Najbogatszy człowiek świata inwestuje w badania nad nieśmiertelnością

Kategorie: 

Źródło: Flickr/NASA

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek świata postanowił zainwestować w firmę, która poszukuje metody odwrócenia procesu starzenia. Jej ostatecznym celem jest odnalezienie sposobu na długowieczność i nieśmiertelność. Najwyraźniej pieniądze nie są już głównym celem miliarderów.

 

Bezos znany jest głównie jako założyciel firmy handlowej Amazon i przedsiębiorstwa Blue Origin, które zajmuje się przemysłem kosmicznym. Tym razem najbogatszy człowiek na świecie, którego majątek szacowany jest na ponad 201 miliardów dolarów, postanowił zainwestować w firmę Altos Labs, która powstała na początku 2021 roku i zajmuje się poszukiwaniem złotego środka na długowieczność i nieśmiertelność.

 

Firma Altos Labs skupia się na technologii zwanej reprogramowaniem komórek. Polega ona na dodaniu białka do komórki, aby ta powróciła do stanu przypominającego komórki macierzyste. Technika ta miałaby zapewnić długowieczność. Warto dodać, że jednym ze współpracowników firmy będzie Shinya Yamanaka - japoński naukowiec, który w 2012 roku otrzymał nagrodę Nobla za badania nad komórkami macierzystymi.

Czy poszukiwanie długowieczności i nieśmiertelności stanie się kolejnym polem rywalizacji wśród miliarderów? Na dzień dzisiejszy taką rywalizację widać m.in. w pracach nad sztuczną inteligencją, turystyką kosmiczną i eksploracją kosmosu w ogóle. Ma to swoje zalety - nowe technologie rozwijają się znacznie szybciej, a na dłuższą metę korzysta na tym cała ludzkość. Z drugiej strony rosną nierówności społeczne, a garstka bogaczy nie tylko bardzo szybko pomnaża swój majątek, ale też wykorzystuje go do narzucania innym swojej własnej wizji świata. Motorem napędowym rozwoju ludzkości stał się pieniądz.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika selek

Jaki tam najbogatszy?

Jaki tam najbogatszy? Najbogatsi to pozostają ukryci "za kurtyną", całe rody bogaczy od 200-100 lat. Bezos to najbogatszy spośród tzw "nowobogackich" dorobkiewiczów ostatnich 40 lat. On też chciałby być nieśmiertelny? Panie B. - to jest zastrzeżone tylko na najwyższej Instancji !!!

Portret użytkownika Michal20

Ha ! Próbój Bezos próbój xD

Ha ! Próbój Bezos próbój xD Stary Rockefeler przeszczepiał sobie 6 razy serce i kilka razy nerki i też nie pomogło.

Wtedy Bóg rzekł: Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat.

 

Portret użytkownika Quark

Kolejny głupiec , który nie

Kolejny głupiec , który nie wie na czym polega życie . Nawet jak dożyje 300 lat to i tak umrzeć będzie musiał i co wtedy ? Nie ważne czy się żyje tylko 50 czy aż 500 lat - to nie ma żadnego znaczenia . Żyjemy tu nie poto by gromadzić bogactwa ani doświadczać przyjemności , bo to pierwsze się nudzi a to drugie kończy i powraca się znów do początku . Żyje się poto by poczuć spełnienie czyli doświadczyć samorealizacji a tą można osiągnąć jedynie właściwie przeżywając swoje życie . Sęk w tym żeby odnaleźć swoje powołanie (to prawdziwe) i je zrealizować ! A czym jest to powołanie ? - Jest ono tym pragnieniem , które czujemy głęboko w swoim wnętrzu . Człowiekowi wydaje się że chce tego czy tamtego ale w takim razie dlaczego gdy to zdobędzie szybko mu się to nudzi ?? Odpowiedź brzmi - bo to nie było jego prawdziwe pragnienie ! To co jest prawdziwe , daje spełnienie i szczęście ! 

Opowiem wam pewną krótką historię pewnego człowieka : Był (a właściwie wciąż jest) pewien lekarz chirurg , który cieszył się uznaniem , szacunkiem , majątkiem i całą ta "karierą" ale wciąż mu czegoś brakowało ... I pewnego dnia BĘC ! , zrozumiał czego tak naprawdę potrzebował i szukał przez całe swoje życie ! Sprzedał swoje włości , spakował się i wyjechał do Afryki by tam udzielać pomocy medycznej biednym murzynkom za pomocą prostych i tanich metod (nie do zaakceptowania w europie) , zbudował skromną "przychodnię" i prowadzi praktykę niemal za darmo ( bo i kosztów dużych nie ma) ale za to jest szczęśliwy bo wreszcie robi to co było jego powołaniem i największą jego radością jest wdzięczność wyleczonych pacjentów . On znalazł swoje miejsce na ziemi i napewno nie będzie mu żal umrzeć pewnego dnia . 

