Japonia przygotowuje się do wojny? Rząd wprowadza ustawę, która zezwoli na użycie siły militarnej poza krajem aby chronić sojuszników

Kategorie: 

Źródło: refeia/Wikimedia Commons
"Nie dla wojny, nie dla zabijania" - takie słowa skandowały wczoraj tysiące ludzi przed japońskim parlamentem. Władza próbuje wdrożyć w życie nowe przepisy, które mogą wciągnąć Japonię w przyszły konflikt zbrojny z innym państwem. Premier Shinzo Abe twierdzi, że ustawa pozwoli zwiększyć zdolności obronne Zachodu przeciwko wspólnemu wrogowi, np. Chinom.

 

Przed parlamentem pojawił się tłum ludzi - według organizatorów, do protestu miało przyłączyć się nawet 100 tysięcy osób a dziś planowane są kolejne demonstracje. Wszystko za sprawą głosowania nad kontrowersyjną ustawą, która została już przyjęta przez niższą izbę parlamentu. Opozycja starała się nie dopuścić do głosowania, co w rezultacie doprowadziło do bójki.

 

Japonia dotychczas miała bardzo pacyfistyczne nastawienie, lecz premier Shinzo Abe, mimo ogromnego sprzeciwu ze strony mieszkańców tego kraju oraz opozycji, postanowił to zmienić. Ruch ten został oczywiście bardzo pozytywnie przyjęty przez Stany Zjednoczone, które bezpośrednio skorzystają na nowych przepisach.

 

Ustawa trafi teraz do wyższej izby parlamentu. Jeśli zostanie zatwierdzona, japońskie wojska będą mogły stanowić część tzw. zbiorowej samoobrony. Mówiąc dosłownie, Japonia będzie mogła wziąć udział w każdym konflikcie zbrojnym aby chronić swoich sojuszników. Chodzi tu między innymi o Koreę Południową czy USA. Nowa ustawa jest nastawiona na "rosnące zagrożenie" ze strony Chin, które w ostatnich latach, niczym Rosja, są osaczane przez sprzymierzeńców Stanów Zjednoczonych.

 

 

Źródło: http://uk.reuters.com/article/2015/07/16/uk-japan-security-abe-idUKKCN0PQ04Q20150716

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Ch..jek putinek pokazal ze

Ch..jek putinek pokazal ze nawet w XXI mozna byc kreatura napadadajacs na sasiednie panstwa, zabijac cywilow i strzelac do samolotow i uplutym mowic ze to nie ja. Dlatego panstwa sie zbroja i pokazuja ze jak ruski luj zajdzie za daleko to koalicja odpowie. Stad panika putina, i wypowiedzi: rosja nikogo nie zaatakuje, my nie chcemy wojny itp. Po Brisbane putinowi zagraly kolana i zaczal sie tlumaczyc.

Portret użytkownika prawnik

art.136 §4 KK "kto znieważa

art.136 §4 KK "kto znieważa głowę obcego pąństwa podlega karze [...] do roku więzienia"
 
Szanowny Panie!
W najbliższym czasie może Pan spodziewać się wezwania do sądu.
Z poważaniem.
 
Radosław Złotnicki

Portret użytkownika Marcin Zguba

Premier Shinzo Abe realizuje

Premier Shinzo Abe realizuje Doktrynę Wolfowitza.Z tego co pamiętam chodzi o Uderzenie Prewencyjne. Czyli atak na inne Państwo jeśli Wywiad USA wykryje że szykuje się ono do ataku na USA. Mówiąc prościej pachołki Japońskie przeciw Chinom podobnie jak Polskie (Rakiety JASSM dla polskich F-16) przeciw Rosji mają być mięsem armatnim dla dobra USA. Wyszukajcie a zrozumiecie: Webster Tarpley-Człowiek stojący za Obamą. To jest ewidentne pchanie Nas wszystkich do Wojny Światowej.Chodzi im o Depopulację Ludzkości.

Portret użytkownika achiles

A GDZIE O TYM WZMIANKA W

A GDZIE O TYM WZMIANKA W NASZYCH ŚRODKACH MASOWEGO OGŁUPIANIA ??? Nic zupełnie, ani słowa, a demonstracja ponad 100 TYSIĘCZNA i to w tak ważnej sprawie, dla społeczeństw, na całym świecie, powinna być NUMERO UNO, na wszystkich szmatławych kanałach. I takie to są waloru i atuty DEMOKRACJI OBECNIE PANUJĄCEJ w zachodnim świecie, rozmawiamy w MEDIACH o pierdołach, wymyślamy tematy zastępcze, jak u nas kiedyś o MATCE MAŁEJ MADZI, TERAZ O DOPALACZACH, a o tym ze szykują MILIONY MASS DO ODSTRZELENIA, ZA PADAJĄCEGO NA PYSK EKONOMICZNY WIELKIEGO SZATANA ZZA OCEANU, ani słowa. Tam podpalają kociołek pod ROZPIERDUCHĘ Z CHINAMI, na UPADLINIE, U NAS, NA WĘGRZECH, NA SŁOWACJI, podpalają kociołek, pod ROZPIERDUCHĘ Z ROSJANAMI. Europę zalewają ISLAMSKIMI UCHODŹCAMI, którzy na bank w celach turystycznych tu, nie przybywają, Grecję poddają EKSTERMINACJI EKONOMICZNEJ, BIORĄC JĄ POD MŁOTEK WINDYKATORSKI. Kto tego wszystkiego, nie dostrzega, ten ma klapki, na oczach, albo śni, na JAWIE IŻ ŻYJE, zamiast ŻYĆ PRAWDZIWIE. Jest jeszcze szansa, że ci demonstranci JAPOŃSCY, NIE DADZĄ SIĘ ZAGŁUSZYĆ I SPACYFIKOWAĆ I CAŁY ŚWIAT, O NICH USŁYSZY ZACHODNI, a masy może wreszcie przejrzą, na oczy, jak są sukcesywnie, na RZEŹ PROWADZENI, przez samozwańczych panów, NASZEGO OBECNEGO ŚWIATA.   

