Nad Europę nadciąga wir polarny. Mrozy mogą potrwać do marca

Kategorie: 

Źródło: Global Forecast System (GFS)/ NOAA

Następne kilka dni przyniosą znaczne ochłodzenie. Będzie to spowodowane zjawiskiem SSW, nagłego ogrzania stratosfery. Skutkiem tego wir polarny zaczyna meandrować i dociera dużo dalej niż zwykle. W najbliższych dniach Europa doświadczy tego efektów. Spodziewane są siarczyste mrozy.

 

Oznaki zjawiska SSW pojawiły się w prognozach pogody już pod koniec stycznia. W ciągu ostatnich kilku dni dzięki satelitom obserwowano dramatyczny wzrost temperatury powietrza około 30 km powyżej bieguna północnego. Wystarczyło około 10 dni, aby doświadczyć wpływu zmian w stratosferze na troposferę, w której żyjemy. 

Europa będzie pod wpływem polarnego powietrza już od jutra. Każdego dnia będzie chłodniej, a temperatura spadnie poniżej zera nawet w ciągu dnia. Arktyczna aura może potrwać do początków marca. Modele pogodowe sugerują, że może dojść do zablokowania cyrkulacji. Meteorolodzy spodziewają się mrozów nawet do -25C i opadów śniegu w Europie Północnej.

Według niektórych symulacji pod wpływem mroźnej pogody będzie praktycznie cała Europa z Hiszpanią włącznie. W kraju tym, kojarzonym ze słonecznym klimatem, już kilka razy w tym roku doszło do ataków zimy. Bardzo możliwe, że nadciąga kolejna taka aura. Pogoda może się też pogorszyć w północnej Afryce, która w trakcie tej zimy kilkukrotnie zmagała się już ze śnieżycami.

 

Modele pogodowe GFS wskazują, że może dojść do zmiany przepływu powietrza w Europie Północnej, co pozwoli wiatrom wschodnim na zastąpienie łagodniejszych zachodnich. Meteorolodzy obawiają się, że dojdzie do kumulacji dwóch systemów pogodowych przynoszących siarczyste mrozy, czyli wiru polarnego oraz niżu syberyjskiego. Brytyjczycy onie wykluczają, że ich kraj może zostać dotnięty "historycznym mrozem".

 

W Polsce należy się spodziewać mroźnej zimy z temperaturami poniżej -10C. Najchłodniej zrobi się od soboty, kiedy to należy się spodziewać ujenych temperatur również w ciągu dnia. Prognozy pogody wskazują, że mróz utrzyma się przynajmniej w ciągu całego przyszłego tygodnia.


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lipka

W naszej szerokości

W naszej szerokości geograficznej "normalne" temperatury styczeń-luty to -5 do - 12, niższe nie są normalne, nie żyjemy pod kołem podbiegunowym by mówić że -20 czy -25 to normalne. Zimy bywały srogie ale wiadomo, że pamięta się srogą zimę nawet gdy była jedna na 20 lat. Niskie temperatury w obecnej sytuacji gdy brakuje śniegu mogą być katastrofalne bo wymrozi drzewa owocowe, krzewy, pożyteczne owady. Najpierw była Ameryka teraz Rosja, równowaga w przyrodzie jest a my dostaniemy ten mróz rykoszetem.

Portret użytkownika Zenek ;)

No to jeszcze czas by CZARNI

No to jeszcze czas by CZARNI MAGOWIE watykańscy poprowadzili swoje hufce maryjne nad granicę polin by tam one wymachując różańcem jak cepem odganiały mrozy ciągnące do tej rajskiej krainy odmienionej słowem i czynem jana pederasty katza....

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Fajne. Ale ograniczę się w

Fajne. Ale ograniczę się w komentowaniu bo coś dzieje się z ludźmi niedobrego. (Dostają szajby.) Mnie to nie dziwi bo w lutym rozpoczął się księżycowy rok 9* do kwadratu czyli WYPŁATA karmiczna. Zbierasz to co posiałeś. Np ktoś siał zło albo rozsiewał tylko chciwość na mamonę to właśnie to dostanie ale sorrki jeśli zaniedbał pozostałe obszary 1 - 8. Teraz 9 zrobi mu jak w pokerze czyli powie mu: ''sprawdzam.'' Oznacza to, że to co przez 8 lat robił USA Izrael Ukraina będzie trwało cały rok. Wyrzygują w 9 swoje ''dokonania,'' a że są one szatańsko potworne więc nie mają czym innym rzygnąć w świat. Do tego cała masoneria z City of London też jest obrzydliwie rytualna i też wie o 9 18 itp etc. Dlatego mogą w tym roku wytworzyć taki smród światowy, że to się w głowie nie mieści. Już zresztą zaczęli ... Atak na Polskę atak na Rosjan w Syrii. ''Żyjemy w ciekawych czasach'' - ale to powiedzonko jest w Chinach przekleństwem. 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Nie to nie chodzi o luty,

Nie to nie chodzi o luty, oraz to jest coś więcej niż sama numerologia. Dotyczy całego roku i jest oparta na kalendarzu księżycowym tym z Chin Tybetu Indii pośrednio ten sam kalendarz używają po swojemu też żydzi.

Portret użytkownika 144k

Czytając pismo święte myśle,

Do Zenek

Czytając pismo święte myśle, ze już niedługo modlitwa, prośba i inne formy relacji z Bogiem i jego zastępem aniołów będą bardziej skuteczne niż broń którą dziśaj znamy. A już na pewno skuteczniejsze od twojego trzaskania dziobem.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To własnie wasze zasrane

To własnie wasze zasrane modły w "pierścieniu zła" postawiły Polskę w beznadziejnej sytuacji miedzynarodowej osły!

Szatan-Jezus już wie o czym marzycie i szykuje nam Armagedon.... W koncu jest Królem Trupem na krzyżu tej krainy. I tak nas "ochroni" jak mi kaktus na pepku wyrośnie barany...

Strony

Skomentuj