Po sztormie, na brzegu Zatoki Fińskiej pojawiła się wielometrowa ściana lodowa

Kategorie: 

Źródło: https://www.instagram.com/p/Bu161dZFYUQ/?utm_source=ig_web_copy_link

09 marca br. w Petersburgu szalał silny sztorm. Fale połamały pokrywę lodową w Zatoce Fińskiej, a później w pobliżu wybrzeża powstała ściana lodowa, której wysokość sięga pięciu metrów, a w niektórych miejscach nawet ośmiu. Według portalu WORLD 24 niezwykłe, urokliwe zjawisko można obserwować szczególnie w mieście Zelenogorsk.

 

Miejscowi i turyści gromadnie ruszyli na plaże, aby uchwycić niesamowity widok. Ściana spędza jednak sen z oczu ekologom, ponieważ zagraża ona życiu setek fok. Niesione przez prądy stworzenia morskie próbują wrócić na brzeg, ale nie mogą ominąć ściany. Naukowcy proszą ludzi, aby dzwonili, jeśli zauważą zwierzęta w potrzebie. Jak dotąd obserwowano je tylko z helikoptera.

 

Przypomnijmy, że podobne zjawisko zaobserwowano pod koniec lutego w wielu miejscach na wybrzeżu jeziora Erie w Kanadzie oraz w amerykańskim stanie Nowy Jork (na przykład w miastach Buffalo i Hamburg). Wysokość lodowych ścian osiągnęła wówczas dziesięć metrów.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj