Tajwan twierdzi, że chińskie wojska ćwiczyły atak na wyspę

Kategorie: 

Źródło: tg

Okręty wojenne i samoloty Chińskiej Republiki Ludowej symulowały atak na Tajwan w ramach ćwiczeń, informują przedstawiciele wyspy. Władze Tajwanu postawiły myśliwce w stan pogotowia.

 

Chińskie samoloty i okręty bojowe w sobotę 6 sierpnia br. wypracowały scenariusz ataku na wyspę Tajwan w ramach ćwiczeń, które odbywają się na otaczających ją wodach. Taką informację zachodnim agencjom informacyjnym przekazali tajwańscy urzędnicy.

 

Według Ministerstwa Obrony Tajwanu 14 samolotów Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (PLA) przekroczyło linię środkową oddzielającą wody terytorialne Tajwanu i Chin w Cieśninie Tajwańskiej. W odpowiedzi Tajwan postawił swoje myśliwce w stan najwyższej gotowości.

 

Ćwiczenia PLA wokół Tajwanu rozpoczęły się po wizycie Pelosi.

 

Chińskie ćwiczenia wojskowe w sześciu lokalizacjach wokół Tajwanu rozpoczęły się w czwartek, 4 sierpnia, po tym, jak wyspę odwiedziła przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi. Dowództwo Teatru Wschodniego PLA stwierdziło, że manewry zostały zaprojektowane w celu przetestowania zdolności chińskiej armii do przeprowadzania ataków na cele naziemne i ataków z morza. Ćwiczenia mają się zakończyć 7 sierpnia.

 

5 sierpnia agencja AP poinformowała, że po wizycie Pelosi na Tajwanie rząd chiński zamroził kluczowe kanały komunikacji z Waszyngtonem, za pośrednictwem których omawiano m.in. kwestie wojskowe. Sekretarz stanu USA Anthony Blinken nazwał ten ruch nieodpowiedzialnym. Dodał też, że ostatnie działania PLA wokół Tajwanu sugerują, że Pekin może zrewidować swoje podejście do kwestii tajwańskiej na rzecz rozwiązania siłowego.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Q

Chińska Armia Ludowo

Chińska Armia Ludowo Wyzwoleńcza... kogo oni chcą wyzwalać ? Chyba tylko podbijane nacje od wolności i samostanowienia - w tym przypadku Tajwan. Oni już dawno zrewidowali swoje stanowisko bo argument siły jest zawsze ostatecznością a tak naprawdę wyrazem bezsilności wobec braku zgody na wprowadzenie swoich rządów na czyimś terenie. Niestety ale wciąż na całym świecie "pokutuje" aroganckie podejście do kwestii zaspokajania swoich wydumanych potrzeb, które wyraża się powiedzeniem: proś a jak nie dają to bierz sam ! Tak rozumują dzieci, potem dorośli a w końcu i politycy. Jaki z tego wniosek ? 

A taki, że jak sobie wychowamy następne pokolenia to w takim świecie żyć będziemy. Wszystkie problemy społeczne mają swe źródło w domu. Rodzice nie potrafią właściwie wychować dzieci (bo nie potrafią i/lub sami są nie wychowani) te wyrastają na krnąbrnych dorosłych a potem ci zasiadają na stanowiskach i wtedy dopiero się zaczyna.. A na co komu imperium, podboje, władza ? Na nic... poza pragnieniem zaspokojenia tej samej rządzy, która kazała smykowi dominować w piaskownicy a potem na boisku. Świata nie można zmienić "od góry" - da się to zrobić wyłącznie inicjatywą od dolną.

Portret użytkownika KittySlayer

@edi8

@edi8

 

Aby zrobić blokadę, to trzeba mieć czym ją zrobić poza tym Tajwan leży na otwartym oceanie i to nie jest banderowska np. Odessa leżąca nad brzegiem  niewielkiego wewnętrznego morza.
I wystarczy zablokować jedna drogę morską prowadzącą do niej i po sprawie czyli mamy blokadę.

Tajwan ma tych dróg morskich prowadzących do kraju wiele i potrzeba dużo okrętów aby te drogi zablokować a na oceanach bezapelacyjnie rządzi USA i nie będzie się bezczynnie przyglądać jak chińskie małpy sobie w dżonkach hasają pod ich nosem.

