W Zatoce Fińskiej powstał kulisty lód

Kategorie: 

Zdjęcie: Alexander Abrosimov

Mieszkańcy Sankt Petersburga mogą podziwiać niezwykłe zjawisko naturalne. Na wodach Zatoki Fińskiej powstała warstwa lodu składająca się z kul.

 

Zamrożone lodowe kule miały średnice od 5 do 10 cm i ściśle przylegały do siebie. Meteorolodzy twierdzą, że tego typu formacje lodowe powstają niekiedy, gdy są odpowiednie warunki, jeśli chodzi o siłę wiatru i temperaturę na zewnątrz.

Zdjęcie: Alexander Abrosimov

Mniej więcej równomiernej wielkości kule tworzą się, gdy dryfujące odłamki lodowe są obracane przez fale. Powstają wtedy warstwy lodu, które ukształtowały się we wzburzonej wodzie.

Zdjęcie: Alexander Abrosimov

Okrągłe formy grupują się potem i kumulują. Potem często przymarzają gdzieś u brzegu. Niekiedy kule wyglądają jak wylęgarnia, w której zgromadzono tysiące jaj. Niektóre z nich mogą ważyć nawet po 75 kilogramów.

Zdjęcie: Alexander Abrosimov

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika DRON

Coś podobnego w tamtym roku

Coś podobnego w tamtym roku pokazywano na naszych plażach.Dla tych którzy już nie śpią jest to objaw  Dnia na ziemi.Dla tych którzy śpią wyjaśniam;to zdublowanie biosu niebiosem stworzyło mechnizmy fizyczne formowania się tych kul.Dosłownie;Na naszą rzeczywistość biotyczną jest nałożona rzeczywistośc rajska,niebiotyczna.Coś podobnego możecie zobaczyć na Marsie ,z tym że budulcem marsjańskich kul nie jest woda lecz sole,dlatego są one mniejsze i nie są skupione.

Portret użytkownika Pulsar

Cytat:Zamrożone lodowe kule

Quote:
Zamrożone lodowe kule miały średnice od 5 do 10 cm ... Niektóre z nich mogą ważyć nawet po 75 kilogramów.

Jakim cudem 10 cm kulki lodowe mają 75 kg ??!
Chyba że składa się z deuteru (np. ciężka woda) Smile

Skomentuj