56 głodnych niedźwiedzi otoczyło wieś na Czukotce

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Na Czukotce w pobliżu wsi Ryrkajpii (ros. Рыркайпий) zebrało się ponad 50 niedźwiedzi polarnych. Zwierzęta utknęły tutaj z powodu wyjątkowo ciepłej pogody, ponieważ lód jest cienki i nie mogą odejść.

 

Niedźwiedzie, a przynajmniej ich część, gdyby powłoka lodowa była wystarczająco gruba i mocna, prowadziłaby polowania na morzu. Zdaniem Michaiła Stiszowa, koordynator WWF Arktyka, zwierzęta będą teraz szukać żywności wzdłuż wybrzeża.

 

Tatjana Minenko, szefowa programu Niedźwiedzi Patrol we wsi, informuje, że prawie wszystkie niedźwiedzie są chude, a „wśród nich są zarówno dorosłe, jak i młode osobniki. Są wśród nich także samice z młodymi w różnym wieku”.

 

Eksperci naliczyli 56 niedźwiedzi wokół wioski, którzy eksplorują wybrzeże Morza Czukockiego w poszukiwaniu pożywienia. Wszystkie wydarzenia publiczne są anulowane, dzieci są wożone do szkoły i przedszkola tylko specjalnym autobusem.

 

Wokół Ryrkajpii patrole mają obowiązek sprawdzać, czy niedźwiedzie zbliżają się do wioski. Miejscowi czekają, aż woda na brzegu w końcu zamarznie, a niedźwiedzie odejdą lub odpłyną.

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Alkoholik od Zygmusia Krzywego

Co ci się nie podoba???

Co ci się nie podoba??? Przecinek w złym miejscu??? Tak żałosne komentarze, powinny być obrczone karą chłosty. To nie jest YT, by pisać wszystko to, na co masz ochotę siedząc w łazience. MERYTORYKA!!!!! Pamiętaj o tym.

Skomentuj