Kolejne silne trzęsienie ziemi w Zatoce Kalifornijskiej

Kategorie: 

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2012ttxc

Znowu silnie zatrzęsło w okolicy Kalifornii. Trzęsienie ziemi, do jakiego doszło dzisiaj rano u wybrzeży Meksyku osiągnęło magnitudę około 6 stopni w skali Richtera.

 

Wstrząsy wystąpiły na uskoku tektonicznym znajdującym się na dnie Zatoki Kalifornijskiej. Głębokość wstrząsów oszacowano na 10 km, a to oznacza, że było to zjawisko o dużym stopniu oddziaływania. Brak na razie informacji na temat jakichkolwiek uszkodzeń infrastruktury.

 

Wczoraj doszło też do innego trzęsienia ziemi w Kalifornii, które było odczuwalne w okolicach San Diego. magnituda nie była duża, bo sięgała 4,2 stopni w skali Richtera i doszło do niego na uskoku Elsinore, który był odpowiedzialny za trzęsienie ziemi o magnitudzie 4,1 do którego doszło 2 października.

 

Kalifornia staje się z dnia na dzień bardziej aktywna sejsmicznie. Wszystko wskazuje na to, że niedługo może tam dojść do dużego trzęsienia ziemi, ponieważ od bardzo dawna budują się tam naprężenia w licznych uskokach przecinających ten region świata.

 

 

Źródła:

http://www.utsandiego.com/news/2012/oct/07/42-earthquake-hits-near-ocotillo-wells/?sciquest

http://www.euronews.com/newswires/1683424-6-point-2-earthquake-strikes-off-northwest-mexico/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

loading...

Komentarze

Portret użytkownika GMO to śmierć

Te wszystkie trzęsienia ziemi

Te wszystkie trzęsienia ziemi to mogą być skutki wydobywania ropy naftowej i powstawania pustych miejsc pod powierzchnią ! Tak jak podczas potopu Noego z wnętrza ziemi wystrzeliły wody odchłani i zaraz zaczął się zapadać grunt i zaczeły się tworzyć oceany, teraz też mogą być wielkie trzęsienia ziemi, powinna sięludzkość modlić do Stwórcy o łaske !

Portret użytkownika max256

Sieci na północy Polski

Sieci na północy Polski przestają działać , poczytaja na lokalnych portalach : "... Od kilku godzin nie działa sieć telefonii komórkowej PLUS w Białymstoku - informują czytelnicy. Choć telefon pokazuje pełny zasięg sieci, próba wykonania połączenia kończy się komunikatem "błąd w połączeniu"...." "... W poniedziałek od godz. 10 otrzymujemy sygnały o problemach z dostępem do sieci operatorów komórkowych Plus i Orange od Internautów z całego województwa podlaskiego.. Czytelnicy mówią o kłopotach z wykonywaniem połączeń, wysyłaniem i otrzymywaniem sms-ów...." 

Portret użytkownika lolx

Cóż uskok san anderas sie

Cóż uskok san anderas sie ukatywnia chyba czytałem że nawet do 8 sttam dojść może siła . To ma widocznie związek z przesuwaniem sie płyt pn ameyrkańskiej i pacyfiku znajdującej się w tym rejonie faktem jest to ża już dawno w kalifornii silnie nie trzęsło od 1994 jakoś

Skomentuj