Portret użytkownika dziadek ze wsi

W Hiszpanii mamy już

W Hiszpanii mamy już oficjalnie państwo policyjne. W dniu 1 lipca weszła w życie mocno oprotestowana ustawa “kneblowa”  czyniąc przestępców z tych którzy wobec niej protestują. Wśród wielu nowych represyjnych postanowień mamy grzywny wysokości 600.000 € i 30.000 € za “protesty bez zezwolenia”, które mogą być łączone dla osiągnięcia maksymalnego efektu od 600 € do 300.000 € grzywny za „zakłócanie imprez publicznych.”
Ten straszny zestaw praw powstał ponieważ Hiszpania była punktem zapalnym globalnych protestów przeciwko oszczędnościom, była europejskim prekursorem ruchu Occupy Wall Street. Grzywny, grzywny i jeszcze raz grzywny czekają na każdego kto odmawia poszanowania władz, które przymusem nakazują by im je okazać.
Ustawa również rozszerza swoje kary przeciwko protestom w mediach społecznościowych. (czyli w internecie) Użytkownicy mogą mieć wymierzone podobne kary za zachęcanie lub organizowanie protestów. Niezastosowanie się do okazania dokumentu tożsamości, również kończy się grzywną. Również “Wykazywanie „braku szacunku” dla sił mundurowych lub niepomaganie siłom bezpieczeństwa w prewencji zamieszek może zakończyć się grzywną w wysokości od 600 i 30.000 .”

Portret użytkownika MatWo

Mówisz, że nie ma o tym

Mówisz, że nie ma o tym wzmianki w głównych mediach. Powiedz proszę o jakich mediach mówisz, bo w Polsat News, Superstacji i Tvn24 były o tym wzmianki kolego. Pozostałych kanałów nie oglądałem.
Nie były to wydarzenia dnia ale info o tym pojawiało się kilkakrotnie na paskach i w słownych relacjach prezenterów.

Rosja, czy USA? PiS, czy PO? Dżuma, czy AIDS?

Portret użytkownika excar

taaaa,przemarsz

taaaa,przemarsz kilkudziesięciu sodomitów  jest tematem dnia wszytkich mediów światowych a 100tysięcy protestujących przeciw wojnie ludzi to wzmianka na paseczek który mało kto czyta.....typowa presstytucja ścierwomediów

Portret użytkownika charis

" A gdy siedział na Górze

" A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata? (4) A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. (5) Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą. Diablo Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec. (7) Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi. (8) Ale to wszystko dopiero początek boleści. " - Ewangelia Mateusza 24:3-8 Biblia Warszawska  
 
http://mieczducha888.blogspot.com/2015/05/poczatek-bolesci-to-kwestia-przyszosci.html
 
,

Portret użytkownika MatWo

To odpowiedź na ekspansję

To odpowiedź na ekspansję Chin na wodach, które wedle powszechnego uznania są międzynarodowe, a chińczycy przywłaszczają je sobie i wprowadzają na swoje mapy.
Ponadto Chiny mają zatargi terytorialne z m.in. Tajwanem, Koreą Południową, i Japonią właśnie. Jak wiadomo te 3 państwa są sojusznikami.
I znowu robienie sztucznego dymu: kraj "x" przygotowuje się do wojny.
To NIE SĄ przygotowania. To prewencja ludzie. Działanie odstraszające i "na wszelki wypadek".

Rosja, czy USA? PiS, czy PO? Dżuma, czy AIDS?

Portret użytkownika excar

MatWo pisze :To NIE SĄ

MatWo pisze :To NIE SĄ przygotowania. To prewencja ludzie. Działanie odstraszające i "na wszelki wypadek"
To są przygotowania USSmana  w Japoni ,która jak i Niemcy jest pod nieustajacą amerykańską okupacją od czasów IIWŚ
a tak na marginesie ten brak suwerenności to min. narzucony ustawowy obowiązek aby każda pasta do zębów w Japoni zawierała fluor. Nawet u nas produkuje sie i sprzedaje kilka rodzajów past wolnych od tej trucizny.

Strony

Skomentuj