Silne trzęsienie ziemi w Zatoce Kalifornijskiej

Kategorie: 

geofon.gfz-potsdam.de

Silne trzęsienie ziemi wystąpiło w Zatoce Kalifornijskiej, w pobliżu Meksyku. Magnituda wstrząsów doszła do 6,3 stopnia w skali Richtera. Zjawisko wystąpiło 25 września 2012 o godzinie 23:45 czasu uniwersalnego.

Opis: <--break->

Epicentrum było zlokalizowane 75 kilometrów od La Paz i 154 kilometry od Constitucion. Głębokość wstrząsów to około 20 kilometrów pod dnem morskim. Zaraz po wstrząsie głównym doszło do serii wstrząsów wtórnych, z których najsilniejszy osiągnął magnitudę 4,8 stopnia w skali Richtera.

 

Obszary znajdujące wzdłuż wybrzeża Meksyku przy Zatoce Kalifornijskiej, w tym Półwysep Kalifornijski, przesuwają się w kierunku północnozachodnim na płycie pacyficznej. Zamiast jednak utworzyć tam subdukcji, płyty pacyficzna i północnoamerykańska ocierają się o siebie, tworząc uskoki na południowym przedłużeniu uskoku San Andreas w Kalifornii. Ruch wzdłuż tego uskoku w przeszłości wyciągnął Półwysep Kalifornijski z dala od wybrzeża, tworząc Zatokę Kalifornijską. Ciąg dalszy ruchu wzdłuż tego uskoku jest źródłem trzęsień w zachodnim Meksyku.

 

Mieszkańcy opisują zjawisko, jako dość silne a swoje przeżycia określają, jako nieprzyjemne. Nie ma doniesień o zniszczeniach w wyniku trzęsienia ziemi, ale wiadomo, że zjawiska o magnitudzie przekraczającej 6 stopni w skali Richtera mają całkiem spory potencjał niszczący.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika lolx

Cóż widać że coś z obecną

Cóż widać że coś z obecną datą jest raczej na rzeczy cóż film  2012 w pon będzie a okazuje się że tam podobnie było całe serie trzęsień itd więc co bujdy czy prawda wg mnie lepiej umrzeć teraz niż w dniu zagłady śmiercią tragiczną i w męczarniach .

Portret użytkownika Anarchiusz

Jak czytam ostatnio

Jak czytam ostatnio komentarze na tej stronie to mi po głowie chodzi http://www.youtube.com/watch?v=aHN6AViJAvI  "is there any body out there pink floyd-ów i mam ochotę zrobić to co pinki.. coraz barzdziej zaczynam wiezryć w koniec świata... ale nie przez kataklizmy NWO czy wojnę ale przez zwykłe zidiocenie społeczeństwa , wszech obecną paranoje, shizofremię , introwertyzm , apatię i totalny brak wiedzy o świecie zewnętrznym jak i totalny brak odporności organizmu na ww świat zewnętrzny. K....wa jak widzę takie podejście ludzi to sam zaczynam sie modlić o koniec.

Portret użytkownika Gore

Tez tak mialem z  tymi

Tez tak mialem z  tymi godiznami czy w domu czy w autobusie  ale jakos  mnie to nie przeraza bylo to dawno temu Smile moze czloeg jak zacyzna o tym myslec to  tak jakos  wypada tak jak np zakochalem sie w jednej  dziewczynie o jakims imieniu  i ciagle  cos bylo z jej imieniem  miala chlopaka z jakiegos kraju  patrze na marker a tu   wyprodukowano w  tym kraju  " nie chiny "  :) film  i zas ten kraj  co film to cos  bylo o tym kraju  takze nie wiem  jak zaczynamy o tym myslec to to sie poprostu dzieje    dlatego zaczyna mysle co forsie duzej forsie hehe moze  bedzie tak jak z nia i tym krajem Smile  Pozdro

Portret użytkownika SurvivorMan

Ja też mam coś z tego typu

Ja też mam coś z tego typu ciekawostek: Każdy z nas kilka lub kilkanaście razy dziennie spogląda na zegarek... Ja przerażająco często trafiam na godzinę 21:37. Po jakimś czasie do mnie doszło, że to godzina śmierci Jana Pawła II.Nie jestem zabobonny, ale to zjawisko potrafi działać na mózg. 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj