Naukowcy zaproponowali budowę „Arki Noego” na Księżycu

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu Arizony wyszli z propozycją budowy schronu na Księżycu, który miały spełniać rolę biblijnej Arki Noego. Pomysł zakłada przechowanie próbek należących do 6,7 miliona ziemskich gatunków na Srebrnym Globie na wypadek globalnej katastrofy.

 

Profesor Jekan Thanga i jego zespół przedstawił koncepcję współczesnej „Arki Noego” - zasilanego energią słoneczną księżycowego schronu, w którym można byłoby przechować między innymi zamrożoną kriogenicznie ludzką spermę, nasiona oraz zarodniki.

 

Naukowiec wskazuje, że globalne katastrofy, takie jak erupcja superwulkanu Toba, która miała miejsce 75 tysięcy lat temu i doprowadziła do liczącego tysiąc lat okresu ochłodzenia zmniejszyła różnorodność biologiczną na Ziemi. Natomiast współczesnym zagrożeniem są zmiany klimatyczne – wzrost poziomu mórz spowoduje zatopienie wielu miejsc na Ziemi, w tym Globalny Bank Nasion, który znajduje się na norweskim archipelagu Svalbard na wyspie Spitsbergen.

Źródło: Uniwersytet Arizony

Jekan Thanga uważa, że przechowywanie próbek poza Ziemią zmniejszyłoby ryzyko utraty różnorodności biologicznej w przypadku globalnej katastrofy. Dlatego zaproponowano budowę „Arki Noego” w naszym najbliższym sąsiedztwie, czyli na Księżycu. Schrony umieszczone głęboko pod powierzchnią Srebrnego Globu nie byłyby narażone na zabójcze promieniowanie kosmiczne.

 

Zespół obliczył, że przetransportowanie 50 próbek każdego z 6,7 miliona gatunku na Ziemi wymagałoby około 250 lotów kosmicznych. Dla porównania, budowa Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, wymagała zaledwie 40 lotów. Dodajmy do tego, że szacowany koszt budowy i utrzymania stacji ISS w 2010 wyniósł 150 miliardów dolarów.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

"Poznajcie prawdę, a prawda was wyzwoli" (z domu niewoli, o której sami tak dbacie, by się nie nawrócić) Jezus Chrystus

Portret użytkownika Kwazar

Naukowcy.....  Jak nie radzą

Naukowcy.....  ROFL Jak nie radzą sobie w prawdziwej i pożytecznej dla ludzkości nauce, to muszą się posiłkować iście klaunowatymi pomysłami ROFL Może jakiegoś Klowna Billla z kasą, da się na nie naciągnąć ? I pomyśleć że wszystko miało być na Marsie !!! Już nie ? 

Portret użytkownika syriues

Wielka tajemnica juz nie jest

Wielka tajemnica juz nie jest wielka tajemnica i tu trzeba uzyc mądrości. Skoro wyszla z glebin i chce sie pokazac,zeiezc ludnosc po to by nie byla zbawiona.666,46 itp.babilon wszetecznica,prostytutka,zlo wcielone.

Szczepionka by was gnebic,maski by was zniewolic,lokdalny by was zrabowac

Czego wy tu nie rozumiecie?

Koniec zalosnych zarcikow.nastapi walka i trzeba bedzie ja wygrać 

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Ja jeszcze proponuję żeby

Ja jeszcze proponuję żeby profesor Jekan Thanga został cieciem pilnującym tego obiektu oraz pobliskiego paczkomatu. Jego nowa rola może się okazać bowiem nieodzowna kiedy łowcy promocji będą po armagedonie szturmować bank w poszukiwaniu darmowej spermy.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika dobra rada

Jak to się nie da zamrozić?

Jak to się nie da zamrozić? Da się. Weź na przykład tekiego Kukuczkę. Do dzisiaj jest zamrożony.

Nawet da się rozmrozić. Z tym również nie ma problemu.

Jedyny problem to  taki, że po rozmrożeniu nie działa.

Strony

Skomentuj