Liczba okrętów jest podobna (+/-) 300) w USA i Chinach ale, jest jedno 'małe" ale, chińska marynarka 

jest głównie  śródlądowa chaaaaaaa 

poza tym na wyposażeniu posiada jakieś złomy  40  letnie w spadku po ZSRR, które na powierzchni wody się utrzymują dzięki farbie służącej do malowania tych zabytków.

O sile tych dwóch flot niech świadczy tonaż - bez komentarza.
Dodatkowo grupy uderzeniowe, nie widzę możliwości stworzenia takiej bez lotniskowców a tych na świecie jest 22 z czego USA ma 11, małpy jedynie 3.

A jeszcze tak odniosę się do tej inwazji na Tajwan - te chińskie małpy mają JEDYNIE  4 okręty desantowe - o qrwa - CHAAAAAAA, gdyby Tajwan leżał z 20 kilometrów od brzegu Chin, to może wpław by zrobili te desanty ale 160 km to trochę za dużo - chyba.

Nigdy w historii nie doszło do dużej udanej inwazji na kraj, który był oddzielony wodą od agresora: Mongołowie dwa razy próbowali (Boski Wiatr to uniemożliwił) najechać starożytną Japonię dysponując flotą 900 okrętów/statków
liczba imponująca i nawet dzisiaj nie jest łatwo osiągalna - dodam, że głównie Chińczycy brali w niej udział i jak widać nie nauczyło to ich nic.
Przeskoczmy do czasów nam współczesnych - potęga armii żydka Hitlera była bezdyskusyjna w początkowym okresie, gdzie połykał kolejne kraje w ciągu paru dni czy tygodni poza Anglią oddzieloną od lądu (najmniej ponad 30 kilometrów) wodą, gdyby nie ta woda, to i Anglia została by podbita w parę dni.

Jak widać Chińczycy nie wyciągają nauk z historii.

Oni zaczęli prężyć muskuły tylko dlatego, że USA zaangażowało się 
w dużym wymiarze w nazibanderlandii i chinole liczyli, że sobie w dżonkach pohasają woków Tajwanu a tutaj dostali niezłego kopa w dupę od USA (Pelosi) tak że but cały wszedł w tą chińską dupę.

Przypuszczam, że chinole dadzą sobie na razie spokój z Tajwanem i konflikt zostanie odłożony.
I nie mam wątpliwości, że do niego w przyszłości dojdzie ale na razie te zamiary nie są poparte siłą i przed nimi okres wzmacniania tej siły, w tym marynarki.

A przed nami kolejny spektakl prężenia muskułów w przyszłości.

„Veritas est adequatio rei et intellectus”

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

W zamian USA zablokują Chiny

Jeżeli Chiny pójdą na Taiwan w zamian USA zablokują Chiny na wszystkich morzach więc Chińczyki będą pływać sobie tylko do i z Tajwanu. Putin nie pomoże bo jankesi pokazali mu co może się stać z ruską flotą na przykładzie przygód ruskiej floty na Morzu Czarnym. I możemy sobie tak blebać, jakby Chiny czy Rosja czuli żo mogą coś więcej już dawno by z tym ruszyli. Tu już udawanie kto zaczął nie ma sensu jest tylko pole do działania a Putin po blamażu blitzkriegu na Ukrainie specjalnie wysyła coraz gorszy sprzęt na wojnę żeby oszczędzić to co mu jeszcze zostało. Kreml na Kremlu utrzymywały Niemcy budując swój ustrój gospodarczy ale to też może się zmienić ale nie musi. Mogę się mylić ale tak to widzę.

Już męczy to gęganie na tym forum o jankesach i nadchodzącym nie wiadomo czym. Jest napięcie ale jankesi najwyraźniej jeszcze podbijają bo latając sobie na Taiwan ewidentnie manipulują przyszłością Xi który wcale nie musi zostać cesarzem. Ale może ma zostać ?

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika W.Redny

Jak na razie Chińczycy mają

Jak na razie Chińczycy mają słabszą flotę od USA, więc blokada szybko zostałaby zdjęta. 

A żeby kacapy mogły zablokować zachodnią granicę Ukrainy to musieliby ją najpierw podbić, a próbują od pół roku i kiepsko im to idzie. 

