Według wywiadu USA, Chiny przygotowują się do krótkiej i szybkiej wojny z Japonią

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chiny stają się powoli militarną potęgą, a to oznacza, że prędzej czy później objawi swoje wojenne oblicze. Wiadomo, że od dawna trwają przygotowania do inwazji na zbuntowaną prowincję Tajwan, ale z ostatnich informacji wynika, że podczas ćwiczeń wojskowych, wprowadzono scenariusze ataku na japońskie posiadłości na Morzu Wschodniochińskim.

 

Niedawno odbyły się masowe ćwiczenia z udziałem wszystkich rodzajów wojsk chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej. Zdaniem wywiadu amerykańskiej floty pacyficznej, było to szkolenie wojskowe w celu przechwycenia Wysp Senkaku.

 

Chińczycy ćwiczyli zdolność do desantu dużej liczby wojska a cała testowa operacja rozgrywająca się podczas manewrów, które odbyły się jeszcze w zeszłym roku, do złudzenia przypominała inwazję na Senkaku. Według przedstawicieli amerykańskiego wywiadu to otwarty sygnał, że należy się spodziewać błyskawicznej operacji wojskowej, której celem będzie odzyskanie spornego terytorium.

 

Może to spowodować, że druga i trzecia przemysłowa potęga świata nagle znajdzie się w stanie wojny. Znając zapalczywość Japończyków, którą zaprezentowali podczas II wojny światowej nie należy się spodziewać z ich strony pacyfistycznej postawy. Fakt zaangażowania w regionie USA dodatkowo komplikuje sprawy powodując, że w wojnę może się wmieszać również największa gospodarka świata.

W rezultacie ze powodu kilku kamienistych wysp może dojść do poważnego konfliktu militarnego o potencjalnie niebezpiecznych konsekwencjach nie tylko dla regionu, ale też dla stabilności światowej polityki.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

ARH+ Słowiańska krew  Moje

ARH+ Słowiańska krew
 Moje genty od pokolen niszczyły zanieczyszczenia i ustanawiały prawo silniejszego genu, czyli słowiańskiego. Nawet, jesli jakiś koczownik upolował ktorąś z moich pra pra babek...
 Ja nie mam nic do Zydów jako rasy... Ja mam do syjonistów ( faszytowskich, rasistowskich ideologów) a że to sami Zydzi, tym gorzej dla nich...

Portret użytkownika charis

pamiętajcie że tam gdzie

pamiętajcie że tam gdzie odrzucane są ,,przykazania miłości" tam wchodzi prędzej czy później nienawiść a ta objawia się na różne sposoby m.in przez wojny, mordy - więc kto odrzuca przykazania miłości ten będzie staczał się w coraz większe zło i będzie czynił coraz więcej zła.

Portret użytkownika guest

Te katolik, nie chipnotyzuj

Te katolik, nie chipnotyzuj ludzi. Nikt się nie będzie staczał w coraz większe zło. Nie bądź kolejnym fałszywym prorokiem. Nie wpajaj ludziom takiego podejścia, bo kiedyś to wróci do ciebie i padniesz ofiarą swojego chorego gadania.

Portret użytkownika OLI

WARTO WIEDZIEĆ , ŻE

WARTO WIEDZIEĆ , ŻE POSIADANIE BOGACTWA WZMAGA U LUDZI NIENAWIŚĆ DO BIEDNYCH A BIEDNYM NIENAWIŚĆ DO BOGATYCH.  I TAK POWSTAJĄ REWOLUCJE, WOJNY I MORDOWANIE SIĘ NAWZAJEM  - CZEGO JESTEŚMY ŚWIADKAMI NARASTAJĄCEJ NIENAWIŚCI I  AGRESJI NA ŚWIECIE. TAK JESTEŚMY ZAPROGRAMOWANI I NIKT NAM NIE POMOŻE ANI ŚWIĘTY BOŻE - MAMY SIĘ NAWZAJEM UNICESTWIĆ./////

Portret użytkownika Gość

Nie martw się nimi OLI,

Nie martw się nimi OLI, ludzie, którzy gadają tylko o miłości w takim chorym świecie, nie mają najczęściej pojęcia o życiu. Często są ustawieni i bezproblemowi. Wyobraź sobię dziecko, które dorasta w idealnej rodzinie i po kilkunastu latach wyjdzie na zewnątrz. Co powie ludziom zapracowanym i uciskanym przez bandytów, ludziom, którzy byli olewani przez opatrzność? Żeby kochali się i wybaczali. Czy to ich nie wkurzy? No, chyba że zaproponuje lepsze życie i masowe "przejścia" do raju, aby tam mogli kochać i miłować się w spokoju bez katów.

Portret użytkownika olo manolo

Wywiad amerykanski oczywiscie

Wywiad amerykanski oczywiscie podal te informacje na talerzu.

Po co Chinom teraz wojna? Dla kilku wysp? W niebywalym tempie doganiaja zachodnia cywilizacje i mieliby to ryzykowac teraz, dla skrawka ziemi? Sa tam jakies surowce chociaz?

W dodatku sila morska Chin jest zbyt slaba by byc pewnym zwyciestwa nad Japonia, o USA nie moze byc wogole mowy.

Bardziej na reke jest wojna Amerykanom. Im blizej dolar upadku a gospodarka USA krawedzi tym bardziej moga chciec wojne wywolac i tego typu informacje moga sluzyc przygotowaniu opinii publicznej. Maja przedstawiac Chinczykow jako rosnaca potege militarna rzadna krwi.

Oczywiscie jakis cel te zbrojenia maja - ale sadze ze na obecnym etapie jest to bardziej koniecznosc zabezpieczenia interesow rosnacego w potege panstwa.

Mysle ze predzej Chiny uderza na Syberie, pelna surowcow ktorych im brakuje. Na razie podbijaja ja ekonomicznie, ale surowcow Rosjanie im raczej nie sprzedadza.

Strony

Skomentuj