Spore pęknięcie ziemi pojawiło się wzdłuż uskoku San Andreas

Kategorie: 

Źródło: twitter

Wzdłuż uskoku tektonicznego San Andreas w okolicy wybrzeża Meksyku powstało ogromne pęknęcie ziemi. Uznano, że jest to rezultat jednego z ostatnich trzęsień ziemi.

 

Uszkodzenie gruntu zlokalizowano w okolicy Hermosillo. Jego długość to ponad kilometr. Na skutek zdarzenia przerwaniu uległa jedna z lokalnych dróg.

Fragment uskoku San Andreas - źródło: wikipedia

Uskok tektoniczny San Andreas powstał w wyniku zderzenia płyt litosferycznych, pacyficznej i północnoamerykańskiej. Przechodzi przez Meksyk i całą niemal Kalifornię włącznie z Los Angeles i San Francisco.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika qwe

Ktoś kto to wstawił chociaż

Ktoś kto to wstawił chociaż patrzył na film ?Bandą idiotów jesteście... sspójrzcie na kijki przy drodze .... i nic nie widzicie ? Ok spójrzcie na kijki w tej dziurze ... już jaśniej w waszych małych móżdżkach jest? Nie ? one lewitują ...na jprd

Portret użytkownika Latający Dinozaur

Na przedstawionym materiale

Na przedstawionym materiale video, czas około 0:30, są słupki przydrożne, jeden z nich umiejscowiony bezpośrednio na kraterze znajduje się "w powietrzu" czyli po prostu lewituje, nie ma żadnego podparcia a jednak tam stoi. Fakt że jest to video z gry, co prawda jest to taka "podpucha" dla czytelników, jednak fajnie że adminowi dopisuje poczucie chumoru.

Portret użytkownika 460 Bandytów z Wiejskiej

Zdjęcie nr 2, to jest

Zdjęcie nr 2, to jest naturalna formacja uskoku w San Andreas, a nie żadne pęknięcie. Co do filmiku, to jest to nagranie z gry, nie wiem jakiej, ale z gry. Wprowadzanie w błąd to dezinformacja. Ta strona stała się stroną dezinformacyjną, siejecie ferment jakiego ostatnimi czasy wiele. Ale NEWS to NEWS. Nie ważne, że wyssany z cyca Asmodeusza, po to by siać strach.
dziękuję

Strony

Skomentuj