Pieniądze szęścia nie dają, jak w piosence: wg mnie najbardziej destrukcyjny program ubustwa o jakim słyszałem. Przeznaczony dla niezdecydowanych i zniewolonych umysłów. To Ci co nie mają własnych rozumów. Wierzą bezkrytycznie we wszystkie brednie rozsiewane pod przykrywką amerykanskich uczonych. Nie wiedzą, że można za pieniądze poprawić sobie zdrowie, szybciej osiągnąć swoje a nie cudze cele, że są tylko narzędziem. Nie wiedzą, że pieniądz jest tylko papierem produkowanym z niczego, który zamieniany jest na ciężką niewolniczą pracę. Wmawiają niezdecydowanym umysłom, że są państwowe to znaczy że niby Twoje. Ukrywają przed ludźmi wiedzę na temat, kto je produkuje, kto jest ich właścicielem... itd... itd... 

Portret użytkownika Cristof

W pewnym sensie pieniądze

W pewnym sensie pieniądze umożliwiają osiągnięcie szczęścia ale zniewalają , wolałbym się urodzić biednym Indianinem niż w naszej cywilizacji śmierci i zgorszenia . Pieniądz zniewala , pewni ludzie dla niego zrobią wszystko... i tak też będzie na końcu czasów wielu ludzi przyjmie najprawdopodobniej Chip RFID i pójdą na zatracenie . 

Viva Cristo Rey 

Strony

Skomentuj