Na drukarce 3D rozpoczęto drukowanie oczu

Kategorie: 

Oczy wypełniły długą listę obiektów, które mogą być tworzone przy użyciu technologii druku 3D. Jest to możliwe dzięki pomysłowości brytyjskich projektantów, donosi 3ders.org.

 

Brytyjska firma Fripp Designe tworzy protezy oczu przy wykorzystaniu drukarek 3D. Nowa metoda ogranicza czas i koszty w odniesieniu do metod tradycyjnych. Fripp Designe prowadzi swój projekt i badania w kooperacji City University of Manchester. Już teraz są oni w stanie wyprodukować 150 gałek ocznych w ciągu godziny, co z pewnością będzie miało wpływ na cenę. Pomysłodawcy zapewniają, że protezy są trudne do odróżnienia od naturalnych.


Tradycyjny proces wytwarzania protez ręcznie, trwa bardzo długo. Tzw. oczy szklane, zazwyczaj wykonywane są ze specjalnego szkła lub akrylu, a następnie są starannie ręcznie malowane i dopasowane indywidualnie do użytkownika. W Wielkiej Brytanii koszt sztucznego oka wynosi ok. 3 tys. funtów.


Fripp Designe może obniżyć cenę produktu do 100 funtów (około 165 dolarów) . Do produkcji protez firmy używa drukarki 3D Spectrum Z- Corp 51 i specjalnych materiałów żywicznych. Protezy wyglądają bardzo realistycznie. Technologia produkcji pozwala dokładnie dopasować kolor oczu i nanieść żyłki naczyń. Oprócz protezy oka firma produkuje także elastyczne protezy twarzy.


Technika wytwarzania oko jest gotowa do użycia. Sprzedaż oczu rozpocznie się w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Przedstawiciele firmy uważają, że ich produkty będą interesować ludzi w krajach rozwijających się, tj. Indie.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zerg

"Oczy wypełniły długą listę

"Oczy wypełniły długą listę obiektów, które mogą być tworzone przy użyciu technologii druku 3D."
 Producenci (oraz głównie fani) drukarek 3D przy produkcji różnego typu "organów" i tym podobnych części zamiennych (w tym żywności) skrzętnie pomijają fakt , że jest to tylko drukarka i drukuje tylko  na materiale znajdującym się w drukarce. A to znaczy , że nie wydrukuje nam prawdziwego schabowego ale tylko jego atrapę z plastiku czy czegoś tam (fuj)(smacznego!!!! dla fanów). I nie jest to tylko " na razie" . Transmisja i przetworzenie danych dotyczących podstawowych " parametrów" potraw, oraz ich odtworzenie w drukarce , przekracza terminy wszelkich prognoz. O organach jako pełnosprawnych częściach zamiennych nie ma co mówić.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem