Dzisiejsze dzieci są słabsze niż ich rodzice

Kategorie: 

Ostatnio australijscy naukowcy dokonali porównań, podczas których okazało się, że dzisiejsze dzieci są w dużej mierze słabsze niż ich rodzice, gdy ci byli w ich wieku, donosi MK.

 

Naukowcy zauważyli, że dzieci biegają gorzej. Na przykład, aby pokonać dystans jednego kilometra, dzisiejszy młody człowiek potrzebuje więcej niż dwadzieścia pięć sekund. Trzydzieści lat temu taki wynik szokowałby nauczycieli wychowania fizycznego.


Współcześni rodzice, kiedy byli dziećmi, pokonywali ten dystans znacznie szybciej, średnio o 15 procent. Wynika z tego, że jakość szkolenia w dziedzinie sportu jest znacznie gorsza niż przed laty. Niewątpliwie wpływ na to ma istotna zmiana stylu życia współczesnej młodzieży.


Starsze pokolenie więcej czasu spędzało na świeżym powietrzu. Teraz młodzi siedzą przed komputerem, telewizorem i tabletem. Badaniem objęto 20 tys. dzieci w 28 krajach. Mając na uwadze powyższe, trzeba przyjąć tezę, że wskaźniki zdrowia będą się pogarszać. W Europie i w niektórych krajach zrozumiano, że urodził się nowy problem, ale na razie nikt nie umie temu zaradzić. Na razie pokrętnie konstruowane są prowizoryczne programy naprawcze.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika leon

To gdzie są te wszystkie

To gdzie są te wszystkie nieujawnione talenty co biegają ~170mk/h? Może wśród matematyków, prawników czy maklerów bo najszybszy lekkoatleta świata Usain Bolt nie rozpędzi się do więcej niż 44,5km Wink i to jedynie na setkę gdyż z tą prędkością kilometra by również nie przebiegł Szczesliwy

Portret użytkownika koszer umysłów

A to, że dzieci po 6-7-8-9h

A to, że dzieci po 6-7-8-9h siedzą w szkole, zmęczone, niewyspane, w zaduchu, stresie, patologii, demoralizacji oraz pedrylskiej indoktrynacji i uczą się bzdur zamiast rozwijać to nikogo nie zastanawia?

Portret użytkownika koszer umysłów

Ja myślę, że nawet najlepszy

Ja myślę, że nawet najlepszy sportowiec który okrąży dwa i pół stadionu w 25s mógłby zaszokować i to nie tylko wtedy ale także dzisiaj. Widać, że autor chyba nigdy nie biegał ani na setkę ani na kilometr ani na 3 kilometry...

Portret użytkownika rafi86

Hehe:) 25 sekund na 1 km to

Hehe:) 25 sekund na 1 km to wychodzi 4 km na minutę, czyli 240 km/h:)
To jak dzieci z podstawówki w czasach naszych rodziców biegały 240 km na godzinę to ja wymiękam:) Tu się ludzie podniecaja, że Pendolino osiągnęło rekord 293 km/h na polskich torach, a tu dzieci 50 lat temu biegały 240 km na godzinę:) Prawie mogły się ścigać z Pendolino, że już nie wspomnę o tradycyjnych składach. Taki np. Impuls Koleji Dolnośląskich jeździ max 160 km/h to dzieci z PRL by spokojnie go przegoniły i jeszcze w minutę zniknęły daleko przed nim za horyzontem machając mu na dowidzenia papa:) Hehe:) 

Portret użytkownika Lucifer

Od kiedy to minuta ma 100

Od kiedy to minuta ma 100 sekund? Jeśli dzisiejsze dzieci pokonują 1 km w 25 sekund to wychodzi 144km/h. Niestety trzydzieści lat temu taki wynik szokowałby nauczycieli wychowania fizycznego, bo w tamtych czasach dzieci biegały jeszcze szybciej o 15% z prędkością 165,6km/h.

Portret użytkownika Wojox

To jest pokolenie

To jest pokolenie poszczepionkowych cherlaków. Cała służba zdrowia wychowuje nam ludzi którzy mają ułomny system immunologiczny. Ja przechodziłem większość 'ciężkich" chorób. Dziś się straszy pryszczykami z ospy czy odry, tylko po przebyciu choroby nie zostaje ani śladu a odporność na całe życie....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika ty.tez.terefere

wiecej danonków, cukierków,

wiecej danonków, cukierków, coli zero, pasty do zebów, palystation, no i wszelkiego żarcia za zawartością witaminy E (E247, E398 itp) zagęszczaczy, spulchniaczy, barwników identycznych z naturalnymi itp.
dobrze ze to sie niebawem skończy, japy pootwierane będą i pełne zdziwienie Smile

Portret użytkownika ty.tez.terefere

wiecej danonków, cukierków,

wiecej danonków, cukierków, coli zero, pasty do zebów, palystation, no i wszelkiego żarcia za zawartością witaminy E (E247, E398 itp) zagęszczaczy, spulchniaczy, barwników identycznych z naturalnymi itp.
dobrze ze to sie niebawem skończy, japy pootwierane będą i pełne zdziwienie Smile

Portret użytkownika Cristof

Oczywiście że te pokolenia są

Oczywiście że te pokolenia są słabsze , starsze wojenne pokolenia to wyhartowani ludzie . Mój Ojciec Chrzestny ma 75 lat i jeszcze po schodach biega w górę , i codziennie rano pompki robi . 
Nie dosyć że nasze pokolenia są słabsze pod względem zdrowodnym to i pod względem intelektualnym i to nie ulega wątpliwościom .

Viva Cristo Rey 

Portret użytkownika pako1205

"Naukowcy zauważyli, że

"Naukowcy zauważyli, że dzieci biegają gorzej. Na przykład, aby pokonać dystans jednego kilometra, dzisiejszy młody człowiek potrzebuje więcej niż dwadzieścia pięć sekund. Trzydzieści lat temu taki wynik szokowałby nauczycieli wychowania fizycznego." Hi hi,faktycznie zapierdzielali.Obecnie,mistrzynio tego dystansu,wlókł się aż 2minuty:11,96sek. Smile Może chodziło Tallinie o 100 metrów...?

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem