Naukowcy udowodnili istnienie Adama i Ewy? Wszyscy ludzie pochodzą od tej samej pary

Kategorie: 

Źródło: Internet

Naukowcy ustalili, że wszyscy współcześni ludzie oraz 90% gatunków zwierząt pochodzi od tej samej pary, żyjącej na Ziemi około 100-200 tysięcy lat temu.

Naukowcy przebadali kody genetyczne pięciu milionów stworzeń (zarówno zwierząt, jak i ludzi), należących do 100 tysięcy różnych gatunków i wywnioskowali, że wszyscy pochodzą od pojedynczej pary, a do rozdzielenia doszło w wyniku katastrofalnego wydarzenia, które niemal całkowicie zmiotło ludzką rasę.

 

Fragmenty DNA, które znajdują się poza jądrem żywych komórek, sugerują, że nie tylko ludzie pochodzą od tej pary, ale także 9 z każdych 10 gatunków zwierząt.

 

Mark Stoeckle i David Thaler z Uniwersytetu w Bazylei ostatecznie doszli do wniosku, że 90% wszystkich żyjących obecnie gatunków zwierząt pochodzi od wspólnych rodziców. Wyniki badań poddają w wątpliwość dotychczasowe teorie ewolucjonizmu człowieka.

Okazuje się, że jesteśmy zaskakująco podobni, nie tylko do każdego innego człowieka, ale również do każdego innego gatunku. Jesse Ausubel z Uniwersytetu Rockefellera w Nowym Jorku przyznał, że jeśli Marsjanin wylądowałby na Ziemi i dokonał analizy stada gołębi oraz tłumu ludzi pod kątem DNA, to nie odnotowałby większych różnic gatunkowych. Stoeckle dodał, że kultura i doświadczenie życiowe oczywiście zdecydowanie odróżniają ludzi, lecz pod względem podstawowej biologii nie różnimy się niczym od ptaków.

 

Teoretycznie można by sądzić, że ze względu na dużą liczbę ludności i szeroki zasięg geograficzny, ludzie mogliby doprowadzić do większej różnorodności genetycznej niż w przypadku zwierząt. Analiza mitochondrialnego DNA wykazuje jednak, że różnorodność gatunkowa jest niska bądź w najlepszym razie przeciętna.

Wyniki badań zostały źle zinterpretowane przez niektóre ugrupowania religijne, które uznały, że według naukowców wszyscy pojawili się w tym samym momencie 100 tysięcy lat temu, w wyniku jakiegoś wielkiego wybuchu. Przekaz Stoeckle'a i Thalera jest jednak inny. Ich badania sugerują, że nasz gatunek odnawia się znacznie częściej, niż mogło się wydawać, a nasz związek genetyczny ze zwierzętami jest niezwykle mocny.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Przecież ze zwierzętami na

Przecież ze zwierzętami na równi stawiają nas szydki a przecież jest dokładnie odwrotnie, to oni pochodzą od robaka a my od Boga. Nasz boski gen to mowa język, z którego to można tłumaczyć na resztę języków świata, język podstawowy, wyjściowy dla pozostałych dialektów. To w naszym języku jest zawarta prawda całego świata, to język klucz otwierający lub zamykający dostęp do wiedzy nie tylko w tej rzeczywistości.

Portret użytkownika r.abin

Czytałem o tym (jakieś 5 lat

Czytałem o tym (jakieś 5 lat temu). Amerykanka badała geny mitochondrialne (dziedziczone tylko od matki) i znalazła Pramatkę w Pn Afryce, ok 1000 tys lat temu. Matka jest tylko jedna - ale co do ojców mam watpliwości (Doktor Bognar, Układ krążenia.

A Bóg - najpierw (przed człowiekiem) stworzył Rozkład normalny (Gaussa) - i odciął sobie możliwość tworzenia rzeczy idealnych (musiał tworzyć stochastycznie). Dajcie sobie spokój z argumentem niedoskonałości

Strony

Skomentuj