Na jednej z plaż Finlandii sfotografowano niezwykłe lodowe kule

Kategorie: 

Źródło: https://twitter.com/jeperego/status/1191598655435935744

Mieszkaniec Finlandii miał do czynienia z niesamowitym zjawiskiem naturalnym na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Risto Mattila, spacerując po wyspie w Zatoce Botnickiej, natrafił na prawdziwą kolekcję kulistych obiektów lodowych podobnych do dużych jaj.

 

Matilla zrobił kilka zdjęć i przesłała je na Instagram. Podkreśla, że mieszka nad morzem przez 25 lat i nigdy nie widział czegoś takiego.

„Moja żona i ja staliśmy, podziwiając wyjątkowe zjawisko naturalne. Wziąłem aparat i postanowiłem sfotografować niezwykły widok dla przyszłych pokoleń” – tłumaczy Fin.

Ekspert od lodu z Fińskiego Instytutu Meteorologicznego wyjaśnia, że „lodowe jaja” nie są zjawiskiem nadprzyrodzonym, choć zdarza się to bardzo rzadko. Takie rzeczy powstają na drobnych, piaszczystych plażach. Woda wokół kamyków lub gruzu zamarza, a wiatr przyczynia się do powstawania lodu. Ekspert dodaje, że spotkanie Mattila z „lodowymi jajkami” jest szczęśliwym zbiegiem okoliczności, ponieważ zwykle pojawiają się w nocy, a nie rano.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Easy Rider

Naturalne? Tak jak kręgi

Naturalne? Tak jak kręgi lodowe - czyli kawałki kry o idealnie kolistym kształcie?

Takie rzeczy powstają na drobnych, piaszczystych plażach. Woda wokół kamyków lub gruzu zamarza, a wiatr przyczynia się do powstawania lodu.

Nie wiedziałem, że przestrzenie między kamykami mają kształt idalnie "jajowaty".

Skomentuj