Portret użytkownika Kwazar

Gdyby nie maczanie brudnych

Gdyby nie maczanie brudnych paluchów jankeskich,to Tajwan nie byłby dzisiaj żadnym problemem.Chinom aż tak bardzo Tajwan nie jest potrzebny do szczęścia.Musi on jednak być uważany za część "Jednych Chin" Poza tym uważam, że Tajwan miałby ten sam status gospodarczy co obecnie.Grunt żeby Tajwańczycy nie dali sie podpuszczać jankesom i nie bawili się w uprawianie wrogiej polityki wobec Chińczyków. Z drugiej strony, jeśli Tajwan chce podzielić los takiej byłej już dzisiaj ukrainy, no to są na najlepszej drodze.

Portret użytkownika dąb-rozwadowski

Matko Boska jakie infantylne

Matko Boska jakie infantylne pobożne życzenia. Czy Chiny już zauważyły że ich stacja kosmiczna jak będzie trzeba spadnie z nieba a po drodze dostanie chiński księżycowy łazik w konkretne miejsce czy jeszcze wciąż myślą że sprzyja im szczęście ?  Amerykanie mają dużo cudeniek tylko z tego powodu że najwięcej ludzi którzy na tym świecie się pojawili a mają głowy na karku i potrafią coś wymyśleć chce żyć i pracować w Ameryce. Widzieliścei amerykańskich naukowców pracujących w Chinach czy Rosji ? Odwrotnie jest dużo przykładów. To jest od zawsze główny powód amerykańskiego sukcesu. Ich styl życia którego tak bardzo przestraszył się Putin że rozpętał wojnę.

człowiek ma niby wolną wolę, ale niech tylko dupa zechce srać

Portret użytkownika axell69

Chiny nie zniszczą Tajwanu,

Chiny nie zniszczą Tajwanu, chcą Tajwanu. Ale kiedy przenoszą się, by fizycznie ZAJĄĆ Tajwan, upewniają się, że Stany Zjednoczone wiedzą, by trzymać się z dala od tego.

 

Nikt nie powiedział Amerykanom, że Tajwan ma bardzo poważną historię. Podczas II wojny światowej Japonia najechała Chiny. Japonia podbiła ogromne terytorium Chin.

Ta inwazja miała miejsce od . . . . wyspę, którą teraz nazywamy Tajwanem. W tamtych czasach wyspa nosiła nazwę Formosa.

Tak więc Chiny, jako kwestia własnego bezpieczeństwa, nie mogą i nie pozwolą, aby ta wyspa stała się czymś w rodzaju wyspy garnizonowej dla jakiejś obcej siły. Ponieważ wszystko na tej wyspie __mogło__ zostać użyte jako podstawa do kolejnej faktycznej inwazji na Chiny.

To jest troska o bezpieczeństwo narodowe Chin, jeśli chodzi o Tajwan.

Inne powody, dla których Chiny chcą silnej i niekwestionowanej kontroli nad Tajwanem, to: pieniądze i władza.

Gospodarka Tajwanu zbudowana jest z półprzewodników; czipy komputerowe. Ktokolwiek to kontroluje, automatycznie staje się wielką światową potęgą gospodarczą. W końcu nic na świecie w dzisiejszych czasach nie działa bez chipów komputerowych. Więc ktokolwiek kontroluje produkcję większości chipów komputerowych, kontroluje również wiele innych rzeczy na całym świecie.

Jeśli chodzi o pieniądze, cóż, Tajwan ma solidną gospodarkę ze względu na etykę pracy i nowoczesną produkcję bardzo potrzebnego produktu (chipów komputerowych). Tak więc pieniądze są kolejnym ważnym czynnikiem w tym, co Chiny robią w stosunku do Tajwanu.

Niedawna wizyta przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi uderza w Chiny we wszystkich tych kwestiach. Jej wizyta i pomoc wojskowa USA dla Tajwanu sprawiają, że wygląda na to, że wyspa staje się garnizonem wojskowych interesów USA. Kontrola produkcji chipów komputerowych i generowanych przez nią pieniędzy jest również zagrożona, jeśli Tajwan zostanie odsunięty od Chin.

Tak więc wizyta Pelosi uderzyła w bezpieczeństwo narodowe Chin, kontrolę produkcji chipów komputerowych i pieniądze. Oczywiście Chiny odpychają ---- mocno.

 

https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/urgent-china-moving-nuclear-missiles-in-public

 

Wielu niedouczonych chrześcijan wierzy w to, że tylko ich Zbawiciel poniósł męczeńską śmierć na krzyżu, nie mając pojęcia o tym, że co najmniej szesnastu innych zmarło w taki właśnie sposób.

Strony

Skomentuj