Rój trzęsień ziemi w Kalifornii wzbudził obawy przed nieuchronnym kataklizmem

Kategorie: 

Źródło: USGS

Kalifornia to amerykański stan, który słynie z dużej aktywności sejsmicznej. Właśnie mamy do czynienia z jej wzmożeniem. W okolicach jeziora Salton zanotowano trzęsienie ziemi o sile 5.3 stopni i setki wstrząsów wtórnych, które były odczuwalne w Los Angeles, San Diego w południowej Kalifornii i północnym Meksyku

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,3 nawiedziło region jeziora Salton. Salton Sea to słone jezioro w obszarze przepływu wewnętrznego na południu Kalifornii (USA). 

 

Wstrząs wystąpił około 10:55 czasu lokalnego 45 km na północny zachód od El Centro w południowej Kalifornii. Wstrząsy były odczuwalne w całej południowej Kalifornii oraz w głównych aglomeracjach, takich jak Los Angeles i San Diego, a także w meksykańskich miastach granicznych.

 

Po głównym trzęsieniu ziemi nastąpiła seria setek wstrząsów wtórnych. Trzęsienie wystąpiło na bardzo małej głębokości poniżej 8 km pod powierzchnią. Według wstępnych danych sejsmicznych trzęsienie ziemi powinno być powszechnie odczuwane przez prawie wszystkich mieszkańców obszaru epicentrum. Mapa USGS pokazuje, że trzęsienia ziemi były odczuwalne w Los Angeles, San Diego, a nawet w Phoenix w Arizonie.

 

 

Na południowym brzegu jeziora Salton znajduje się skraj strefy sejsmicznej. Wstrząsy są tam związane z aktywnością wulkaniczną i geotermalną i to własnie tam występuje rój trzęsień ziemi!

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Szael

Coś podobnego czeka cały

Coś podobnego czeka cały bezbożny świat, ratunek jest tylko w Jezusie Chrystusie, w Słowie Bożym, a czas na to jest ograniczony, więc lepiej nie zwlekać. Ten Sławik to jakaś popierdółka, dla własnego dobra lepiej jest trzymać się z daleka od wizji rzekomo "cudownych chłopców" i jasnowidzów pokroju Jackowskiego. Słuchanie wszelkiej maści wróżek, pozabiblijnych objawień, wywoływaczy duchów i wyżej wymienionych jasnowidzów może doprowadzić człowieka jedynie do zguby i nieszczęścia.

Drugi list Piotra rozdział 3 - fragment:

"Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi. Niech to jedno, umiłowani, nie uchodzi uwagi waszej, że u Pana jeden dzień jest jak tysiąc lat, a tysiąc lat jak jeden dzień. Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania. A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną. Skoro to wszystko ma ulec zagładzie, jakimiż powinniście być wy w świętym postępowaniu i w pobożności, jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco nastania dnia Bożego, z powodu którego niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się? Ale my oczekujemy, według obietnicy nowych niebios i nowej ziemi, w których mieszka sprawiedliwość. Przeto, umiłowani, oczekując tego starajcie się, abyście znalezieni zostali przed nim bez skazy i bez nagany, w pokoju."

Skomentuj