Prawda jest w zasięgu ręki .

Portret użytkownika semperparatus

Ten bogaty bydlak i złodziej

Ten bogaty bydlak i złodziej-prawdopodobnie z nudów i nadmiaru kasy-próbuje uzyskać nieśmiertelność cielesną co jest przecież niemożliwe.Ale zapomina-jak to jest u przedstawicieli jahwe...że jesteśmy wszyscy istotami duchowymi...i jako-tacy--jako cząstki Boga(prawdziwego...nie mylić z jahwe=szatanem)-wieczni i nieśmiertelni z definicji.Tacy bogaci bandyci i wyzyskiwacze są zakałą naszego świata...posiadają wielokrotnie więcej niż są w stanie skonsumować...a mimo tego nie chcą się dzielić z potrzebującymi...albo tylko symulują(dla celów podatkowych) dzielenie się.A przecież do wieczności niczego materialnego nie zabiorą(1J2,15-17)...a "trumna nie ma kieszeni".A więc"cała działalność tego typu ludzi jest nie tylko zbrodnicza ale i całkiem głupia...Dotyczy to nie tylko Bezosa,ale i całego plemienia z którego się wywodzi...

Portret użytkownika Quark

Ale jak sobie wyobrażasz to

Ale jak sobie wyobrażasz to dzielenie się z potrzebującymi , jako rozdawanie pieniędzy każdemu kto wyciągnie doń rękę ? Wystarczyłoby gdyby tacy jak on nie gromadzili dla siebie nadmiaru zysków pozwalając by inni też się dorobili , czyli zamiast wyzyskiwać i spekulować - uczciwie by zarabiali i pozwalali zarabiać także tym dzięki , którym sami mają dobrobyt . To jest właśnie sprawiedliwa redystrybucja dóbr , gdy masz firmę zatrudniasz ludzi i zamiast zagarniać większość zysku dla siebie - pozwalasz swym pracownikom się dorobić . Ale to jest "marzenie ściętej głowy" - nie poto fabrykanci przenoszą produkcję do biednych krajów , żeby dać tam ludziom uczciwie zarobić niestety . Drugi problem w tym , że to są "prywaciarze" czyli kapitaliści .. a nie poto ktoś angażuje swój kapitał i siły , żeby potem dzielić się zyskiem z innymi . Nie byłoby miejsca dla miliarderów ani nawet milionerów gdyby przemysł był własnością publiczną a nie prywatną i wtedy ludność otrzymywała by np. dywidendę z wydobycia węgla czy ropy itd. Podobnie z fabrykami - jeśli są "państwowe" to nie pracują dla maksymalizacji zysku a dla wzbogacenia ludu pracującego - przynajmniej w teorii tak powinno być . Ja wiem , zaraz ktoś powie "to socjalizm - komunizm !" - ale idea jest szczytna i możliwa do zrealizowania . Jedyny warunek to uczciwość i sumienność ludzi , którzy tworzą struktury społeczne a z tym od zawsze ludzkość miała DUŻY problem . 

Portret użytkownika semperparatus

Tak właśnie powinno być jak

Tak właśnie powinno być jak napisałeś powyżej...i tak-w przybliżeniu było w "polskim"socjalizmie czasów PRL-u...lat 1956-89...Niestety...większość Polaków dała się uwieść kłamliwym hasłom ze zdegenerowanego żydowskiego tzw."zachodu"(np,"Radio Wolne Europa"&consortes)...i teraz mamy olgarchiczny ustrój w którym nasz Kraj jest tylko "atrapą"...a wszystkie aktywa:polityczne,ekonomiczne i kulturowe należą-jak powiedział (też "koszerny" klasyk...)-do "kogoś z zagranicy"

Portret użytkownika Namaste

Mnie się najbardziej z okresu

Mnie się najbardziej z okresu PRL-u podobały półki sklepowe uginające się od octu i musztardy.

Teraz jest, jak jest, bo zostaliśmy jako kraj sprzedani i rozkradzeni i niestety kapitalizm zostaje przejmowany przez korporacjonizm. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika semperparatus

"...półki sklepowe uginające

"...półki sklepowe uginające się od octu i musztardy".Coż za prostacki komentarz...widzący tylko skutki a nie widzący(albo nie chcący widzieć) przyczyn.A przyczynami były mordercze sankcja nałożone na Polskę przez SZA-czołowego terrorystę światowego...a dzisiaj naszego głownego (pseudo) sojusznika...Które to sankcje dotykały nie rządzących tylko zwykłych obywateli...szczególnie tych najsłabszych(najuboższych).Ten "swiatowy policjant" stosuje swoje militarne i ekonomiczne praktyki "grubej pałki"wobec wszystkich niepokornych krajów i jednostek(np.Wenezuela,Rosja,Korea Płn...a także Snowden,Assange,Maduro...itd)

Portret użytkownika Namaste

A dlaczego te sankcje zostały

A dlaczego te sankcje zostały nałożone na Polskę? Ano z powodu ogłoszenia stanu wojennego. Ale sam ustrój był, jaki był, co też na to wpłynęło. Więc sankcje to tylko jedne powód. Inna sprawa, że od tamtego czasu nie zrobiono niczego, by Polska stała się samowystarczalna pod względem zaopatrzenia w żywność i energię. Kolejne 30 lat zmarnowane, bo pozwoliliśmy dalej rządzić tym samym ludziom, którzy się tylko przebrandowali. A Ty mi tu piszesz, że prostacki komentarz.

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika semperparatus

Stan wojenny...który był jak

Stan wojenny...który był jak najbardziej uzasadniony...w obliczu dywersyjnych działań "Solidarności"....wspieranej i finansowanej z zachodu-.był tylko pretekstem dla terrorystów z Waszyngtonu do niszczenia "polskiego" socjalizmu... chroniącego nasz naród przed dekadencką zgnilizną i ekonomicznym wyzyskiem......Czego teraz doświadczamy "na żywo"

Portret użytkownika Namaste

Owszem stan wojenny był

Owszem stan wojenny był uzasadniony. To jednak znowu oddala nas w czasie, do lat '40 gdzie została ustalona strefa wpływów. Polska dostała się pod strefę wpływów ZSRR, co sprawiło, że taki, a nie inny system był u nas instalowany. W rezultacie doprowadziło to do tego, że półki uginały się od octu i musztardy. Gdybyśmy byli po drugiej stronie żelaznej kurtyny, to towaru by nie brakowało. Tak więc to jest rozległy temat i trzeba patrzeć bardzo szeroko, ale chyba o tym wiesz, a czepiasz się użytych przeze mnie słów. Jeśli prawda jest prostacka, to i tak nic tego nie zmieni. Ważne, by wyciągnąć stosowną lekcję z tego, co się stało, bo na skutek tego, co się dzieje, znowu może niczego nie być na półkach. Ciekawe, czy wtedy też napiszesz, że to jest prostackie. Jeśli chcesz kolejny raz odpisać na moje słowa, to się trochę zastanów, co naprawdę chciałem przekazać, pisząc o półkach uginających się od octu i musztardy. 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Portret użytkownika Quark

Półki się "uginały" bo

Półki się "uginały" bo mieliśmy za plecami "wielkiego brata" z kraju rad , dla którego byliśmy kolonią do wyzyskiwania i zapleczem surowcowym wedle schematu : Gierek podzielił wszystko równo - Ruskim Wszystko Polsce Gów**.. RWPG - a miała to być Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej . 

Niestety idee zawsze przegrywają z rzeczywistością bo tą tworzą ludziska , których charaktery są bardzo dalekie od tych ideałów. Podobnie jest teraz z tą Unią Europejską , na początku było EWG - Europejska Wspólnota Gospodarcza - a teraz co jest ? "Wspólnota ideologii" albo kary finansowe i szantaż . Wpadliśmy z deszczu pod rynnę ! Jedyny "plus" jest taki , że teraz niczego nigdzie nie brakuje i nikt nam czołgami grozić nie będzie a i opuścić ten obóz jest znacznie łatwiej .

Portret użytkownika Namaste

Uważam, że najlepszym

Uważam, że najlepszym systemem byłby kapitalizm. Ale taki prawdziwy kapitalizm jak w 19 wiecznej Ameryce. To, co mamy dziś to już korporacjonizm, który w efekcie ostatecznym będzie dążył do podobnych celów jak komunizm- vide "Nie będziesz mieć niczego i będziesz szczęśliwy". 

Bóg we mnie pozdrawia Boga w Tobie. 

Strony

Skomentuj