Nieśmiertelność może być wkrótce osiągalna jako technologia medyczna

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com
Naukowcy wciąż opracowują kolejne technologie, które mogą zapewnić długowieczność. Specjaliści z Uniwersytetu Stanforda, odkryli jak stworzyć w pełni bezpieczne końcówki chromosomów, które są odpowiedzialne za starzenie się komórek ludzkiego organizmu. 

 

Te końcowe fragmenty chromosomów to tak zwane telomery. Z czasem skracają się one co charakteryzuje się brakiem możliwości podłączenia do innych chromosomów. Nazywa się to limitem Hayflicka. Z tego powodu, podczas podziału komórki ludzkie w hodowli komórkowej obumierają po około 50 podziałach, a wcześniej zaczynają wykazywać oznaki starzenia, gdy zbliżają się do granicy.

 

Naukowcy na całym świecie od wielu lat poszukują sposobu na przedłużenie tych odcinków DNA. Liczne badania wykazały, że pomaga w tym utrzymanie zdrowego stylu życia i niektóre diety, które mogą spowolnić skracanie telomerów. Gdy telomery zbliżają się wielkością do limitu Hayflicka, człowiek zaczyna się starzeć i gwałtownie zwiększa się ryzyko zachorowania na raka.

 

Wcześniej w poszukiwaniu nieśmiertelności badano homary, duże skorupiaki morskie, które w ogóle się nie starzeją. Okazuje się, że posiadają mechanizm samoleczenia swojego DNA i potencjalnie mogą żyć wiecznie. Enzym zaangażowany w ten proces nazwano telomerazą. Jest on zaangażowany w naprawę DNA, co wpływa na telomery, powodując ich rozszerzenie i przywrócenie ich pierwotnej długości.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda opracowali nową technologię, która wykorzystuje zmodyfikowane RNA, zawierające gen telomerazy. Wprowadzenie takiego kwasu rybonukleinowego do hodowli ludzkich komórek pozwoliło na uruchomienie aktywności telomerazy i w ciągu dwóch dni telomery się wydłużyły, a następnie zaprogramowane nowe RNA uległo całkowitemu rozkładowi. Powstałe nowe komórki zachowują się jakby były młodsze i dzielą się o wiele razy częściej niż inne w grupie kontrolnej.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

"Nie istnieją żadni bogowie.

"Nie istnieją żadni bogowie. Człowiek nie jest panem stworzenia. Manipuluje nami siła niemająca dla nas szacunku, która wykorzystuje nas, tak jak my wykorzystujemy zwierzęta" – pisze Freixedo. Zdaniem Hiszpana Ziemia znajduje się pod kuratelą innej inteligencji, która prowadzi tu wielkoskalowy, długofalowy eksperyment. Istoty, które za tym stoją są niczym ziemscy etnografowie badający kultury i religie, tyle że są tysiąckroć potężniejsze i bardziej zaawansowane od nas. Ludźmi nie przejmują się w ogóle, a my jesteśmy na tyle prymitywnym gatunkiem, że uważamy ich plan za wolę Najwyższego. "Ci wszyscy wariaci co to mieli tzw. objawienia - proszę zwrócić uwagę, że otrzymują za każdym razem ten sam przekaz pełen pseudofilozoficznych, absurdalnych treści Zawsze są to ludzi prości, z najniższych warstw społecznych, religijni! Nigdy objawienia nie miała osoba wykształcona.

Portret użytkownika semperparatus

Błędno-materialistyczne

Błędno-materialistyczne pojmowanie nieśmiertelności...jako "braku śmieci ciała"...zakładające,że każdy z nas jest przede wszystkim(przemijającym)  ciałem fizycznym.....A przecież jesteśmy-tak naprawdę-wiecznymi duszami...a więc o "nieśmiertelność"nie musimy zabiegać...mamy ją niejako "z urzędu"...

Portret użytkownika zibi

Może i oddzielą duszę od

Może i oddzielą duszę od ciała,dusza to stężone powietrze z energią,szybciej w hibernacje by wprowadził,przy zamrożeniu w azocie żywy organizm przechowywałby wiecznie budzili by go co sto lat na jeden dzień i tak wieczność by trwała,a dostępu do takiego zamrożonego nie ma nikt,kto by mógł odebrać mu duszę 

Portret użytkownika Medium

Liczne badania wykazały, że

Liczne badania wykazały, że pomaga w tym utrzymanie zdrowego stylu życia i niektóre diety, które mogą spowolnić skracanie telomerów. 

 Ano właśnie! Zdrowy styl życia i niektóre diety, przy czym jakie, pominięto stosownym milczeniem. A gojom wciąż się mięso wciska, a dla pewności jeszcze maszty 5G stawia!

Portret użytkownika zibi

Może być osiągalna ale nie

Może być osiągalna ale nie będzie bo żyjemy dla dusz i mamy wyznaczony czas,poznać to po ilości  obecnych nekrologów,czas umierania nastał ,bajeczka o nieśmiertelności to jest to samo jak kosmos którego w rzeczywistości nie ma,czekam jak polecą na tego niby marsa

Skomentuj