Paleontolodzy odkryli nowy gatunek człowieka

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy, potwierdzili właśnie odkrycie nieznanego wczęśniej gatunku ludzi, Homo bodoensis. Według ustaleń międzynarodowego zespołu paleontologów, kierowanego przez specjalistów z Uniwersytetu w Winnipeg, znane wcześniej szczątki przypisywane innym gatunkom, okazały się być zaginionym przodkiem Homo Sapiens. Artykuł na ten temat, pojawił się już w czasopiśmie „Evolutionary Anthropology Issues News and Reviews”.

 

Homo bodoensis żył w Afryce w środkowym plejstocenie, około 500 tysięcy lat temu i był bezpośrednim przodkiem współczesnego człowieka.  Do tej kategorii należy większość przodków ludzi z Afryki i niektórzy z południowo-wschodniej Europy, którzy żyli w okresie środkowego plejstocenu. Ponowna ocena znanych nam szczątków ludzkich z tego okresu z Afryki i Eurazji, pozwoliła na wysnucie takich wniosków. Wspomniane skamieliny, uważano wcześniej za szczątki człowieka z Heidelberga lub człowieka rodezyjskiego. 


Wiele razy dochodziło do sytuacji, w których szczątki rzekomego człowieka z Heidelbergu, po analizie DNA okazywały się szczątkami neandertalczyków. Niewiele wiadomo również o człowieku rodezyjskim, a kryteria, według których takie lub inne szczątki mogą być uznawane za ten gatunek, są bardzo niejasne. Pozyskane niedawno wyniki badań, pozwolą płynniej przeklasyfikować wiele skamielin jako szczątki neandertalczyków lub Homo bodoensis, którego nazwa pochodzi od czaszki znalezionej w rejonie Bodo d'Ar w Etiopii.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Skomentuj