Silne trzęsienie 7,5 stopni w okolicy Acapulco w Meksyku

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Do bardzo silnego trzęsienia ziemi doszło w centralnej i południowej części Meksyku. Magnituda wstrząsu wyniosła około 7,5 stopni w skali Richtera.

 

Trzęsienie było bardzo mocno odczuwalne. Raporty o nim pochodzą nie tylko z pobliskiego dla epicentrum Acapulco, ale również ze znajdującego się 260 km dalej Mexico City. Wstrząs trwał przynajmniej 30 sekund.

 

Głębokość trzęsienia to tylko 23 km pod ziemią, dlatego przyspieszenie gruntu było silnie odczuwalne. Nawet miejscowi przyznają, że było to bardzo silne trzęsienie.

Szczególne wrażenie zjawisko wywarło na tysiące turystów przebywających w Acapulco podczas rozpoczynających się świąt. Nie jest przesadą mówienie o początkach paniki w kurorcie. Możliwe jest wystąpienie silnych wstrząsów wtórnych.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Nostra Damus

Adekwatnie do wzrostu

Adekwatnie do wzrostu negatywnych aktywności międzyludzkich, rośnie równierz aktywność Planety. 
Nasza Ziemia myśli, że chcemy się wybić - a ponieważ Ona chce nam zawsze pomagać, pomoże nam i w tym zadaniu. 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika prorok2404

Czy to nie dziwne ze od

Czy to nie dziwne ze od miesiąca te trzesienia idą na Północ ? w jakim kierunku ? Biggrin YELLOWSTONE Smile Zachodnie wybrzeze Stanów tez ucierpi. Gdybym mieszkał w L.A albo San Francisco to juz bym sie pakował .

Skomentuj