Atlantycki antycyklon wywołał falę ciepła w Europie

Kategorie: 

Źródło: Internet

W prawie całej Europie trwa wyjątkowo ciepła zima. Temperatury są dodatnie, a w niektórych miejscach jest tak ciepło, że zaczyna się budzić do życia przyroda. 

 

Nawet w centralnej Rosji notowane są temperatury około 5 stopni Celsjusza. W Wiedniu słupek rtęci na termometrze doszedł do 16 stopni. Poza wyższymi górami nigdzie nie ma śniegu, a na stokach narciarskich widać zieloną trawę i prześwitujące gdzieniegdzie stokrotki.

 

Mieszkańcy Chorwacji mogą się cieszyć iście wiosenną aurą z temperaturami powyżej 18 stopni. Jest tak ciepło, że ludzie pochowali kurtki i chodzą w koszulkach z krótkimi rękawami. Miejscowi sadownicy spodziewają się nawet kolejnych zbiorów śliwek i moreli.

 

Wyjątkowe o tej porze roku ciepło to skutek trwałego atlantyckiego antycyklonu, który wpycha na kontynent europejski masy ciepłego powietrza. Układ pogodowy, który jest za to odpowiedzialny wygląda na bardzo trwały, ale oprócz ocieplenia może też sprowadzić do Europy bardzo silny wiatr.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika achiles

To nie żaden naturalny front

To nie żaden naturalny front atmosferyczny, a odpalenie systemu do regulowania KLIMATU NA ZIEMI, jak to jest obecnie pożądane, przez MOŻNYCH, tego ŚWIATA. Czynią to z kilku powodów, ale jeden zdaje się być nadrzędny i godny podkreślenia, co od dawna tu czynię. Jest nim oczywiście podgrzanie zwłaszcza EUROPY, by nastąpił znaczny spadek popytu NA GAZ I ROPĘ, oraz inne PALIWA KOPALNE, których to na naszym kontynencie, ze względu na uzależnienie się od tych paliw w każdej dziedzinie życia, było jednym z największych, na świecie, a kto jest dostarczycielem, wszyscy wiedzą. Ma to swoje plusy, dla poniektórych, ale i ma spore złe skutki długoterminowe, bo jak to się mówi, "w przyrodzie, nic nie ginie i nic się nie marnuje " i to co nam zmajstrują w sposób sztuczny dzisiaj, to powróci do nas potem ze zwielokrotnioną siła potem i znowu możemy się spodziewać BIAŁYCH  ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY, a na późną wiosnę znowu tornad, lub MEGA POWODZI, gdzieś w EUROPIE, może być to i u nas. Zresztą mało kto ze zwykłych zjadaczy chleba zdaje sobie sprawę, jak to negatywnie wpływa na jego STAN ZDROWIA, bo jeśli ktoś się urodził odpowiednio dawno temu, to jest jego organizm przyzwyczajony do funkcjonowania w określonych porach roku, więc od jakiś 3 lat w przyśpieszonym tempie ten rytm zostaje zaburzony, co się tak jak z przyrodą, tak i nami odbić musi, podobnie jak to się dzieje u zwierząt, bo ludzie czy się komuś to podoba, czy też, są jedynie również zwierzętami, na tej PLANECIE ( i tak na marginesie, jako gatunek najbardziej dla niej szkodliwy, pod wszystkimi aspektami ) . Obecne manipulowanie tym KLIMATEM, oczywiście docelowo odbije się bardziej negatywnie, jak pozytywnie w GOSPODARKACH, poszczególnych ROZWINIĘTYCH PAŃSTW, ponieważ mniejsze zużycie węglowodorów, to również spadek wpływów do BUDŻETÓW, z AKCYZ I INNYCH DANIN. I można tak mnożyć aspekty, za i przeciw tym działaniom ELYT ŚWIATOWYCH, tylko, po co, jak wszystko zaraz samo wyjdzie i zacznie się sypać po kolei, jak nie tu, to tam, jak, nie tam, to gdzieś indziej, na całej ogromnej tej PLANECIE ZIEMIA. 

Strony

Skomentuj