Japonia utworzy własną piechotę morską do obrony spornych wysp

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Japoński rząd podjął decyzję o utworzeniu piechoty morskiej, której głównym zadaniem będzie ochrona spornych wysp Senkaku, usytuowanych na Morzu Wschodniochińskim. Jak na razie nie ma informacji o terminie utworzenia nowego oddziału.

 

Wyspy Senkaku należą do prefektury Okinawa, na której stacjonuje kontygnent amerykańskiej piechoty morskiej. Japońscy żołnierze mieliby przeprowadzać wspólne ćwiczenia z Amerykanami na tej wyspie. Pomysł utworzenia nowego oddziału pojawił się wraz z rosnącą aktywnością marynarki wojennej Chin wokół spornych wysp.

 

Wyspy Senkaku są przedmiotem sporu terytorialnego głównie pomiędzy Japonią, Chinami i Tajwanem a niektóre źródła wskazują, że konflikt zaczął się pod koniec lat 60' ubiegłego wieku. To wtedy pojawiły się pierwsze informacje, że mogą się tam znajdować bogate złoża ropy naftowej. Konflikt ten jednak się zaostrzył, gdy we wrześniu 2012 roku japoński rząd odkupił od prywatnego właściciela trzy z pięciu wysepek.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Podzielenie się tymi wyspami

Podzielenie się tymi wyspami przecież u tych "samcóf afla władzy" nie wchodzi w rachube. Lepiej dla własnej "sławy" poświecić życie własnch zołniezy bo tak podszeptuje Demon yahwe głosami swoich "demokratycznych doradców" spragniony Nowych Przestrzeni Zyciowych.

Skomentuj