Silne trzęsienie ziemi w Meksyku

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012blzg

W sobotę 21 stycznia 2012 w godzinach popołudniowych w okolicy wybrzeża Meksyku doszło do silnego trzęsienia ziemi. Nie ma doniesień o ofiarach.

 

Wstrząsy osiągnęły magnitudę 6,2 stopnia w skali Richtera a ich głębokość to około 60 kilometrów pod dnem morskim. Najbliższa większa miejscowość w okolicy epicentrum zjawiska to Tapachula. Istnieje możliwość wystąpienia wstrząsów wtórnych. Jeden z nich już miał miejsce i osiągnął wielkość 4,6 stopnia w skali Richtera.

 

Trzęsienia ziemi o różnych wielkościach występują  w Meksyku regularnie. We wrześniu 1985 r. potężne trzęsienie ziemi o magnitudzie ponad 8 w skali Richtera niemal zrównało z ziemią centrum stolicy Meksyku. W jego wyniku śmierć poniosło około 10000 osób a 40000 zostało rannych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Skomentuj