Chiny przygotowują się do konfrontacji z Japonią

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Chińskie ministerstwo obrony narodowej poinformowało, że ustanowiono nowa strefę obronną na terenie Morza Wschodniochińskiego. W jej skład weszły terytoria sporne takie jak wyspy Senkaku. Japonia uznała to za "całkowicie niedopuszczalne".

 

Sytuacja polityczna w obrębie basenu Morza Wschodniochińskiego zmierza w kierunku eskalacji. Konflikt terytorialny o wyspy, do których prawa roszczą sobie zarówno Chiny jak i Japonia, wchodzi w nową fazę. W przeszłości widzieliśmy już tak dziwaczne przejawy walki o te skaliste wysepki jak bitwy morskie z wykorzystaniem armatek wodnych. Tym razem sytuacja robi się dużo bardziej poważna.

 

Chińskie władze stworzyły powietrzną strefę obrony wybrzeża, co w praktyce oznacza, że każdy samolot, który znajdzie się tam bez zgody Chin może zostać zestrzelony. Japończycy stwierdzili, że te groźby to skandal i ostro skrytykowały jednostronną decyzję Pekinu w tej sprawie.

 

Kłopot z wyspami Senkaku zwanymi przez Chińczyków Diaoyu, zaczął się wtedy, gdy Japonia odkupiła sporne terytorium od prywatnego właściciela. Pekin nie uznaje tej transakcji, a krok, który wykonano w sobotę z ustanowieniem strefy obrony to ewidentne wyzwanie militarne rzucone nie tylko Japonii, ale też USA.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Winford

To nie są bzdury! Bylo

To nie są bzdury! Bylo powiedziane,że wybuchnie konflikt zbrojny,bedzie krótki ale straszny i nastepnie jakaś katastrofa z kosmosu zakonczy wojnę,bowiem wydarzy się coś,co zdezorientuje maszerujące wojska.Może beda to 3 dni ciemności a może co innego.

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Reynold

Problem w tym że przed 21 12

Problem w tym że przed 21 12 2012 nie bylo prawie zadnych poszlak po za zle obliczonym kalendarzem majów. A teraz jest mnostwo poszlak tego ze w ciagu najblizszych miesiecy, bardzo prawdopodobne sa takie zdarzenia jak 3 ws albo globalny kataklizm albo jedno i drugie. Ten kto w temacie ten wie o co chodzi. ogormne zapasy FEMA i DHS poczynione w istatnim czasie tylko to jedna z kilku mocnych poszlak.  Figury szachowe sa juz ustawione na szachownicy. Teraz czekamy na rozpoczenie gry. A mysle ze zacznie sie w ciagu najblizszych kilku miesiecy, czyli w kazdej moze sie zaczac.

Portret użytkownika prostopopolsku

To już drugie wyzwanie

To już drugie wyzwanie rzucone USA
 
w ostatnich dniach, pierwszym była odmowa przyjmowania dolarów.
 
Także wcześniejsze wydarzenia sygnalizowały, że Chiny zabierają się powoli za USA, zarówno w sprawie Syrii jak i Iranu musiały USA uznać realną sytuację i ustąpić pod naciskiem Chin i Rosji, a pieniactwo kacyków z Izraele nikogo nie poruszyło zbytnio, pomimo tego, że żydowskie lobby w USA jest niezmiennie wpływowe.
 
Przypomnijmy, że jeszcze w czasie napadu na Jugosławię (1999) bombardowały USA ambasadę Chin, 14 lat później nie odważą się, zresztą to Chiny pośrednio finansowały wojny USA. Dopiero co musiały USA wysłać na urlop część pracowników armii, bowiem rząd nie miał prawa podejmować kredytów.
 
Ale przejdźmy do Polski, na pewno część służb specjalnych (ta PPZ) nawiązała już kontak z wywiadem chińskim, tak jak przed "transformacją ustrojową" z zachodnimi, aby przygotować kraj i nas na nową orientację. Tylko patrzeć, jak media systemowe zaczną nam wciskać tofu. A większość jest jeszcze zapatrzona w USA i widzi największe zagrożenie z Rosji.

Portret użytkownika Theta

Moja hipoteza jest taka że

Moja hipoteza jest taka że będą chcieli wywołać 3 wojne światową, w kilku zapalnych rejonach świata. I co więcej, ma to jakiś związek z ISON. Pewnie będą chcieli połączyć naturalny/nienaturalny kataklizm z 3 wojną światową, jako środek do ustanowienia szatańskiego nwo. Ciekawe czy ludzie na to pozwolą tym pasożytom? Pożyjemy zobaczymy 

Skomentuj